Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Drėgnasis augimo sezonas

Drėgnasis augimo sezonas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos metų laikai. Klimatiniai sezonai. Pavasaris. Ankstyvasis pavasaris. Tikrasis pavasaris. Vėlyvasis pavasaris. Vasara. Ankstyvoji vasara. Vidurvasaris. Vėlyvoji vasara. Kritulių kiekis drėgnuoju augimo sezonu. Išvada.

Ištrauka

Daugelyje šalių drėgmės periodas labai skiriasi ir yra limituojantis faktorius, ribojantis augalų augimą. Dalis kritulių susigeria į žemę ir papildo vandens atsargas. Lietuvoje iškrinta 550-840 mm kritulių, iš jų šiltuoju metų laiku – 390-580 mm. Lietuvoje šiltasis periodas, kai vegetuoja augalai, trunka apie 6 mėnesius. Per tą laiką užauginamas vienas subręstančių augalų derlius. Pilnai nebrandinamų žolių derliai gali būti keli. Geografiniu požiūriu didesnę Lietuvos dalį užima žemumos, kurias skiria nedidelės aukštumos. Aukščiausia Lietuvos vieta – 233 m virš jūros lygio. Kalvotos teritorijos užima 20% Lietuvos teritorijos. Jose vyksta erozijos. Dirvos būna įmirkusios, reikalajaunčios drenažo. Dirbama žemė Lietuvoje užima beveik pusę teritorijos. Miškai užima 30 %, iš jų trečdalis – spygliuočiai. Lietuvos klimatas yra pereinamasis iš jūrinio į kontinentinį. Todėl žiemą pasitaiko atlydžiai, o vasara atvėsimai. Vasarą dėl drėgmės pertekliaus sunku sutvarkyti šieną, rudenį sudėtinga nuimti šakniavaisinius augalus, o pavasarį dažnai trūksta drėgmės.
Pagrindinė metų sezonų kaitos priežastis yra Žemės judėjimas apie Saulę ir Žemės ašies polinkis į orbitos plokštumą. Žemės apie Saulę juda elipsės pavidalo orbita, o jos ašies polinkis į orbitos plokštumą išlieka pastovus. Saulė yra viename iš elipsės židinių, todėl Žemės atstumas nuo Saulės per metus neišlieka pastovus. Vidutinis atstumas tarp Saulės ir Žemės yra 150 mln. km, o Žemės orbitos ilgis yra 940 mln. km. Žemė29,8 km/s greičiu apie Saulę apsisuka per 365 paras ir 6 h. Šis laikotarpis yra vadinamas metais. Vidutinių platumų juostoje metai dalijami į keturis sezonus: pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą. Jų pradžia nustatoma pagal nevienodus požymius, todėl kalendorinės datos būna skirtingos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-08
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis180.44 KB
Autoriusepsonas
Viso autoriaus darbų29 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPilypavičius
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasAgronomijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dregnasis augimo sezonas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Pilypavičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą