Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Klimatiniai veiksniai augalų augimo sezonui

Klimatiniai veiksniai augalų augimo sezonui

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Aplinkos faktorių suskirstymas. Sezoninio augalijos vystymosi ypatumai. Fenologinių matų skirstymas į sezonus ir periodus. Fenofazių eigos dėsningumai. Tarpfazinių periodų trukmė. Geografinės platumos, ilgumos ir vietovės aukščio įtaka augalijos vystymuisi. Agroklimatiniai rodikliai. Biologiniai ritmai. Cirkadiniai ritmai. Sezoniniai ritmai. Išvados.

Ištrauka

Augalų gyvybės reiškiniai priklauso nuo viso aplinkos faktorių komplekso: šviesos, temperatūros, oro ir dirvožemio savybių. [6]
Žemės ūkio augalai yra pagrindinis ūkio produkcijos vienetas. Atmosfera ir dirvožemis aprūpina augalus pakankamu kiekiu anglies dioksido, vandens, mineralinių medžiagų ir saulės radiacijos kiekiu. Nuo visų šių parametrų priklauso fotosintezės eiga, taigi ir pirminės produkcijos gamyba.
Augalo augimo spartumas priklauso nuo fotosintezės intensyvumo ir produktyvumo, nes būtent fotosintezės proceso metu formuojasi angliavandeniai. Angliavandeniai yra metabolinių reakcijų, dėl kurių susidaro riebalai ir baltymai, energijos šaltinis.
Kiekvienai augalo augimo fazei reikalinga tam tikra temperatūra. Kiekvienai augalo rūšiai būdingos savitos, tai rūšiai būdingos kardinalios temperatūros, kurioms esant augalas gali augti ir vystytis. Auginant augalus vienokio ar kitokio klimato šalyse, reikia atkreipti dėmesį į augalų fotoperiodiškumą. Tai yra tam tikras dienos ar nakties trukmės laikas, reikalingas, kad augalas galėtų suformuoti žiedus.
Klimato tinkamumas tam tikrai augalų rūšiai auginti priklauso ir nuo fenologinių auginamos kultūros poreikių. Augalo augimo periodas yra genetiškai determinuotas, ir atsižvelgiant į klimato sąlygas vienos ar kitos augalo augimo fazės trukmė gali kisti labai nedaug.
Klimatinis auginimo sezonas, arba vadinamasis geografinis auginimo sezonas apibrėžiamas kaip metų periodas (dienos, savaitės, mėnesiai), kurio metu kritulių ir temperatūros tarpusavio santykis yra tinkamas augalų auginimui. Temperatūrinis auginimo sezonas apibrėžiamas kaip laiko tarpas, kurio metu vidutinė dienos temperatūra yra artima bazinei temperatūrai. [4]

Augalus veikia labai daug aplinkos faktorių. Juos galima suskirstyti taip:

1. Būtinieji aplinkos faktoriai, be kurių iš viso augalo gyvybė neįmanoma. Šiai grupei priskiriama vanduo, mineralinės druskos, šviesa, CO2, deguonis.
2. Ekologiniai poveikio faktoriai, be kurių augalas gali apsieiti, bet jie turi įtakos augimui bei vystymuisi, pvz: magnetinis laukas, elektros srovės, cheminiai dirgikliai, vėjas.
3. Indiferentiniai faktoriai – augalui neturintys įtakos: vandenilis, helis, argonas, netirpieji mineralai.

Tačiau daug objektyvesnis faktorių skirstymas pagal jų prigimtį arba padėtį erdvėje:

I. Klimatiniai faktoriai, veikiantys antžeminę augalo dalį. Tai šviesa, temperatūra, vanduo, oras, vėjas.
II. Edafiniai faktoriai, veikiantys požeminę augalo dalį. Tai dirvožemio fiziniai ir cheminiai faktoriai, kaip: dirvožemio mechaninės savybės(rupumas, purumas, pralaidumas vandeniui ir orui), dirvožemio temperatūros kitimas,pašalas, dirvožemio cheminė sudėtis, jo rūgštingumas, aeracija.
III. Topografiniai faktoriai: kalnuotumas, reljefas, vietos ekspozicija saulės šviesos atžvilgiu, erozijos įtaka.
IV. Biotiniai faktoriai: augalų tarpusavio santykiai, gyvūnų ir žmogaus įtaka augalijai. [3] ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-08
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.52 KB
Autoriusepsonas
Viso autoriaus darbų29 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPilypavičius
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasAgronomijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Klimatiniai veiksniai augalu augimo sezonui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Pilypavičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą