Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Žemės kadastras

Žemės kadastras

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Žemės kadastro objektas. Pagrindiniai žemės kadastro principai. Žemės fondo kokybinė būklė ir panaudojimas. Žemės naudmenos ir jų apskaita. Žemės naudmenų apskaitos darbų organizavimas. Žemės naudmenų ploto apskaita.Žemės vertinimas. Pagrindiniai žemės vertinimo principai. Lentelių žemei vertinti sudarymas. Žemių tinkamumo vertinimas. Ekologinės pataisos vertinant žemę. Žemės vertinimas pagal kalvotumą. Žemės kadastro duomenų gavimo, apdorojimo ir analizės būdai. Išvados.

Ištrauka

Žemė – pagrindinė žemės ūkio gamybos priemonė. Nuo jos efektyvaus naudojimo labai priklauso žemės ūkio produkcijos gamyba.
Mūsų šalyje žemės kadastro sudarymas numatytas žemės įstatymų pagrinduose.
Kadastras (pranc.cadastre – sąrašas) – ofilcialių valdžios organų arba įstaigos sudarytas ūkinių objektų sąrašas, kuriame sužymėtos ir tam tikros surašytų objektų savybės.
Žemės kadastras – tai gamtinių, ūkinių ir teisinių priemonių visuma žemei tirti, apskaityti ir vertinti. Žemės kadastrui sudaryti naudojami žemėtvarkos, dirvožemių, agrocheminių, geografinių, klimatinių, melioracinių, miškotvarkos, ekonominių ir kitų tyrimų duomenys. Žemės kadastras vedamas pagal nustatytą kadastro vedimo tvarką ir sistemą.
Žemės kadastro duomenys būtini organizuojant racionalų žemės naudojimą ir jos apsaugą, planuojant ūkį, racionaliai išdėstant ir specializuojant žemės ūkio produkcijos gamybą, melioruojant žemes bei sprendžiant kitus su žemės naudojimu susijusius klausimus.
Žemės kadastrą sudaro 5 pagrindinės dalys:
1) žemėnaudų registravimas. Sistemingai renkami duomenys apie žemės teisinę priklausomybę ir naudojimo paskirtį. Žemės kadastro knygose registruojami žemės naudotojams suteikti ir vietovėje paženklinti žemės plotai ir jų ribų pasikeitimai, dokumentai, patvirtinantys teisę naudotis žeme;
2) žemės ploto apskaita. Nustatomi ir nuolat tikslinami visų žemės naudmenų plotai pagal žemės naudotojus, jų grupes, žemės naudojimo kategorijas, administracinius rajonus, melioracinę būklę ir kt.
3) Žemės kokybinė charakteristika. Žemės naudmenų sudėties charakteristika papildoma duomenimis apie jų dirvožemių fizines ir chemines savybes.
4) Žemės našumo nustatymas. Tai atskirų dirvožemių kokybės lyginamasis įvertinimas, išreiškiamas rodikliais, kurie charakterizuoja žemės ūkio augalų derlingumą pagal gamtines žemės ypatybes ir kitus veiksnius.
5) Žemės vertinimas. Nustatomas žemės našumas ir ūkinė vertė tam tikram augalininkystės intensyvumo lygiui. Vertinant žemę atsižvelgiama į žemės ūkio augalų derlingumą, dirbamų sklypų technologines charakteristikas, kelių tinklą ir kitas ūkininkavimo sąlygas. [1] ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-08
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.35 KB
Autoriusepsonas
Viso autoriaus darbų29 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPilypavičius
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasAgronomijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes kadastras [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Pilypavičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą