Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Darnus žemės ūkis Baltijos regione

Darnus žemės ūkis Baltijos regione

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243
Aprašymas

Įvadas. Darnaus žemės ūkio plėtra Baltijos regione (referavimo dalis). Atsinaujinančio žemės ūkio svarba. Žemės naudojimas, ūkio struktūra ir žemės ūkio produktai Baltijos valstybėse. Estijos žemės ūkio struktūra. Latvijos žemės ūkis. Lietuvos žemės ūkio ypatumai. Ūkininkavimo įtaka aplinkai. Ekologinis ūkininkavimas ir jo specifiškumas. Maistingų medžiagų perdirbimas. Žemės ūkis be pesticidų. Derlius ekologiniame ūkininkavime. Naudinga žemės ūkio praktika. Maistingų medžiagų cirkuliacija. Dirvožemiai. Gyvulių tankis. Pesticidai. Darni Baltijos regiono plėtra ekologinio ūkininkavimo aspektu. Ekologinis ūkininkavimas ir jo plėtros priežastys. Ekologinio ūkininkavimo plėtros tendencijos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Ekologinis ūkininkavimas Latvijoje. Ekologinis ūkininkavimas Estijoje. Ekologinis ūkininkavimas Lietuvoje. Baltijos regiono valstybių – Latvijos, Estijos ir Lietuvos – ekologinio ūkininkavimo palyginimas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Pastaruoju metu terminas "darnioji, tvarioji plėtra" gana dažnas. Jis vartojamas kalbant apie ekonomikos, miestų augimą, miškus, vandenis ir, žinoma, žemės ūkį. Tarp daugybės darniosios plėtros apibrėžimų yra vienas, kurį tarptautiniu mastu pripažino daugumos šalių vyriausybės. Vadinamoji Rio aplinkos ir plėtros deklaracija priimta 1992 birželio mėn. FAO darniojo žemės ūkio apibrėžime rašoma: darnioji žemės ūkio gamyba - tai natūralių išteklių valdymas ir apsauga, institucinių ir technologinių pokyčių orientacija į dabartinių ir būsimų kartų poreikių tenkinimą, išsaugant žemę, vandenį, augalų ir gyvulių genetinius išteklius, plečiant aplinkosauginę, technologiškai tinkamą, ekonomiškai gyvybingą ir socialiai tinkamą gamybą (Vaičionis G., 2003).
Į bet kokią žmogaus ūkinę veiklą, taip pat ir į žemės ūkį, galime žvelgti trimis pagrindiniais aspektais: ekonominiu, ekologiniu ir socialiniu. Darnioji žemės ūkio plėtra suvokiama kaip rentabili, tausojanti aplinką, kelianti ūkio ir kaimo bendruomenės gerovės lygį. Kita vertus, darni plėtra - siekis patenkinti dabartinės kartos poreikius, nesukeliant grėsmės ateities kartoms. Šiuo atveju darni plėtra bei darnus žemės ūkis, be kitų aspektų, apima:
ekologinį ūkininkavimą;
maisto kokybę ir saugą;
tausojantį gamtinių išteklių naudojimą (Grušauskas V., 2008).
Pati tema yra aktuali savo specifiškumu, dėl sąryšio su ateities kartomis, todėl jos nagrinėjimas gali padėti taupyti energijos bei žemės išteklius bei kartu tausoti aplinką.
Darbo objektas – darnus žemės ūkis Baltijos regione.
Darbo tikslas – išanalizuoti darnaus žemės ūkio plėtrą Baltijos regione.
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti darnaus žemės ūkio plėtrą Baltijos regione;
2. Analizuoti ekologinį ūkininkavimą ir jo plėtros priežastis;
3. Įvertinti ekologinio ūkininkavimo tendencijas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje;
4. Atlikti ekologinio ūkininkavimo palyginimą Baltijos regiono valstybėse.
Darbo struktūra. Darbo struktūrą nusako darbo objektas, tikslas ir iškelti uždaviniai. Darbą sudaro įvadas, 2 dalys bei išvados. Pagrindinė darbo medžiaga aprašyta 35 puslapiuose, įskaitant 7 lenteles ir 5 paveikslus. Panaudotos literatūros sąrašą sudaro 32 šaltiniai.
Naudoti metodai - Analizuojant darnaus žemės ūkio plėtrą Baltijos regione, darbe buvo naudojamas bendramokslinis tyrimo metodas — lyginamoji mokslinės literatūros bei informacinių straipsnių analizė, sintezė. Analizuojant darnią Baltijos regiono plėtrą ekologinio ūkininkavimo aspektu, darbe buvo naudojami analizės, sintezės metodai, taikant klasifikavimą bei sisteminimą.
Darbe naudoti literatūros šaltiniai. Darbas atliktas naudojantis įvairiais moksliniais bei informaciniais šaltiniais, daugiausiai periodiniais moksliniais literatūros šaltiniais bei straipsniais internete.
Darbo pasidalinimas tarp autorių. Darbas atliktas dviejų studenčių: Ramunės Danulevičiūtės ir Jolantos Mizeikytės. Darbas atliktas bendrai, kadangi tik tokiu būdu galima sužinoti abiejų autorių nuomonę. Taip yra todėl, kad grupinis darbo atlikimo metodas leidžia labiau įsigilinti į tiriamą problemą, abiems autorėms išreikšti savo mintis nagrinėjamu klausimu.

Žemės ūkis vaidina svarbų vaidmenį visose Baltijos valstybių. Tačiau ūkis neturi būti suprastas tiktai išreiškiant ekonomika ir gamybos rezultatais. Nors žemės ūkis tampa labiau pramoninis, tačiau ūkininkai palaiko ir formuoja peizažą, jie garantuoja pragyvenimo pagrindą, teikia maistą. Ūkiai vaidina lemiamą vaidmenį aplinkosaugoje ir gamtos apsaugoje (Khalili M. Ir kt., 1997, p. 11).
Šiame skyriuje pateikiama atsinaujinančio žemės ūkio svarba, žemės ūkio produktų naudojimas Baltijos valstybėse, ūkio įtaka aplinkai, ekologinis ūkininkavimas bei jo specifiškumas, žemės ūkio naudinga praktika. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-04
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis40 puslapių 
Literatūros šaltiniai32 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis542.58 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasCiegis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darnus zemes ukis Baltijos regione [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 40 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Ciegis
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą