Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Traktorių agregatų skaičiavimas ir darbo įvertinimas

Traktorių agregatų skaičiavimas ir darbo įvertinimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įvadas. Analitinė dalis. Technologinės operacijos aprašymas. Paprastojo agregato technologinės operacijos aprašymas. Mišraus agregato technologinės operacijos aprašymas. Agrotechniniai reikalavimai. Paprastojo agregato agrotechniniai reikalavimai. Mišraus agregato agrotechniniai reikalavimai. Žemės ūkio mašinų apžvalga ir įvertinimas. Paprastojo agregato apžvalga. Mišraus agregato apžvalga. Projektinė dalis. Paprastojo agregato skaičiavimas. Agregato judėjimo greitis. Traktoriaus traukos jėga. Darbo mašinų pasipriešinimas traukai. Darbo mašinų skaičiaus agregate. Mišraus agregato skaičiavimas. Agregato judėjimo greitis. Traktoriaus traukos jėga. Sudėtinio agregato sudėties skaičiavimas. Traktoriaus traukos jėgos panaudojimo laipsnis. Važiavimo būdų parinkimas. Paprastojo agregato važiavimo būdo parinkimas. Mišraus agregato važiavimo būdo parinkimas. Agregatų darbo analizė. Paprastojo agregato eksploataciniai rodikliai. Važiavimo būdo įvertinimas. Agregato techninis našumas. Žmogaus darbo sąnaudos. Agregato traukos mechaninės energijos sąnaudos. Mišraus agregato eksploataciniai. Mišraus agregato važiavimo būdo įvertinimas. Sudėtinio agregato techninis našumas. Žmogaus darbo sąnaudos. Sudėtinio agregato traukos mechaninės energijos sąnaudos. Išvados. Summary.

Ištrauka

Lietuva nuo seno yra žemdirbių kraštas. Jau nuo seno mūsų bočiai dirbo žemę, ir tai buvo vienintelis jų pragyvenimo šaltinis. Žinoma, tada beveik visus žemės įdirbimo darbus jie atlikdavo rankomis, bei arklių pagalba.
Tobulėjant metalų apdirbimo būdams, vis daugiau ir daugiau metalinių padargų imta naudoti žemės ūkyje. Tai: kauptukai, akėčios, arkliniai plūgai, kaupikai. Šitie metaliniai įrankiai bei įnagiai labai pastūmėjo žemdirbystę į priekį. Padidėjo produktyvumas, bei žemės apdirbimo kokybė.
Atsiradus pirmiesiems traktoriams, buvo pradėta kurti ir žemės ūkio technika šiems traktoriams. Tai buvo gana primytivi žemės ūkio technika pvz.: prikabinami plūgai, kurie buvo labai nesaugūs tiems, kurie juos valdydavo. Be to ši technika buvo labai gremėzdiška ir nepatikima.
Tobulėjant technikai, buvo kuriami modernesni ir našesni traktoriai bei kita savaeigė žemės ūkio technika. Paraleliai buvo kuriami ir žemės ūkio padargai tinkantys modernesniems ir galingesniems traktoriams. Žinoma tai buvo ilgas ir sunkus darbas. Reikėjo vis daugiau žinių apie traktorius, jų galimybes, bei pradėti įsisavinti modernesnes žemės ūkio technologijas. Šiuo metu žemės ūkio technologijos jau gana pažangios, bet Lietuvoje jos prigyja gana lėtai. Tai susiję su dideliomis investicijomis į žemės ūkį.
Šiuo metu žemės ūkyje naudojama moderni iš galinga žemės ūkio technika (traktoriai ir kt.). Ši technika dirba su moderniais žemės ūkio padargais. Tai: plūgai, kultivatoriai, sėjamosios, kasamosios ir kt. Ši žemės ūkio technika yra labai naši, didelių užgriebių, kas sumažina eksploatacines šių mašinų išlaidas. Tai atsiliepia galutiniai produkcijos kainai. Tai labai svarbu šiais konkurencijos laikais. Be to moderni ir naši žemės ūkio technika žymiai pagerina ir pačios žemės ūkio produkcijos kokybę (mažiau sužalojama produkcija, švaresnė produkcija, mažesni produkcijos nuostoliai). Tai labai aktualu integruojantis Lietuvos žemės ūkiui į Europos rinkas, kur didžiausias dėmesys skiriamas kokybei. Moderni žemės ūkio technika leidžia išauginti derlių beveik nenaudojant chemikalų. Tai atliekama taikant įvairias agrotechnines priemones, kurioms pasiekti ir reikalinga moderni technika. Tai labai svarbu ekologiniai žemdirbystei. Ekologinė žemdirbystė yra labai perspektyvi žemės ūkio sritis. Šią sritį remia įvairūs Europos sąjungos fondai. Ekologinius produktus supirkinėja įvairūs fondai ir pan. Tai labai aktualu Lietuvos ūkininkams, kurie neranda rinkos savo tradiciškai auginamiems produktams.
Pradėti ekologiškai ūkininkauti yra gana sunku. Tam reikalingos didelės investicijos žemės paruošimui.Visas žemės dirbimas atliekamas tik mechaniškai. Ir ūkininkui labai svarbu mokėti paskaičiuoti kokią žemės ūkio techniką jam naudoti, kad rezultatas būtų pats racionaliausias. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis3.18 MB
Autoriusignas
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasButkus
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasŽemės ūkio inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Traktoriu agregatu skaiciavimas ir darbo ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Butkus
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą