Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Dirvožemis (9)

Dirvožemis (9)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Dirvožemio mokslas agronomijoje, miškininkystėje, melioracijoje, kelių statyboje ir sanitarijoje. Bakterijų , grybų, aktinomicetų ir dumblių vaidmuo dirvoje. Bakterijos. Grybai. Aktinomicetai. Dumbliai. Dirvožemio sorbcijos galia, pasotinimas, buferingumas. Dirvožemio savybės vandens atžvilgiu:laidumas vandeniui, vandens pakėlimo ir palaikymo savybės. Dirvodaros veiksniai. Geologinis laikas. Šiaulių regiono dirvožemių geocheminė charakteristika.

Ištrauka

Dirvožemio mokslas – mokslas apie dirvožemį, jo sandarą, sudėtį, savybes geografinį paplitimą, susidarymo dėsningumus, vystymąsi ir reikšmę gamtoje, apie esminę dirvožemio savybę – derlingumą, būdus jam išsaugoti ir didinti.
Dirvotyros žinių reikia žemės, miškų, vandens, komunalinio ūkio, ekonomikos specialistams. Šiuo mokslu grindžiama žmogaus ūkinės veiklos įtaka gamtai ekologinėje sistemoje. Dirvožemininkai turi paruošti ir įdiegti dirvodaros procesų valdymo, natūraliojo dirvožemio derlingumo didinimo technologijas, prisidėti prie miško ir dirbamų žemių monitoriškumo.Tiems uždaviniams sėkmingai spręsti būtina tobulai nusimanyti apie dirvožemius. Įvairių žemės ir miškų ūkio specialistai turi labai gerai suprasti apie dirvožemio ir žemės – pagrindinių žemės ir miškų ūkio gamybos priemonių – vertę ir kainą.
Dirvotyra užima svarbią vietą tarp kitų agronominių mokslų. Remiantis dirvotyros duomenimis, sudaromos moksliškai pagrįstos sėjomainos, tręšimo sistemos, melioracijų projektai, planuojama ir organizuojama žemės ūkio gamyba.
Ilgaamžė žemdirbystės patirtis įrodė, jog, žinant dirvodaros procesus, galima juos palenkti norima linkme, kad kultūrinių augalų derlingumas vis didėtų. Dirvožemių naudojimas – jų apželdinimas miškais arba pastarųjų iškirtimas, dirvožemių sausinimas arba drėkinimas, trašų, kalkių, gipso, įvairių cheminių preparatų barstymas – ne kiek ne mažiau veikia patį dirvožemį.
Miškų ūkyje dirvožemio derlingumas yra svarbiausias medžių augimo, vystymosi ir produktyvumo veiksnys. Miško ir dirvožemio įtaka vienas kitam turi ypatingą išskirtinę reikšmę. Taigi dirvotyros žinios yra būtinos ir miškotvarkininkams.
Dirvožemio tyrimai kelių ir aerodromų statybai sudarė galimybes nuo dirvotyros atskirti ir susiformuoti naujai mokslo šakai – gruntotyrai.
Melioravimo darbuose taip pat svarbu žinoti dirvožemių genezę ir savybes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio konspektas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKonspektai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis19.67 KB
Autoriusmrtt
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasBuivydaitė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasAgronomijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dirvozemio mokslas agronomijoje [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 6 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Buivydaitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą