Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Importuotų juodmargių galvijų panaudojimas Lietuvoje

Importuotų juodmargių galvijų panaudojimas Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos juodmargiai — pagrindinė Raseinių rajone veisiama galvijų veislė. Karvių produktyvumas Raseinių rajone. Kontroliuojamų karvių skaičius kitimas rajone pagal metinį produktyvumą. Raseinių rajone esančių galvijų veislinių bandų vidutinis produktyvumas. Raseinių rajone esančių rinktinių karvių skaičius ir jų vidutinis produktyvumas. Apibendrinimas.

Ištrauka

Lietuva, išsaugojusi senas galvijininkystės tradicijas, rūpindamasi veislininkystę, sukaupė neblogą potencialą pienininkystei plėtoti. Jis sukurtas selekcininkų ir gyvulių augintojų triūsu, tačiau nemažai lėmė ir istorinės, klimato, ekonominės sąlygos bei kitos aplinkybės.( K.Saikevičius // Lietuvos gyvulių veislininkystės būklė ir perspektyvos//.:Vilnius Konferencinė medžiaga)
Atkūrus Lietuvos valstybingumą ir prasidėjus žemės ūkio reformai, sparčiai keičiantis ūkininkavimo būdui ir nuosavybės formoms, kurį laiką mažėjo gyvulių skaičius. Tačiau džiugu, kad Lietuva pirmoji iš kaimyninių šalių sugebėjo stabilizuoti padėtį šiose srityje (K.Saikevičius // Lietuvos gyvulių veislininkystės būklė ir perspektyvos//.:Vilnius Konferencinė medžiaga)
Lietuvos ūkininkai visada stengėsi laikyti produktyvius gyvulius, auginti gerą gyvulių prieauglį bandai papildyti ar parduoti. Šiuo metu jau galime pastebėti didėjančiu kontroliuojamų karvių produktyvumu, labai geromis suformuotomis karvių bandomis, kai kurių ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių kruopščiu triūsu.
Lietuvos galvijų veislininkystė vystoma siekiant gerinti Lietuvos juodmargių ir Lietuvos žalųjų galvijų genetinį potencialą.
Galvijų bandų gerinimas neįmanomas be sistemingos apskaitos ir individualios karvių produktyvumo kontrolės. Produktyvumo kontrolė, gyvulių ženklinimas, jų kilmės apskaita, veislinių ir produktyviųjų savybių vertinimas, atranka ir porų parinkimas yra atskirų bandų ir visos veislės gerinimo pagrindas (K.Saikevičius // Lietuvos gyvulių veislininkystės būklė ir perspektyvos//.:Vilnius Konferencinė medžiaga)
Selekcijos proceso vykdymui labai svarbu užtikrinti tinkamą produktyvumo kontrolę ir apskaitą, atitinkančią ICAR reikalavimus ir taisykles. Šiuo metu respublikoje dirba per 700 kontrolės asistentų. Jų

kruopštus ir sąžiningas darbas turi užtikrinti patikimų duomenų kaupimą selekcijos proceso valdymui.
Vienas iš svarbiausių uždavinių šiuo metu galvijų veislinės vertės nustatymo, Europoje taikymų vertinimo metodų pritaikymas ir diegimas. Kaimo verslo plėtros ir informacijos centre ruošima BLUP metodo programinė įranga galvijų veislinės vertės nustatymui. Šio metodo esmė- aplinkos faktorių eliminavimas matematiniais- statistiniais metodais ir gyvulių genetinės vertės nustatymas. Šio metodo pritaikymas galvijų genetiniam įvertinimui yra susijęs su veislininkystės informacinės sistemos tobulinimui. Reikia plėsti ir tobulinti galvijų veislininkystės informacinę sistemą, siekti, kad apdorota informacija greičiau pasiektų gyvulių augintoją (K.Saikevičius // Lietuvos gyvulių veislininkystės būklė ir perspektyvos//.:Vilnius Konferencinė medžiaga) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-02
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis31.53 KB
AutoriusLigita
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasJukna
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Importuotu juodmargiu galviju panaudojimas Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Jukna
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą