Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Lietuvos auginamų slyvų veislių vertinimas

Lietuvos auginamų slyvų veislių vertinimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: įvertinti rūšis ir jų savybes. Slyvų apdulkinimas. Slyvų veislių skirstymas pagal apdulkinimą. Vaismedžių savybės. Poskiepis ir kamieno aukštis. Dirva ir vieta. Dauginimas. Augimas ir augumas. Žydėjimo laikas. Slyvų veislės. Išvados.

Ištrauka

Lietuvoje nuo seno auginamos slyvos. Jos anksti pradeda derėti, dera kiekvienais metais, duoda gausų derlių ir veda skanius vaisius. Slyvos vartojamos šviežios desertui, tinka kompotams, uogienėms, marmeladams, sūriams, šaldomos bei džiovinamos. Slyvų vaisiuose yra 10,1-17,6% tirpių sausųjų medžiagų, iš jų – 7,1-9,6% cukraus, 1,4-1,8% organinių rūgščių, 2,6-3,9% mg% vitamino C. Daugiausia yra kalio – 0,93-1,37%, fosforo – 0,09%, kalcio – 0,04-0,09%, geležies – 34,6 mg/kg, magnio – 3,8-7 mg/kg, cinko – 19,47 mg/kg.
Lietuvos gamtinės – klimatinės sąlygos slyvoms tinka, nors kartais šaltą žiemą kai kurių veislių vaismedžiai gali pašalti ar net žūti. Ypač jautrūs žiemos šalčiams žiediniai pumpurai, todėl naujuose versliniuose slyvynuose reikėtų parinkti į tinkamiausių Lietuvoje auginti veislių sąrašą įrašytų veislių sodinius. Sodybų, bendrijų bei versliniuose soduose rekomenduojama auginti po keletą introdukuotų ir naujai sukurtų veislių slyvų.
Morfologija (graik. morphe – pavidalas, forma + logos – mokslas) plačiąja prasme suprantamas mokslu apie formas ir sandaras. Morfologija (biologija) – biologijos sritis, nagrinėjanti organizmų (augalų ir gyvūnų) išorinius ir vidinius sandarą, pradedant ląstelėmis ir baigiant organais ir jų sistemomis.
Augalų morfologija – biologijos sritis, nagrinėjanti augalų išorinius požymius.

Savarankiško darbo tikslas: įvertinti rūšis ir jų savybes.

Uždaviniai:
1. Supažindinti su vaismedžių savybėmis.
2. Išsiaiškinti ar slyvoms yra tinkamos Lietuvos gamtinės sąlygos.
3. Supažindinti su Lietuvoje tinkamiausiomis auginti slyvų veislėmis.

Slyvos pagal apdulkinimo būdą gali būti savidulkės, iš dalies savidulkės ir kryžmadulkės. Savidulkės ir iš dalies savidulkės slyvos apsivaisina savomis žiedadulkėmis. Iš dalies savidulkės didesnį derlių duoda, kai apsivaisina kitų veislių žiedadulkėmis. Kryžmadulkių slyvų derlių lemia žiedų apsidulkinimo sėkmė ir palankios meteorologinės sąlygos žydėjimo laikas sutaptų. Slyvos žydi anksti, vidutiniškai anksti ir vėlai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis3.64 MB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKlimavičius
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasKraštotvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos auginamu slyvu veisliu vertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Klimavičius
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą