Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Kauno apskrities visų ūkių žieminių kvietrugių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė apskaita ir analizė

Kauno apskrities visų ūkių žieminių kvietrugių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė apskaita ir analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041
Aprašymas

Žemės ūkio statistikos kursinis darbas. Įvadas. Statistiniai duomenų apie žieminius kvietrugius šaltiniai ir analizės būdai. Statistiniai duomenų apie žieminius kvietrugius šaltiniai. Žieminių kvietrugių statistinės analizės metodai ir būdai. Žieminių kvietrugių plotų, derliaus ir derlingumo statistinė analizė. Žieminių kvietrugių plotų statistinė analizė. Žieminių kvietrugių derliaus statistinė analizė. Žieminių kvietrugių derlingumo statistinė analizė. Žieminių kvietrugių plotų, derliaus ir derlingumo perspektyvos. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Statistika yra mokslas, tiriantis masinių visuomeninių ar gamtos reiškinių kiekybinius aspektus kartu su tų reiškinių kiekybiniu turiniu ir siekiantis atskleisti tų reiškinių visumos bendrąsias savybes.
Žemės ūkis yra ekonomikos šaka, kurioje yra naudojama žemė maistui ir kitiems dalykams išauginti.
Žemės ūkio statistika stebi žemės ūkio gamybos sąlygas, veiksnius, procesus ir rezultatus, analizuoja žemės ūkio dėsningumus.
Kvietrugiai – tai palyginti dar nauji augalai, gauti selekciniu būdu sujungus kviečių ir rugių chromosomas. Kvietrugiai gerai prisitaiko prie dirvožemio ir agroklimato sąlygų, turi vertingų biocheminių ir ūkinių savybių, išlaiko geriausius tėvinių formų požymius: derlingi, geriau žiemoja, neišgula, atsparūs ligoms, sausroms, auga rūgščiose dirvose.
Šiame darbe atliekama statistinė pasėlių plotų, derliaus ir derlingumo analizė yra labai svarbi norint vystyti, plėtoti šalyje žemės ūkį, diegti modernias priemones. Ši analizė leidžia nuspėti plotų, derliaus ir derlingumo pokyčius ateinančiuose laikotarpiuse bei įgalina imtis tam tikrų šių rodiklių gerinimo priemonių. Todėl statistika sprendžia pasėlių plotų dydžio nustatymo, pasėlių plotų, derliaus ir derlingumo dinamikos nagrinėjimo, veiksnių, lemiančių derliaus ir derlingumo kitimą, poveikio dydžio nustatymo bei aiškinimo ir kitus uždavinius.
Tyrimo laikotarpis - 2003 – 2005 metai.
Tyrimo objektas - Kauno apskrities visų ūkių žieminių kvietrugių plotai, derlius ir derlingumas.
Darbo tikslas - statistiniais metodais išanalizuoti žieminių kvietrugių plotus, derlių ir derlingumą Kauno apskrityje, išsiaiškinti jų būklę, taip pat nustatyti žieminių kvietrugių auginimo perspektyvas, prognozuoti kokie rezultatai bus 2006 ir 2007 metais.
Darbo uždaviniai:
• išanalizuoti Kauno apskrities žieminių kvietrugių plotus;
• išanalizuoti žieminių kvietrugių derlių ir derlingumą;
• nustatyti žieminių kvietrugių ploto, derliaus ir derlingumo perspektyvas.
Tyrimo metodai:
• statistinis grupavimas;
• apibendrinančių rodiklių sudarymas;
• statistinių lentelių sudarymas;
• statistinių grafikų braižymas.
Skaičiavimams naudojau duomenis iš 2001 - 2005 m. Statistikos departamento išleistų "Žemės ūkio augalų pasėliai, derlius ir derlingumas" leidinių. Analizės metodus apžvelgsiu pirmame skyriuje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis163.91 KB
Autoriusagnishka
Viso autoriaus darbų24 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. V. Čiulevičienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kauno apskrities visu ukiu zieminiu kvietrugiu plotu derliaus ir derlingumo statistine apskaita ir analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. dr. V. Čiulevičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą