Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Panevėžio apskrities ūkininkų ir gyventojų ūkių rapsų plotų, derliaus ir derlingumo statistinė apskaita ir analizė

Panevėžio apskrities ūkininkų ir gyventojų ūkių rapsų plotų, derliaus ir derlingumo statistinė apskaita ir analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Statistiniai duomenų apie rapsus šaltiniai ir analizės būdai. Statistiniai duomenų šaltiniai. Rapsų statistinės analizės metodai ir būdai. Rapsų plotų, derliaus ir derlingumo statistinė analizė. Rapsų plotų statistinė analizė. Rapsų derliaus statistinė analizė. Rapsų derlingumo statistinė analizė. Rapsų plotų, derliaus ir derlingumo perspektyvos. Išvados. Priedai (6 psl.).

Ištrauka

Statistika – savarankiškas socialinis-ekonominis mokslas, nagrinėjantis reiškinių kiekybinę pusę tampriame sąryšyje su jų kokybine puse konkrečiomis vietos ir laiko sąlygomis.
Žemės ūkis – gyvybiškai svarbi Lietuvos ūkio šaka, kuri aprūpina gyventojus maisto produktais, o pramonę – žaliavomis. Žemės ūkį sudaro dvi tarp savęs susijusios šakų grupės: gyvulininkystė ir augalininkystė. Savaime suprantama, kad jos nelygiavertės. Viena produkcija tiesiogiai tenkina vartotojų poreikius (pvz.: pienas, bulvės, daržovės), o kita tik perdirbta pramonės įmonėse.
Pagrindinis žemės ūkio produkcijos gamintojas – Lietuvos kaimas. Tai mūsų tautos istorijos, tradicijų ir papročių lopšys, ir taip niekada nelepintas lengvo gyvenimo pastarąjį dešimtmetį išgyveno itin sudėtingus socialinius ekonominius lūžius. Apie tai byloja agrarinės reformos įstatymas, nuosavybės formos pasikeitimas, žemės naudmenų transformacija, įvairių statistinių vienetų pakitę pastarųjų metų ekonominiai rodikliai.
Rapsai – tai gausi kryžmažiedžių šeimos augalų rūšių grupė, nuo senų laikų žmonijos plačiai naudojama. Tai vienmetis kopūstinių šeimos augalas. Rapsai gali būti žieminiai ir vasariniai.
Rapsų pasėlių plotai Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje nuolat didėja, nes šie augalai yra svarbus riebalų šaltinis maistinio aliejaus gamybai ir baltymų – gyvulių pašarui. Be to iš rapsų galima gaminti dyzelinį kurą ir tepalus.
Nors rapsų supirkimo kainos buvo nukritusios, šiuo metu šių augalų auginimas kelia kaip niekad didelį susidomėjimą. Rapsų aliejus yra naudojamas ne tik maistui, bet ir pramonėje. Anksčiau rapsų ir kitų augalų aliejaus kainos labai skyrėsi, tačiau dabar šis skirtumas labai mažas.
Šio darbo tikslas: išanalizuoti Panevėžio apskrityje esančius rapsų derlių ir derlingumą, bei perspektyvas.
Užduotis:
1. Išanalizuoti Panevėžio apskrityje esančius plotus.
2. Išanalizuoti rapsų derlių ir derlingumą
3. Nustatyti rapsų ploto bei derliaus ir derlingumo perspektyvas..
Tyrimo objektas: žemės ūkio bendrovės.
Tyrimo metodai: analizei naudosiuos lietuvių autorių literatūra, statistiniais leidiniais bei skaičiavimo metodais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-09-15
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis56.42 KB
Autoriusagnishka
Viso autoriaus darbų24 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Čiulevičienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Panevezio apskrities ukininku ir gyventoju ukiu rapsu plotu derliaus ir derlingumo statistine apskaita ir analize [speros.lt].DOC
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Čiulevičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą