Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Lietuvos žemės ištekliai: sudėtis, struktūros ir naudojimo pokyčiai

Lietuvos žemės ištekliai: sudėtis, struktūros ir naudojimo pokyčiai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Žemės ūkio ekonomikos kontrolinis darbas. Įvadas. Lietuvos žemės išteklių sudėtis. Lietuvos žemės ištekliai pagal naudojimo paskirtį. Lietuvos žemės išteklių struktūra. Žemės išteklių naudojimo ekonominiai rezultatai ir jų veiksniai. Išvados.

Ištrauka

Žemės kokybė didžia dalimi lemia gamybos rezultatus, o jos plotas yra ne tik augalininkystės produktų gamybos teritorinio išdėstymo sąlyga, lemianti šios šakos organizacinius ypatumus, bet ir nuosavybės, lemiančios žemės naudojimo bei ūkininkavimo formas, o galiausiai – žemės ūkio gamybos rezultatus, objektas. Žemė yra svarbiausia gamtinės aplinkos dalis, apimanti kiekvienoje valstybėje esančius sausumos, vidaus ir miško plotus bei apibūdinama įvairiomis gamtinėmis bei ūkinėmis charakteristikomis. Plotai ir jų derlingumas yra esmingiausios žemės, kaip pagrindinės gamybos priemonės, charakteristikos.
Žmogaus veikloje žemė yra nekilnojamas turtas, pagrindinė priemonė žemės ir miškų ūkyje ir teritorinė bazė kitoms ūkio šakoms plėtoti, gyvenamųjų vietovių, infrastruktūros sistemos elementams išdėstyti.
Pasaulio žemės fondas - beveik 13,39 milijardų ha., tačiau tik nedidelę dalį (1,51 mlj. ha (11,6%) sudaro žemės ūkio paskirties žemė (Europoje be Rusijos-28,4 %; Afrikoje-6,8 %). Kasmet nuo 10 iki 35 mln. ha žemės atitenka urbanizacijai: miestams, pramonei, transportui, sąvartynams ir t.t. Maždaug 1/2 šių plotų - buvusi žemės ūkio paskirties žemė. 1960 m. pasaulyje 1 žmogui teko 1/2 ha žemės ūkio naudmenų. Dabar tas rodiklis sumažėjo iki 0,27-0,25 ha. Tačiau pasaulyje yra daug šalių, kur šis rodiklis daug mažesnis- 0,05-0,1 ha (Kinija, Japonija, Egiptas ir t.t.).
Lietuvos bendro žemės fondo pasiskirstymo pagal žemių tikslinę paskirtį tyrimai rodo, kad didžiausią teritorijos dalį (apie 6/10) užima žemės ūkio paskirties žemės. 1998 - 2000 m. privatizuotos žemės ūkio paskirties žemės plotas ir jo dalis bendrame šios paskirties žemės plote didėjo, tačiau valstybinės ar valstybės valdomas žemės plotas pastebimai mažėjo. Tokie žymūs šių plotų pokyčiai įvyko dėl to, kad nemažai žemės ūkio bendrovių bankrutavo, be to, dalis jų iširo atstačius piliečių nuosavybės teises į turėtą žemę.
Maždaug 10 mln. ha žemės kasmet degraduoja. Ją paveikia vandens ir vėjo erozija, vyksta druskėjimas. Tam kad šis plotas būtų atstatomas, reikia įsisavinti ne žemės ūkio paskirties plotus, pirmiausia, miškus. Tačiau šitokie veiksmai dar labiau suardytų pasaulyje biologinę pusiausvyrą. Taigi, ateityje žmonių skaičiaus gausėjimas vyks mažėjant naudojamos žemės plotui.
Pagal šiuo metu galiojantį Žemės įstatymą (Lietuvos ..., 1994) visa Lietuvos Respublikoje esanti žemė sudaro Lietuvos Respublikos žemės fondą (6,5 mln. ha). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio namų darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasNamų darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis31.81 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasTreinys
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word LIETUVOS ZEMES ISTEKLIAI SUDETIS STRUKTUROS IR NAUDOJIMO POKYCIAI 2008 [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2011-11-22 IP: 88.118.2.100
    monikap47 sako

    geras darbas!

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 10 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Treinys
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą