Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Medelyno projektas: augalų parinkimas

Medelyno projektas: augalų parinkimas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Dekoratyvinių augalų asortimento parinkimo pagrindimas. Vietos parinkimas medelynui. Daigynas, jo paskirtis, produkcija. Sodmenų dauginimo būdai ir jų auginimo trukmė daigyne. Vaisių ir sėklų pribrendimo požymiai, bei rinkimo laikas. Asortimento parinkimas. Sėklų išskyrimas iš vaisių ir paruošimas sėjai. Užduotis: Sėklomis ir vegetatyviškai dauginamų augalų daigyno ploto skaičiavimas. Sėklomis dauginamų augalų rūšių išeiga ir reikalingas dauginimo plotas. Vegetatyviškai atvirame grunte dauginamų rūšių reikalingas išsodinti sodinukų kiekis

Ištrauka

Dekoratyvinių augalų asortimento parinkimo pagrindimas

Dekoratyvinių augalų asortimentas labaai svarbus kraštovaizdžio išraiškingumui. Asortimentas skirtas tiek sodmenų augintojams, tie želdynų kūrėjams – projektavimo ir želdinimo darbus vykdančioms organizacijoms.
Mano medelyne asortimentas yra minimalus ir rekomendacinio pobūdžio, nes yra daug kitų puošnių ir ištvermingų augalų, iš kurių patyres specialistas galėtų atrinkti tokias rūšis ir veisles, kurios sėkmingai augtų įvairios paskirties želdynuose. Tačiau žinotina, kad, panaudojus į asortimentą itrauktus augalus, galima sukuri aukščiausios estetinės vertįs, itin patvarius ir atsparius specifinės aplinkos bei klimatinėms sąlygoms želdynus, formuojančius sveiką, gyventi ir dirbti skatinančią aplinką. Rinkdamasis asortimentą, siekiau, kad juo galėtų naudotis mažiau patyrę specialistai.
Rekreaciniams miškams ir želdynams ypač tinka vietinė medžių rūšys, kurių sodmenis augina miškų sistemos medelynai. Aktualu auginamų sodmenų asortimentą parinkti tiek pagal augalų poveikį aplinkai, tiek pagal jų atsparumą antropogeninėms apkrovoms ir oro bei dirvožemio taršai.


Vietos parinkimas medelynui

Svarbiausias tikslas – sudaryti optimalias sąlygas sodmenims auginti. Mano kuriamam medelyne dirvožemis turi būti pakankamai purus, nepermirkstantis priesmėlis ar lengvas priemolis, turintis nemažiau kaip 2 proc. humuso. Podirvis turi būti laidus vandeniui. Lengvame dirvožemyje gruntinis vanduo turi būti ne arčiau nei 1,5 m, o sunkiasneme – 3-4 metrai. Durpynai, akmenuotos ar žvyruotos dirvos netinks. Vengsiu slėnių, iš kurių negali nutekįti šalto oro srautai. Mano medelyno plotas bus apie70 ha., kuris bus įrengtas 4 lietuvos teritorijoje. Šiame plote neturi būti įsigalėję žalingi organizmai – ligos, kenkėjai, piktožolės. Šiame sklype yra būtinas vandens telkinys. Paviršius yra su 2 laipsnių nuolydžiu į saulėtąją pusę. Nuo šaltų šiaurės ir rytų vėjų apsaugos užuovėjiniai želdiniai. Sklypo forma bus patogi naudoti tchniką, ir bus prie sklypo privažiuoti reikalingas kelias. Sudaromas projektas, pagal kurį apskaičiuojami svarbiausi ekonominiai rodikliai, padaroma sklypo vertikalioji ir horizontalioji nuotraukos, atliekami tyrimai, reikalingi esamai situacijai ir būsimos veiklos sąlygoms įvertinti, numatomos optimalios technologijos ir joms užtikrinti būtinos priemonės, sudaromos sėjomainos, didesnis plotas skirstomas 0,1 – 1,0 ha kvartalais. Daigynai ir medelynai bus aptverti, o už tvoros bus kasamas 0,5 x 0,3 m griovelis, už kurio sodinamos 3 – 4 eilės dygiųjų krūmų (kaukazinių slyvų, gudobelių, uoginių obelių). Atviroje vietoje sodinsiu bent triejų eilių užuovėjinę užtvarą. Nuo medelyno pirmoje eilėje bus sodinami krūmai. Kadangi mano sklypas bus didelis dar bus sodinamos ir kvartalinės užuovėjinės užtvaros. Bus lyginama,irengiami keliai, būtinos komunikacijos, statomi pastatai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio namų darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasNamų darbai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis27.28 KB
Autoriusdarys
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasD. Baravykaitė
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Medelyno projektas augalu parinkimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 7 puslapiai 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • D. Baravykaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą