Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Pieninių galvijų veislės

Pieninių galvijų veislės

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Olandijos juodmargiai. Vokietijos juodmargiai.Danijos juodmargiai. Estijos juodmargiai. Lietuvos juodmargiai. Lietuvos žalieji galivijai. Lietuvos šėmi galivijai. Lietuvos baltnugariai galivijai. Danijos žalieji galivijai. Holšteino fryzai.Britanijos fryzai. Švedijos žalmargiai. Estijos žalieji. Aišyrai. Latvijos dvylieji. Džersiai. Išvados.

Ištrauka

Pienas yra labai vertingas maisto produktas. Jame yra baltymų, angliavandenių, riebalų, mineralų, vitaminų ir kitų medžiagų, būtinių organizmo gyvybinei veiklai palaikyti. Šio metu piene aptinkama apie 200 įvairių medžiagų ir cheminių junginių, kurie yra svarbūs medžiagų apykaitos procesuose (aminorūgštys, polinesočiosios riebalinės rūgštys, vitaminai, fermentai ir kt.). Taigi pienas labai svarbus ne tik gimusiam ir augančiam, bet ir suaugusiam organizmui.
Pastaruoju metu pasaulyje vidutiniškai per metus gaunama apie 500 mln. (0,5 milijardo) tonų pieno, kuris suvartojamas natūralus arba perdirbamas į įvairius produktus: jogurtą, kumysą, kefyrą, grietinę, grietinėlę, varškę, sviestą, sūrį ir kt. Daugiausia gaunama ir pagaminama pieno produktų iš karvių pieno – 91%, iš avių ir ožkų – apie 1,7 %.
Pieno kokybė pirmiausia nusakoma pieno veterinarinės sanitarijos taisyklėse. Pieno veterinarinės sanitarijos taisyklėse. Pieno veterinarinės sanitarijos taisyklės reglamentuoja pieno kaip žaliavos gavybą, apdorojimą ir pateikimą ir pateikimą vartotojui. Jose išvardyta, kokių reikalavimų turi laikytis ūkis, besiverčiantis pienininkystei: kaip reikia melžti karves, prižiūrėti bandą, rūpintis karvidės ir asmens higiena, apdoroti pieną ir pristatyti jį į pienines.
Kad pienas būtų gaunamas geros kokybės, pirmiausia reikia pradėti nuo higienos karvidėje.
Veterinarinės sanitarijos taisyklėse numatyta, kad pirmiausias pieno čiurkšles būtina
Numelžti į specialų indą, nes paprastai daugiausia mikroorganizmų būna susikaupę spenio kanale.
Dėl veterinarinės sanitarijos reikalavimų nesilaikymo pieno kokybės ir skonis blogėja, jį sunkiau perdirbti. Iš tokio pieno pagaminti produktai greičiau genda. Nuoseklus higienos priemonių laikymasis melžimo metu padeda išvengti tešmens ligų ir nuolat gauti geros kokybės pieno.

Tai viena iš seniausių pasaulyje galvijų veislė. Ji išvesta Olandijoje grynuoju veisimu, naudojant kruopščią atranką ir paranką. Olandijos juodmargiai galvijai buvo išvesti be kitų galvijų veislių, tačiau jie kitų veislių galvijams gerinti ir naujomis išvesti naudojami jau daugiau kaip 1000 metų. Naudojant Olandijos juodmargius, išvestos visos žinomos juodmargių veislės: Holšteino fryzai, Danijos, Vokietijos, Švedijos, Lietuvos, Estijos juodmargiai ir kt. Ir dabar Olandijos juodmargiai naudojami Lietuvos juodmargių pieno riebumui, tešmens morfologinėms ir fiziologinėms savybėms, pieningumui gerinti. Šiuo metu Lietuvoje grynaveislių Olandijos juodmargių yra nedaug – apie 75 grynaveislės karvės.
Olandijos juodmargių galvijų vidutinis produktyvumas per metus – 6000-7000 kg 4,2 % riebumo ir 3,4 % baltymingumo pieno. Karvių aukštis ties ketera 130-132 cm, ties kryžmeniu – 133-135 cm. Veršeliai (tik ką atvesti) sveria 38-40 kg, suaugusios karvės – 550-650 kg, buliai – 800-1000 kg. Šios veislės gero įmitimo galvijų skerdenos išeiga vidutiniškai 55%. Spalva: juodas fonas su balta juosta per pečius ir juosmenį, baltos žemiau kelių kojos, balta uodegos šluotelė ir balta žvaigždė kaktoje. Olandijos juodmargiai turi trumpas kojas. Olandijos galvijininkystės specialistai dabar savo juodmargius gerina stambinimo, kojų pailginimo ir pieningumo didinimo kryptimi, naudodami Holšteino fryzų veislės galvijus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis19.67 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasE.K. Kaurynienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasAgrotechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pieniniu galviju veisles [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • E.K. Kaurynienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą