Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Miško ūkio politika

Miško ūkio politika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos miško ūkio istorinė apžvalga. Miško ūkio valdymo sistema lietuvoje. Bendra Lietuvos miško politika. Lietuvos miško ūkio politikos įgyvendinimo instrumentai. Miško ūkio plėtros starteginiai tikslai. Lietuvos miško ūkio statistika. Miško ištekliai. Miškų nuosavybė ir administracinis pasiskirstymas. Miško ūkio ekonomika (dirbantieji, atlyginimai, pardavimai). Valstybinis miškų kadastras. Išvados.

Ištrauka

Miškas – sudėtinga gamtinė sistema, žmogaus per ilgą miško augimo ciklą valdoma, griaunama ir vėl kuriama. Žmogus mišką naudoja: vienur – medienai gauti, kitur – poilsiui, dar kitur – vandens telkiniams apsaugoti, vėjams pristabdyti ir kitoms, pačioms įvairiausioms reikmėms.
Šiandieninis Lietuvos miškų ūkis yra labai svarbi šalies ekonomikai ūkio šaka: miškai sudaro 7,5 % Lietuvos nacionalinio turto vertės, tiekia atsinaujinančius ir nuolat augančius medienos resursus iš miškų, užimančių apie 1/3 visos šalies teritorijos. Daugialypis miškų vaidmuo yra užtikrinamas reglamentuojant jų funkcijas. Didžioji dalis miškų atlieka keletą funkcijų: akumuliuoja atmosferos anglį, mažina šiltnamio efekto pavojų, švelnina klimatą, grynina orą, teikia žmogui poilsį ir atgaivą, didele dalimi prisideda prie biologinės įvairovės išsaugojimo ir žinoma iš miškų gaunama mediena gyvybiškai svarbi pramonėje ir buityje.
Miško ūkis yra prioritetinė Lietuvos ūkio šaka. Norint užtikrinti subalansuotą miškų ūkio plėtrą, patenkinti įvairių visuomenės grupių poreikius miškui ir užtikrinti miškų išsaugojimą ateities kartoms, pripažįstant ilgą miško augimo trukmę ir atsižvelgiant į nuosavybės formų skirtumus bei sąveiką, skatinant sąlygas, kuriomis teisingai tvarkomi miškai duotų šaliai ekonominę naudą, Lietuvoje yra formuojama ilgalaikė miško ūkio politika, suderinta su kitų šalies ūkio šakų politikomis ir besiremianti šalies tradicijomis bei Europos Sąjungos teisinių normų, tarptautinių konvencijų, rezoliucijų, susitarimų, programų bei nacionalinių teisės aktų reikalavimais.
Miško ūkio politikos įgyvendinimui panaudojami miškų ūkio politikos instrumentai: gerai organizuota, kvalifikuota ir nepriklausanti nuo trumpalaikių politinių pokyčių miškų administracija; Miškų įstatymas ir kiti teisės aktai; mokesčiai ir finansinė parama; švietimas ir mokymas; miškų ūkio informacijos valdymas; ryšiai su visuomene.

Miškininkystės ištakas randame Graikijoje ir senovės Romoje. Teofrastas (372 – 287 m. pr.m.e.) 300 m.pr.m.e. parašė knygą apie miško medžius. Vergilijus (70-19 m.pr.m.e.) suformavo kai kuriuos mi6ko auginimo nuostatus. Vincentius Bellovacensis XIII a. miškininkystės veikaluose jau mini daugiau negu 300 autorių.
Miško ūkis pradėjo formuotis tose šalyse, kurios pirmos pajuto medienos trūkūmą: Prancūzijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje (XIV – XV a.). Lietuvoje šis procesas prasidėjo 100-150 metų vėliau. Miško ūkio formavimąsį galima išskirti į 4 etapus:
1. miško naudojimo ir nuosavybės susiformavimas.
2. miško naudojimas ir apsauga.
3. miško naudojimas ir atkūrimas.
4. miško auginimas ir naudojimas.
Iki XIII am-iaus visiems miškų pakako ir jo gėrybėmis žmonės galėjo naudotis laisvai. XIII a. kunigaikščiai, didikai ir bajorai pradėjo grobti laisvas žemes ir miškus, o užgrobtas teritorijas laikyti savomis, suteikdami valstiečiams teisę žemė ir mišku tik naudotis. Paprastiems žmonėms buvo suteikiama tik teisė "įeiti" į mišką: šienauti pievas, kopti medų ir prižiūrėti bites, rinkti miško uogas ir grybus, žvejoti, kirsti savo reikalams mišką. Tačiau už šią teisę turėjo valstiečiai mokėti duokles. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-02-23
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis203.34 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. J.A. Mažeika
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasMiškų ir ekologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Misko ukio politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 29 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 5 Klasė/kursas
  • doc. dr. J.A. Mažeika
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą