Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Kompleksinių trąšų panaudojimas augalų augimo procese

Kompleksinių trąšų panaudojimas augalų augimo procese

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Kuo maitinasi augalai. Maisto medžiagų trūkumo požymiai. Maisto medžiagų santykis. Kiek trąšų reikia paskleisti. Tręšimo ekonomika. Sudėtinų trąšų gamyba. Skystųjų azoto trąšų su aminorūgštimis. Naudojimas žieminių kviečių pasėliuose. Išvados.

Ištrauka

Pertvarkant visas Lietuvos ūkio šakas, ypatinga vieta tenka žemės ūkiui. Nuo seno valstietis aprūpindavo ne tik visus Lietuvos gyventojus maistu, žemės ūkio žaliavomis, dalį gėrybių skirdavo užsienio prekybai, bet ir papildydavo gabiausiais kaimo žmonėmis intelegentijos, darbininkų ir amatininkų gretas, padėjo išlaikyti ir tvirtinti tautos tradicijas.
Šio referato didžiausias tikslas– įvertinti kompleksinių trąšų kokybę žemės dirbimo procesuose.
Sužinoti kaip maitinasi augalai; požymiai esant trašų trūkumui; koks turėtų būti paskleidimas trąšų tam tikrame žemės sklype; ekonominiai veiksniai.

Sėkloje ar augalo dalyje, iš kurios pradeda formuotis daigas, sukauptos visos jaunam organizmui reikalingos medžiagos. Iš jų susidaro visos gimstančios ugalo dalys. Atsiradus šaknims ir lapams,prasideda savarankiškas augalo gyvenimas. Šaknimis augalas siourbia vandenį ir jame ištirpusias medžiagas iš dirvožemio,o lapais -iš oro. Iš cheminių elimentų, paimtų iš oro ir dirvožemio, veikiant saulės energijai, augalas sukuria angliavandenius, baltymus,riebalus ir visas kitas organines medžiagas. Iš jų sudaryti augalų kūnai- šaknys , stiebas,lapai,žiedai,sėklos (1 pav.).
Medžiagos, kurias augalai paima šaknimis, vadinamos augalų maistmedžiagėmis. Azoto, fosforo, sieros, kalio,magnio augalai sunaudoja palyginti daug, todėl šie cheminiai elementai vadinami makroelementais. Boro. Jodo,vario, cinko, molibdeno,kabalto, mangano, geležies ir kai kurių kitų medžiagų augalams reikia menko truputėlio, todėl jie vadinami mikroelementais. Be jų augalai taip pat negali gyventi. Nedidelis mikroelementų kiekis yra dirvožemyje. Prisideda jų, tręšiant mėšlu ir kitomis trąšomis. Jų dažniausiai pakanka vidutiniam derliui. Siekdami gausesnio derliaus, augalų maitinamąją terpę turime praturtinti grynomis mikroelementų druskomis- mikrotrąšomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-22
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis2.42 MB
Autoriuswiliuxdo
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasAloyzas Šeškas
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasKraštotvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompleksiniu trasu panaudojimas augalu augimo procese [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Aloyzas Šeškas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą