Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Gyvulininkystė (19)

Gyvulininkystė (19)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Užduotis 1. Išmokti galvijų eksterjerinius taškus. Užduotis 2. Aprašyti galvijų įmitimo standartus. Užduotis 3. Susipažinti su matavimo lazda, juostele ir skriestuvu. Užduotis 4. Išmokti gyvulio matavimo taškus. Užduotis 5. Išmatuoti pasirinktą gyvulį. Užduotis 6. Išmatavus gyvulius, surašyti jų duomenis į sąsiuvinį ir apskaičiuoti indeksus bei nubraižyti vieno galvijo eksterjerinį profilį. Užduotis 7. Nustatyti pagal gyvulio išmatavimo duomenis: gyvulio svorį. Užduotis 8. Atsakyti raštu į šiuos klausimus.

Ištrauka

Eksterjeras. Gyvulio eksterjeras – tai išorinė išvaizda, kūno sudėjimas. Daugelis eksterjero bruožų yra paveldimi, todėl jie būdingi tik tam tikros veislės ar tipo gyvuliams. Pagal eksterjerą iš dalies galima spręsti apie gyvulio produktyvumą, sveikatos būklę ir t. t.
Norint tinkamai įvertinti gyvulį, reikia gerai žinoti ir mokėti apibūdinti atskiras jo kūno dalis. Gyvulio eksterjeras pradedamas vertinti nuo galvos, toliau – kaklas, ketera (gogas), nugara, juosmuo, strėnos (užpakalis), krūtinė, pilvas, liemuo, vyriškosios lyties gyvulių – lytiniai organai, moteriškosios – pieno liaukos, priekinės ir užpakalinės kojos.
Galva gali būti didelė, vidutinė, maža, proporcinga, neproporcinga, ilga, vidutinio ilgio, trumpa, švelni, grubi. Normali galva tokia, kuri atitinka bendrą gyvulio stambumą ir yra būdinga tos veislės arba tipo gyvuliams.
Kaklas gali būti ilgas, vidutinio ilgio, trumpas, plonas, vidutinio storio, storas, mėsingas, tiesus, išgaubtas, įlinkęs.
Ketera (gogas) – ilga, trumpa, aukšta, žema, plati, siaura, smaili, dvišaka (dviguba). Normali ketera būdinga to tipo ar veislės gyvuliams.
Nugara – ilga, vidutinio ilgio, trumpa, plati, vidutinio pločio, siaura, tiesi, įlenkta, kuprota. Visų gyvulių nugara pageidautina plati, tiesi ir ilga (arklių – vidutinio ilgio arba trumpa).
Juosmuo – ilgas, vidutinio ilgio, trumpas, platus, vidutinio pločio, siauras, tiesus, įlinkęs, kuprotas. Visų gyvulių rūšių labiausiai pageidautinas vidutinio ilgio, platus ir tiesus juosmuo.
Strėnos gali būti ilgos, vidutinio ilgio, trumpos, plačios, vidutinio pločio, siauros, tiesios, nuleistos, stogo formos. Labiausiai pageidautinos ilgos, plačios ir tiesios strėnos (arklių šiek tiek nuleistos).
Pilvas gali būti normalus, nukaręs, įtrauktas. Normalus pilvas – apvalus, apatinė jo linija sutampa su krūtinės linija.
Pieno liaukos – tešmuo. Jų dydis, išsivystymas yra labai svarbus ir vertinamas kaip atskiras eksterjero požymis. Karvių vertinama tešmens forma, dydis, speniai, jų išsidėstymas. Geras tešmuo yra dubens arba vonios formos su gerai išvystytomis ir aiškiai matomomis pieno venomis, vidutinio ilgio ir storio cilindro formos vienodai išsidėsčiusiais speniais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio laboratorinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasLaboratoriniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis1013.34 KB
AutoriusJulija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasKaurynienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasAgrotechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyvulininkyste (19) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą