Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Žemės ūkio gamybos ištekliai

Žemės ūkio gamybos ištekliai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Žemės ūkio ištekliai teoriniu aspektu. Žemės ūkio išteklių sudėtis, vertinimas ir tarpusavio pakeičiamumas. Išteklių naudojimo ekonominis efektas ir efektyvumas. Žemės ūkio gamybos ištekliai. Žemės išteklių naudojimas ir ekonominis įvertinimas. Kapitalo ištekliai. Darbo ištekliai, jų naudojimas ir įvertinimas. Prognozės ir perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos žemės ūkis yra svarbus ekonominiu, socialiniu etnokultūriniu bei gamtosauginiu požiūriu. Dėl daugiafunkcinio pobūdžio žemės ūkis laikomas prioritetine Lietuvos ūkio šaka. Kaimas pradedamas vis labiau vertinti kaip šalies infrastruktūra, nuo kurios priklauso kaime ir mieste gyvenančių žmonių gyvenimo lygis. Žemės ūkis – vienas reikšmingiausių Lietuvos ūkio sektorių. Apskritai dėl kai kurių savo bruožų, pvz. sezoniškumo ar jo produktų būtinybės žmonių egzistencijai, žemės ūkis dažnai laikomas specifine ūkio šaka, kuriai būtina specifinė valstybės parama. Todėl būtina sekti ūkio pokyčius. Jie leidžia įvertinti susidariusią padėti žemės ūkyje, t.y. palyginti ją su praėjusių metų padėtimi ir panašiai,taipogi palyginti ar ta padėtis gerėja ar blogėja.
Prekėms ir paslaugoms, tenkinančioms žmonių poreikius, pagaminti reikalingi įvairūs ištekliai – žaliavos, medžiagos, mašinos, įrengimai, įrankiai, energija, reikiamos kvalifikacijos darbuotojai ir kt. Visa produktų gamybai naudojama išteklių įvairovė skirstoma į tris pagrindines grupes – žemę, darbą ir kapitalą, kurios vadinamos gamybos veiksniais.
Ekonomistai sąvoką žemė vartoja plačiąja prasme – ja apibūdinama ne vien pati žemė, bet ir apskritai visi gamtos ištekliai, naudojami gamybos procese Jie gali būti riboti ir neriboti. Neriboti gamtos teikiami ištekliai – tai saulės, vėjo, jūrų potvynių ir atoslūgių energija, atmosfera, vandens ištekliai. Riboti gamtos ištekliai skirstomi į atkuriamus ir neatkuriamus. Atkuriami ištekliai – tai gyvūnija, augmenija, žemės ūkio naudmenos. Neatkuriami ištekliai – tai gyvenamoji aplinka ir naudingosios iškasenos.
Darbas reiškia žmogiškuosius išteklius, t. y. žmonių įdėtas fizines ir protines, kiekybines ir kokybines pastangas gaminant prekes ir teikiant paslaugas. Tai kartu ir ribotas išteklius, priklausantis nuo gyventojų skaičiaus, darbingo amžiaus trukmės, išsilavinimo, kvalifikacijos ir kt.
Kapitalo sąvoka apibūdinami visi žmonių darbu sukurti materialiniai ištekliai, naudojami gamyboje – pastatai, įrenginiai, mašinos, medžiagos, žaliavos, atsarginės detalės. Tai – realusis, arba fizinis, kapitalas. Be realiojo, gamybos procese svarbų vaidmenį vaidina finansinis kapitalas, kuriam priskiriami grynieji pinigai, vertybiniai popieriai, indėliai bankuose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-08-25
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis58.58 KB
Autoriusligita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasČiulevičius
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes ukio gamybos istekliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Čiulevičius
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą