Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Miškų ūkio politika Lietuvos Respublikoje (LR)

Miškų ūkio politika Lietuvos Respublikoje (LR)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Informacija apie Lietuvos miškus. Lietuvos miškų ūkio politika. Politinis (valstybinis) miško valdymas. Ūkinis (ekonominis) miško valdymas. 3 Miško ūkio strateginės problemos. Ekologinė ir socialinė miškų reikšmė. Ekologinė miškų reikšmė. Socialinė miškų reikšmė. Valdymo sistema. Valstybinis miškų kadastras. Statistika. Miško ištekliai. Miškų nuosavybė ir administracinis pasiskirstymas. Išvados.

Ištrauka

Miškas yra vienas pagrindinių Lietuvos gamtos turtų, tarnaujantis valstybės ir piliečių gerovei, saugantis kraštovaizdžio stabilumą ir aplinkos kokybę. Nepriklausomai nuo miškų nuosavybės formos miškas pirmiausia yra nacionalinis turtas, kuris turi būti išsaugotas ateities kartoms, tenkindamas ekologines, ekonomines bei socialines visuomenės reikmes. Miškas ne tik teikia medieną ir kitus miško produktus, bet ir yra esminis ekologinės pusiausvyros faktorius, sudarydamas daugelio gyvūnijos ir augmenijos rūšių buveines, stabdydamas dirvos eroziją, absorbuodamas anglies dvideginį bei grynindamas orą, saugodamas gruntinius ir paviršinius vandenis, suteikdamas galimybę miesto ir kaimo gyventojams poilsiauti. Šiuolaikinė Europos civilizacija užaugo iš miško. Dabartiniu metu miškas yra svarbus medžiaginių išteklių šaltinis. Tačiau dabartinėje civilizacijos išsivystymo pakopoje miško medžiagos nėra pats svarbiausias iš visų miško teikiamų dalykų. Dabar svarbiausias miško vaidmuo yra tas, kad jis ir tik jis išsaugo dirvožemį ir vandenį – vienus iš svarbiausių gyvybės ir žmogaus gyvenimo elementų. Lietuvos teritorija yra miško zonoje, todėl miško svarbą Lietuvai sunku pervertinti. Miškas užima beveik 1/3 Lietuvos teritorijos. Preliminariais duomenimis paslaugų, teikiamų žemės ūkiui, vertė 3 kartus didesnė negu pačių medienos išteklių. Dėl šių priežasčių galima teigti, kad miškas yra būtina Lietuvos valstybės egzistavimo sąlyga.
Miškų ūkis yra svarbi Lietuvos ūkio šaka. Tai ūkio sritis ar veikla, apimanti miškų atkūrimą, priežiūrą, apsaugą, racionalų miškų išteklių naudojimą ir prekybą mediena bei miško ištekliais. Siekiant užtikrinti subalansuotą miškų ūkio plėtrą, patenkinti įvairių visuomenės grupių poreikius miškui ir užtikrinti miškų išsaugojimą ateities kartoms, pripažįstant ilgą miško augimo trukmę ir atsižvelgiant į nuosavybės formų skirtumus bei sąveiką, skatinant sąlygas, kuriomis teisingai tvarkomi miškai duotų šaliai ekonominę naudą, Lietuvoje yra formuojama ilgalaikė miškų ūkio politika, suderinta su kitų šalies ūkio šakų politikomis ir besiremianti šalies tradicijomis bei Europos Sąjungos teisinių normų, tarptautinių konvencijų, rezoliucijų, susitarimų, programų bei nacionalinių teisės aktų reikalavimais.
Miškų ūkio politikos įgyvendinimui panaudojami miškų ūkio politikos instrumentai: gerai organizuota, kvalifikuota ir nepriklausanti nuo trumpalaikių politinių pokyčių miškų administracija; miškų įstatymas ir kiti teisės aktai; mokesčiai ir finansinė parama; švietimas ir mokymas; miškų ūkio informacijos valdymas; ryšiai su visuomene. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-09-14
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis874.91 KB
Autoriusozona
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDoc. Gintaras Žilinskas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Misku ukio politika Lietuvos Respublikoje (LR) [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Doc. Gintaras Žilinskas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą