Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Ūkininko ūkinės veiklos poveikis aplinkai (2)

Ūkininko ūkinės veiklos poveikis aplinkai (2)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Ūkininko ūkinė veikla ir rizikos faktoriai. Geros ūkininkavimo praktikos reikalavimai. Pagrindinės mėšlo tvarkymo taisyklės. Mėšlidžių įrengimo rekomendacijos. Pašarų ruošimas. Pesticidai ūkyje. Atliekų tvarkymas. Išvados.

Ištrauka

Visuotinio atšilimo ir taršos problemos tampa vis aktulesnės , aplinkosaugos klausimai įgijo didelę svarbą Europos Sąjungoje. Todėl Europos komisija ėmėsi naujų ūkininkavimo sektoriaus plėtros veiksmų, kurių tikslas – išsaugoti darnų aplinkos vystymąsi, kuriame pabrėžiama aplinkos vystymosi ir gyvūnų gerovė.
Žemės ūkio veikla ir aplinkos apsauga neatskiriamai susijusios. Žemės ūkio naudmenos užima daugiau kaip pusę Lietuvos teritorijos, todėl nuo ūkininkavimo priklauso tradicinio kraštovaizdžio išsaugojimas, biologinė įvairovė, aplinkos tarša ir maistingųjų medžiagų balansas, reikalingas išgyventi augalijai ir gyvūnijai.
Aplinkos apsauga reikalauja papildomo darbo ir išlaidų, bet žemės ūkis gali padėti išsaugoti aplinklą kur kas mažesne kaina negu bet koks kitas sektorius. Gamtos išteklių valdymas žemės ūkyje, kai didėjant gamybos mąstams kartu gerėja aplinkos kokybė, yra gero ūkininkavimo tikslas.
Norint įgyvendinti Europos Sąjungos reikalavimus Lietuvoje reikia didelį dėmesį skirti į ūkininkų veiklos poveikį gamtai. Pagrindinė problema – galvijų ūkių mėšlo sutvarkymas. Ūkiams privalu laikytis tam tikrų aplinkos apsaugos reikalavimų. Ūkininkai privalo investuoti į mėšlo tvarkymo sistemą ( įrengti mėšlidę, rezervuarą ir kt.), kuri turi atitikti nitratų direktyvos reikalavimus.
Trąšos - tai viena iš stipriausių žemdirbystės priemonių, reguliuojančių medžiagų apytakos srautus. Taip bandoma reguliuoti augalų mitybos procesus ir keisti derliaus kokybę. Trąšos kompleksiškai veikia dirvą, keičia chemines, agrochemines, fizikines dirvožemio savybes.
Bet šiuolaikinis ūkis neįsivaizduojamas be mineralinių ir organinių trašų naudojimo. Todėl ūkininkams labai svarbu žinoti apie trąšų poveikį dirvožemiui. Racionalus tręšimas gerina dirvožemio mikrobiologines ir biochemines savybes, didina derlių.

Darbo tikslas:
Įvertinti ūkininko ūkį ir išvengti klaidų ūkinėje veikloje.
Darbo uždaviniai:
1. Aprašyti pasirinkto ūkininko ūkinę veiklą;
2. Aprašyti taršos žalą aplinkai
3. Išnagrinėti ūkininko aplinkos apsaugos atsakomybę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio namų darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasNamų darbai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis17.45 KB
AutoriusDina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLekt. D. Miliuvienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ukininko ukines veiklos poveikis aplinkai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 6 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Lekt. D. Miliuvienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą