Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Produktyvaus cukrinių runkelių pasėlio formavimas naudojant Terra–Sorb Foliar

Produktyvaus cukrinių runkelių pasėlio formavimas naudojant Terra–Sorb Foliar

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Pagrindinių universitetinių studijų baigiamasis darbas. Santrauka. Įvadas. Bendros žinios apie cukrinius runkelius. Biologinės cukrinių runkelių savybės. Maisto medžiagų poreikis cukriniams runkeliams. Cukrinių runkelių tręšimo ypatumai. Tręšimas organinėmis trąšomis. Papildomas tręšimas skystosiomis trąšomis. Aminorūgščių naudojimas cukrinų runkelių pasėliuose.tyrimų sąlygos ir metodai. Tyrimų atlikimo vieta ir dirvožemio charakteristika. Lauko bandymų schema ir parametrai. Tyrimų metodai. Bandyme tirtos skystosios trąšos. Tirta cukrinių runkelių veislė. Cukrinių runkelių auginimo agrotechnika lauko bandymuose. Meteorologinės sąlygos. Darbo rezultatai ir jų analizė. Papildomo tręšimo per lapus įtaka cukrinių runkelių derlingumui. Papildomo tręšimo per lapus įtaka cukrinių runkelių šakniavaisių svoriui. Papildomo tręšimo per lapus įtaka šakniavaisių cukringumui. Papildomo tręšimo per lapus įtaka biologinio cukraus kiekiui. Papildomo tręšimo per lapus įtaka baltojo cukraus kiekiui. Tyrimo rezultatų ekonominis vertinimas. Išvados.

Ištrauka

Dabar visi cukrinių runkelių plotai apsėjami derlingų, geros kokybės veislių sėklomis iš Vakarų Europos šalių, tačiau ne visi ūkininkai geba užauginti aukštų technologijų savybių šakniavaisius. Kad augalas galėtų visapusiškai realizuoti genotipo potencialias galimybes, svarbu sudaryti palankias augimo ir vystymosi sąlygas, t.y. parinkti optimalų šviesos, drėgmės ir temperatūros rėžimą, aprūpinti reikiamu maisto medžiagų kiekiu, optimaliu laiku ir kokybiškai panaudoti agrotechnikos priemones (Vaitkus, 2002).
Pasėlio produktyvumas labai priklauso ir nuo augalų fotosintezės intensyvumo, asimiliacinio lapų paviršiaus, pasėlio tankumo bei meteorologinių sąlygų (Tarvydienė ir kt., 2003).
Optimaliai suderinus visų šių sąlygų poveikį, galima gauti didesnį ir geresnės kokybės derlių. Cukrinių runkelių auginimo rentabilumą lemia ne tik šakniavaisių derlingumas, bet ir jų technologinė kokybė. Šakniavaisių kokybė nėra pastovi. Kiekvienais metais ji kinta dėl augimo sąlygų, veislės, augalų apsaugos, derliaus nuėmimo ir laikymo (Romaneckas ir kt., 2003).
Cukriniai runkeliai – pats saldžiausias Lietuvoje auginamas augalas, turintis 16 - 18 proc. sacharozės, todėl jie yra pagrindinė žaliava cukraus pramonėje. Cukrus – ne tik kasdieninis maisto produktas, bet ir nepakeičiamas farmacijos ir chemijos pramonės žaliava (Motuzienė, S.; Markevičius, P. 2007).
Lietuva apsirūpina cukrumi iš šalyje išaugintų ir vietos fabrikuose perdirbtų cukrinių runkelių. Lietuvos cukraus fabrikai buvo modernizuojami, siekiant didinti cukraus išeigą, gerinti cukraus kokybę, mažinti gamybos sąnaudas, spręsti gamtosaugos problemas. Fabrikų pajėgumai padidėjo, tačiau abiejų fabrikų našumas liko gerokai mažesnis už vidutinį ES. Vienas cukraus fabrikas ES vidutiniškai per parą perdirba daugiau kaip 8 tūkst. t cukrinių runkelių, o Lietuvoje abu fabrikai – 7 tūkst. t. (Melnikienė, 2007).
Cukraus vartojimas Lietuvoje kasmet mažėja, mažėja cukraus gamybos kvotos. 1980 metais vienas Lietuvos gyventojas vidutiniškai suvartodavo apie 42 kg cukraus, 1995 – 2000 metais beveik 10 kg mažiau ( Narkevičius ir kt., 2004).
Tyrimo objektas - ‘Ernestina‘ veislės cukriniai runkeliai, Beta vulgaris L. var. saccharifera.

Darbo tikslas – nustatyti papildomo tręšimo per lapus aminorūgščių bei mikroelementų mišiniu Terra – Sorb Foliar įtaka cukrinių runkelių produktyvumui.

Darbo uždaviniai:
1. Nustatyti papildomo tręšimo per lapus Terra – Sorb Foliar trąšomis įtaką cukrinių runkelių derlingumui.
2. Nustatyti papildomo tręšimo per lapus Terra – Sorb Foliar trąšomis įtaką šakniavaisių cukringumui, biologinio ir baltojo cukraus kiekiui.
3. Atlikti papildomo cukrinių runkelių tręšimo ekonominį vertinimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio diplominis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasDiplominiai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai26
Dydis297.67 KB
AutoriusVycka_a
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasElena Jakienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasAgronomijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Produktyvaus cukriniu runkeliu paselio formavimas naudojant Terra-Sorb Foliar [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Elena Jakienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą