Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Rausvojo sausučio ir Manglezo sausučio morfologiniai požymiai

Rausvojo sausučio ir Manglezo sausučio morfologiniai požymiai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Tikslas. Uždaviniai. Sausutis. Rausvasis sausutis. Rausvojo sausučio morfologiniai požymiai. Rausvojo sausučio dekoratyvinių savybių vertinimas. Rausvojo sausučio panaudojimo galimybių įvertinimas. Manglezo sausutis. Manglezo sausučio morfologiniai požymiai. Manglezo sausučio dekoratyvinių savybių vertinimas. Manglezo sausučio panaudojimo galimybių įvertinimas. Gėlynų projektai ir samatos. Išvados.

Ištrauka

Įvairios klimatinės sąlygos, veikdamos augalus ilgos evoliucijos keliu, suformavo augalų biologines grupes: vienmečius, dvimečius, daugiamečius. Vienmetėmis gėlėmis vadinamos tos, kurių vegetacija trunka vienerius metus, tai yra pasėtos pavasarį tais pačiais metais subrandina sėklas. Tačiau augalų biologinis suskirstymas yra santykinis, nes introdukcijos ir aklimatizacijos procesų metu pasikeitus klimatinėms sąlygoms, daugiamečiai augalai auginami kaip vienmečiai, tai netipingos vienmetės gėlės. Vienmečių gėlių grupę taip pat papildo kai kurios dvimetės gėlės, praţystančios pirmaisiais augimo metais. (Vaidelys ir kt."Vienmetės ir dvimetės gėlės" 1995)

Tikslas

Įvertinti Rausvojo sausučio ir Manglezo sausučio morfologinius požymius, dekoratyvines savybes ir panaudojimo gėlynuose galimybes.
Uždaviniai

1. Įvertinti Rausvojo sausučio ir Manglezo sausučio morfologinius požymius.
2. Įvertinti dekoratyvines savybes.
3. Suprojektuoti gėlynus ir pateikti samatas.

Sausutis (Helipterum) (1.1pav.) yra Astrinių (Asteraceae) šeimos vienmečiai, daugiamečiai augalai, rečiau puskrūmiai arba krūmai, natūraliai išplitę Pietų Afrikos, Australijos ir Tasmanijos subtropinėse ir tropinėse srityse. Gentyje apie 60 rūšių.
Genties pavadinimas kilęs iš graikų kalbos žodžių: "helios" – saulė, "pteron" – sparnas , todėl kai kurių gėlininkų (S.Gliožeris) vadinami saulasparniais.
Lietuvoje plačiausiai auginamos dvi sausučio rūšys: Rausvasis sausutis (Helipterum roseum (Hook.) Benth.) ir Manglezo sausutis (Helipterum manglesii (Lindl.) F.Muell.ex Benth.) (Vaidelys ir kt."Vienmetės ir dvimetės gėlės" 1995) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis512.97 KB
Autoriusewuze
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2012 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasD. K.
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasKraštotvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rausvojo sausucio ir Manglezo sausucio morfologiniai pozymiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • D. K.
  • 2012 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą