Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Pasėlių draudimo politika

Pasėlių draudimo politika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Agrarinės politikos kursinis darbas. Įvadas. Žemės ūkio rizikos valdymo instrumentai. Žemės ūkio rizikų valdymo instrumentai Europos Sąjungoje. Pasėlių draudimas ir jo tipai. Pasėlių rizikos valdymo instrumentai Lietuvoje. Pasėlių draudimo sistema Europos Sąjungos šalyse ir Lietuvoje. Pasėlių draudimo sistema Europos Sąjungos šalyse. Pasėlių draudimo sistema Lietuvoje. Pasėlių draudimo poveikio vertinimas. Išvados.

Ištrauka

Žemės ūkio sektorius yra laikomas aukštos rizikos, kuris be valstybės intervencijos, be specialių valstybės politikų žemės ūkio rizikos valdymo srityje būtų sunkiai ir nuostolingai valdomas. Tuo pačiu, labai svarbi ir privati iniciatyva, įvairūs pagalbos fondai, finansuojami ne tik iš valstybės biudžeto, bet ir iš privačių lėšų. Vyriausybių palaikymas yra labai svarbus, kadangi abipusių iniciatyvų dėka, padedama valdyti riziką bei gerinamas žemės ūkio sektoriaus konkurencingums. Vyriausybės gali naudoti tokias politikos priemones, kaip subsidijos, kainų reguliavimas, perdraudimo politika, mokėjimai dėl stichinių, mokesčių reguliavimai, saugumo ir gerovės užtikrinimas, pagalba katastrofų metu.
Žemės ūkio draudimas laikomas finansine priemone reguliuojant įvairias rizikas, kurios gali turėti įtakos žemės ūkio auginamai produkcijai. Idėja jį plėtoti kilo Prancūzijoje 1750 metais, kai grupė ūkininkų susibūrė į asociaciją, teikiančią pagalbą draudžiant pasėlius. Nuo to laiko daugelyje šalių veikia įvairios žemės ūkio draudimo sistemos (pasėlių, gyvulių, turto, technikos). ES šalyse įgyvendinant Bendrąją žemės ūkio politiką, viena iš svarbiausių priemonių rizikos valdyme nurodoma pasėlių draudimo sistema ir jos plėtojimas. Lietuvoje nuo 2007 m. veikia Vokietijos pasėlių draudimo bendrovė "Vereingite Hagelversicherung VVaG", kuri rūpinasi pasėlių draudimo veiklos organizavimu šalyje.
Tyrimo objektas – pasėlių draudimas
Tyrimo tikslas – įvertinti pasėlių draudimo politiką
Darbo uždaviniai:
1. nustatyti žemės ūkio rizikos valdymo instrumentus;
2. išanalizuoti pasėlių draudimo sistemas Europos Sąjungoje ir Lietuvoje;
3. įvertinti pasėlių draudimo poveikį kryptis Lietuvoje.
Darbo laikotarpis: 2008 – 2011 metai
Darbo metodai: aprašomasis, sintezė, mokslinės literatūros bei statistinių duomenų analizė, antrinių duomenų analizė, grafinis vaizdavimas.
Problematika: Rašant kursinį darbą buvo susidurta su teikiamos statistinės informacijos nepakankamumu. Dėl šios priežasties tam tikri rodikliai buvo pateikti 2006 m. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis815.16 KB
Autoriuspanellle
Viso autoriaus darbų16 darbų
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasJ. Kirstukas
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paseliu draudimo politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • J. Kirstukas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą