Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Ekologinė gyvulininkystė

Ekologinė gyvulininkystė

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Ekologinė gyvulininkystė: gyvulių veisimas, laikymas, priežiūra, šėrimas ir gydimas ekologiniame ūkyje. Galvijai auginami ir mėsai. Yra išskirti 4 galvijų laikymo būdai jų nerišant. Šiek tiek apie palaidą laikymo būdą. Norint karves laikyti pririštas. Pagal ekologinio ūkininkavimo taisykles. Ganomų galvijų higiena. Veršiavimosi patalpa. Kiaulės. Tvartų vidaus įranga. Dedeklių vištų laikymas. Mėsinių viščiukų auginimas. Apskritai apie gyvulių auginimą ir laikymą. Tvartų kreikimas. Gyvulių odos priežiūra. Odos valymas. Gyvulių plovimas. Gyvulių maudymas. Kanopų, nagų ir ragų priežiūra. Gyvulių mocionas. Musių naikinimas. Graužikų naikinimas. Šėrimas. Karvių šėrimas. Kiaulių šėrimas. Paukščių lesinimas. Vaistai ir preparatai, leidžiami vartoti be apribojimų. Riboto vartojimo vaistai. Gyvulių pastatų ir įrangos priežiūros ir dezinfekavimo medžiagos.

Ištrauka

Lietuvai svarbu pasirinkti prioritetinį gamybos būdą, palankų ekonominei, socialinei, gamtosaugos ir etnokultūrinei kaimo plėtrai. Vienas iš tokių būdų yra pasaulyje sparčiai plintanti ekologinė gamyba.
Ekologinė gamyba – tai ūkininkavimo sistema, užtikrinanti aukštos kokybės žemės ūkio produktų gamybą be sintetinių trąšų, pesticidų ir kitų techninių medžiagų. Ekologiškai ūkininkauti – tai užauginti sveiką ir vertingą derlių, saugoti biologinę įvairovę ir mažinti aplinkos taršą.
Ekologiškai ūkininkaujant dirvožemio ir augalų gyvybingumą lemia gerai apgalvoti, suplanuoti ir natūralūs, nekenkiantys aplinkai, būdai.
Šiuo metu ekologinę gamybą Lietuvoje vykdoma pagal 1991 m. birželio 24 d. Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 2092/91 dėl ekologinės žemės ūkio produktų gamybos ir nuorodų ant žemės ūkio ir maisto produktų. Naujausi pakeitimai padaryti 2005 m. rugsėjo 20 d. Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1567/2005) ir Ekologinio žemės ūkio taisyklėmis, patvirtintomis žemės ūkio ministro 2004 m. balandžio 29 d. įsakymu Nr. 3D-253. Šiose taisyklėse nustatyti reikalavimai ekologinio žemės ūkio produktų gamybai, perdirbimui, gabenimui, saugojimui ir realizavimui.
LR Vyriausybė skiria nemažą dėmesį ekologiniam žemės ūkiui. Todėl ekologinių ūkių Lietuvoje nuolat daugėja. Lietuvai tapus ES nare, ekologinė žemdirbystė remiama pagal Lietuvos Kaimo plėtros plano 2004–2006 metams priemonę "Agrarinė aplinkosauga", kurios vieną dalį sudaro programa ,,Ekologinis ūkininkavimas".
Tačiau ekologinis ūkininkavimas nėra būtinybė ar prievolė ūkininkaujančiam ir juo labiau ne pasiaukojimas. Ekologinė gamyba nėra ir socialinės paramos forma. Tai yra verslo rūšis, galinti duoti pelno, tačiau ja gali užsiimti ne kiekvienas norintis, o tik tas, kuris turi tinkamas sąlygas ir žemdirbystės, žemės tvarkymo, ekonomikos žinių. Todėl jei turima žemė yra nepalankioje vietoje, t. y. jei ją tenka skaidyti į daugybę laukų ir plotelių, jei žmogui trūksta žinių, tuomet tikrai reikia pasvarstyti, ar verta užsiimti ekologine gamyba.
Ekologinis ūkininkavimas skiriasi nuo kitų ūkininkavimo būdų tuo, kad tokie ūkiai privalo laikytis griežtų standartų. Norint gauti didesnį derlių, su kenkėjais reikia kovoti natūraliais būdais (pvz., nektaringi augalai). Derlius ekologiniuose ūkiuose priklauso ir nuo veislės parinkimo, pvz., geriausia bulvių veislė yra "Venta", žieminių kviečių – "Zenta", "Portal". Iš daržovių ekologiniuose ūkiuose geriausiai uždera vidutinio vėlyvumo gūžiniai kopūstai, burokėliai, porai. Ekologiniuose ūkiuose negalima naudoti sintetinių cheminių trąšų, tręšti leidžiama tik gyvulių ir paukščių mėšlu, srutomis, žaliąja trąša, kompostu, durpėmis, natūralios kilmės mineralinėmis trąšomis (išskyrus Čilės salietrą). Ūkininkaujantiems ekologiškai būtina nors kartą per 5-7 metus atlikti dirvos agrocheminį tyrimą. Nemažai reikšmės ekologiniame žemės ūkyje turi tinkamas žemės įdirbimas, būtinas ir aukštas maisto saugos lygis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis31.52 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekologine gyvulininkyste [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Z. Dabkevičius
Pasidalink su draugais