Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Žemės ūkis

Žemės ūkis (478 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Gyvulininkystė (9)

  Dauginimosi organų sistema. Pašarų maistingumas. Pašarų virškinamumas. Lietuvoje auginamų vandens paukščių veislės.
  Žemės ūkis, referatas(11 puslapių)
  2007-06-03
 • Gyvulininkystė ir zoohigiena

  Atranka. Dirvožemis. Galvijai šeriami. Gyvulininkystė. Gyvulių veisimo metodai. Gyvulio konstitucija. Gyvulių laikymo higiena Europos Sąjungoje (ES). Gyvulių odos priežiūra. Kergiamų ir paršingų kiaulių šėrimas. Kiaulių laikymo higiena. Klimatas. Kuilių šėrimas.
  Žemės ūkis, špera(3 puslapiai)
  2005-03-01
 • Gyvulininkystės mechanizavimas

  Šieno gamybos technologijos. Šieno džiovinimas aktyviąja ventiliacija. Oro šildytuvai. Šiaudų dorojimo technologijos. Grūdų džiovinimas aktyvia ventiliacija. Elektriniai kaloriferiai. Vandens siurbliai, jų veikimas. Vandens slėgio įrengimai, girdyklos. Pavytinto siloso gamybos technologijos. Nevytinto siloso gamybos technologijos. Šienainio gamybos technologijos. Bulvių, šakniavaisių sandėliavimo įrenginiai. Krovinių transportavimo ir krovimo priemonės. Pašarų maišytuvai. Pašarų smulkintuvai. Automatinės sausų pašarų šėryklos. Stacionariniai pašarų dalytuvai. Drėgnų pašarų (jovalo), paruošimas ir išdalijimas. Pašarų paruošimas ir išdalijimas elektrifikuotu vežimėliu. Kombinuotųjų pašarų dalijimas kiaulėms. Skystų pašarų ruošimas ir išdalijimas kiaulėms. Elementiniai vandens šildytuvai. Paršavimosi gardai. Jų įrengimai. Grupiniai kiaulių laikymo gardai. Pririštas karvių laikymas. Pašarų ar jų mišinių ruošimas galvijams. Pašarų ar jų mišinių išdalijimas galvijams. Mechaninių mėšlo šalinimo priemonių klasifikacija ir veikimas. Mėšlo šalinimas į mėšlidę. mėšlo šalinimo į laukus technologijos ir įrenginiai. Palaidas karvių laikymas, karvidžių įrengimai. Paukščių laikymas, paukštidžių įrengimai. Skysto mėšlo šalinimas ir panaudojimas. Ultravioletinių spindulių lempos, jų panaudojimas. Infraraudonųjų spindulių lempos, jų panaudojimas. Elektrinis aptvaras. Patalpų ir grindų šildymas.
  Žemės ūkis, špera(17 puslapių)
  2007-12-03
 • Gyvulininkystės patalpų apšildymas ir avių ėriavimosi higiena

  PowerPoint pristatymai. Gyvulininkystės patalpų apšildymas (apšildymo būdai, šilumos balansas ir jo įvertinimas). Gyvūnų skirstymas į šaltakraujus ir šiltakraujus. Šilumos pašalinimas. Pastatų gyvuliams apšiltinimas. Statybinių medžiagų fizinės savybės. Laidumas šilumai. Šilumos balansas. Termoizoliacinės medžiagos. Organinės medžiagos. Mineralinės. Mineralinė vata. Patalpų apšildymo būdai. Šildymo lempos. Kaloriferinės sistemos. Išvados. Ėringų avių ir ėriavimosi higiena. Avys. Patalpos avims. Grindų ploto normos avims (m2) . Ėriavimasis. Avių laikymas po ėriavimosi. Ėriukų atjunkymas nuo ėriavedžių. Išvados.
  Žemės ūkis, pristatymas(27 skaidrės)
  2008-11-13
 • Gyvulininkystės technologijos

  Pašarų skirstymas (klasifikacija). Naminių gyvūnų kilmė. Gyvulių sunaminimo centrai. Gyvulių eksterjero vertinimo rodikliai. Gyvulių konstitucija, interjeras ir jų ryšys su produktyvumu. Interjeras. Gyvulininkystės reikšmė. Gyvulininkystė. Gyvulininkystės ryšys su kitais mokslais. Biologinės ir ūkinės galvijų savybės. Įvairių veiksnių įtaka pieno primilžiams ir kokybei. Biologinės ir ūkinės kiaulių savybės. Kiaulių penėjimo būdai. Mėsinis penėjimas. Bekoninis penėjimas. Kiaulių penėjimas iki riebios kondicijos. Biologinės ir ūkinės vištų savybės. Melžiamų karvių šėrimas. Neto energijos laktacijai apskaičiavimas. Vištų lesinimas ir apykaitos energijos (AE) apskaičiavimas. Mėsos kiekybiniai ir kokybiniai rodikliai. Pieno produkcijos apskaita. Avių produkcija. Visaverčiai (kombinuotieji) pašarai. Paukščių lesinimo būdai ir pašarų paruošimas. Dirbtinis gyvulių apsėklinimas. Broilerių lesinimas. Kalakutų lesinimas. Ančių lesinimas. Žąsų lesinimas. Kiaušinių gamybos technologija. Fermentų panaudojimas gyvulių šėrimui ir paukščių lesinimui. Kryžminimas ir hibridizacija. Pieno krypties galvijų veislės. Pieno–mėsos krypties galvijų veislės. Mėsinių galvijų veislės. Kiaulių veislės. Avių veislės. Ožkų veislės. Vištų dedeklių ir broilerių krosai. Broilerių krosai (mėsinių vištų krosai). Jautienos gamybos technologija. Gyvulių evoliucija. Veršelių iki 6 mėn. šėrimas. Šėrimo schemų sudarymas. Pašarų cheminė sudėtis ir maisto medžiagų reikšmė. Pašarų klasifikacija. Naminių gyvulių veislės. Gyvulių evoliucija. Grynasis veisimas. Pašarų įtaka kiaulienos kokybei ir apykaitos energijos apskaičiavimas. Gyvulių šėrimo ir paukščių lesinimo kontrolė. Paukštienos gamybos technologija.
  Žemės ūkis, špera(10 puslapių)
  2008-01-09
 • Gyvulio klinikinis tyrimas

  Žinios apie gyvulį. Registracija. Anamnezė. Savi tyrimai (status praesens). Išvaizda (habitus). Kūno temperatūra. Oda, jos dariniai ir poodinis audinys. Gleivinės. Limfiniai mazgai. Širdies ir kraujagyslių tyrimas. Kvėpavimo organai. Virškinimo organai. Šlapimo organai. Nervų sistema. Išvada apie tirtą pacientą.
  Žemės ūkis, tyrimas(8 puslapiai)
  2007-02-28
 • Gyvulio klinikinis tyrimas (2)

  Žinios apie gyvulį. Savi tyrimai. Širdies ir kraujagyslių tyrimas. Kvėpavimo organai. Virškinimo organai. Šlapimo organai. Nervų sistemos tyrimas. Specialūs tyrimai. Išvada apie tirtą pacientą-diagnozė.
  Žemės ūkis, tyrimas(4 puslapiai)
  2007-10-07
 • Gyvulio klinikinis tyrimas (3)

  Žinios apie gyvulį. Registracija. Anamnesis vitae. Anamnesis morbi. Savi tyrimai. Išvaizda. Kūno temperatūra. Oda ir jos dariniai. Gleivinės. Limfiniai mazgai. Širdies ir kraujagyslių tyrimas. Kvėpavimo organai. Virškinimo organai. Šlapimo organai. Nervų sistemos tyrimas. Specialūs tyrimai. Laboratorinis šlapimo tyrimas. Išvada.
  Žemės ūkis, namų darbas(7 puslapiai)
  2008-02-22
 • Gyvulio klinikinis tyrimas (4)

  Žinios apie gyvulį. Registracija. Anamnesis vitae. Anamnesis morbi. Savi tyrimai. Išvaizda (habitus). Kūno temperatūra. Oda ir jos dariniai. Gleivinės. Limfiniai mazgai. Širdies ir kraujagyslių tyrimas. Kvėpavimo organai. Virškinimo organai. Šlapimo organai. Nervų sistemos tyrimas. Specialūs tyrimai. Išvada.
  Žemės ūkis, namų darbas(11 puslapių)
  2008-09-29
 • Gyvulių veislės, evoliucija

  Naminių gyvulių veislės. Gyvulių evoliucija. Pašarų cheminė sudėtis ir maisto medžiagų reikšmė. Veršelių iki 6 mėn. šėrimas. Šėrimo schemų sudarymas.
  Žemės ūkis, namų darbas(7 puslapiai)
  2006-02-28
 • Gyvūnų chlamidiozė

  Įvadas. Chlamydiaceae šeima. Morfologija. Biologinės savybės. Chlamidiozės sukėlėjai. Chlamydophila psittaci. Avių enzootinis abortas. Chlamydia abortus. Chlamydophila caviae. Identifikacija. Darbas iliustruotas nuotraukomis.
  Žemės ūkis, rašinys(5 puslapiai)
  2008-01-15
 • Gyvūnų laikymo technologija

  Įvadas. Gyvūnų ir aplinkos apsaugos reikalavimai. Perspektyvi gyvūnų laikymo technologija. Tvarto vidaus įranga. Pašarų ruošimo ir gyvūnų šėrimo bei girdymo technologija, įranga. Mėšlo tvarkymas: šalinimas iš tvartų, laikymas. Tvarto vėdinimo sistema. Išvados.
  Žemės ūkis, referatas(12 puslapių)
  2006-03-18
 • Gyvūnų laikymo technologijos

  Gyvūnų laikymo technologijos. Laikymo būdai. Pririštų galvijų laikymas. Palaidų galvijų laikymas. Gyvūnų gerovės ir aplinkos apsaugos reikalavimai gyvulininkystėje. Reikalavimai tvartų mikroklimatui. Tvartų vėdinimo sistemos. Tvartų vėdinimo sistemos. Tvarto vėdinimo sistemos parametrų skaičiavimas. Gyvulių laikymo technologija (tvarto technologinė schema, tvarto vidaus įranga). Šalta uždara gili karvidė. Paskaičiuojam tvarto vėdinimo sistemos parametrus ir parenkame įrengimus. Tvarto vėdinimo sistema. Karvidžių ventiliacijos sistema. Šachtinė vėdinimo sistema. Paskaičiuoju tvarto šildymo sistemos parametrus ir parinku įrengimus. Išvados.
  Žemės ūkis, namų darbas(11 puslapių)
  2007-04-16
 • Grikių kruopų apdorojimas

  Grikių perdirbimas į kruopas. Grikių paruošimas perdirbimui. Grikių valymas nuo priemaišų. Hidroterminis grikių apdorojimas. Technologinės operacijos lukštenimo skyriuje. Grūdų rūšiavimas prieš lukštenimą. Grūdų lukštenimas ir lukštenimo produktų skirstymas. Gatavos produkcijos išeiga.
  Žemės ūkis, konspektas(8 puslapiai)
  2007-03-28
 • Grūdai kaip konventuotasis pašaras

  Grūdas arba grūdvaisis. Kukurūzas. Rugys. Kvietys. Miežis. Aviža. Darbas iliustruotas nuotraukomis.
  Žemės ūkis, referatas(7 puslapiai)
  2008-06-02
 • Grūdų mikroflora

  Grūdų mikrofloros rūšinė sudėtis. Mikrofloros veikla. Mikrobiologiniai procesai grūduose.
  Žemės ūkis, namų darbas(3 puslapiai)
  2005-06-03
 • Grūdų valomosios ir džiovyklos

  Pagrindiniai grūdo matmenys. Koki matmenį kokiu sietu galima rūšiuoti sėklas? Dėl kokios priežasties valymo ir rūšiavimo mašinose sėklos atsiskiria nuo priemaišų ar išsirūšiuoja? Kokias sėklų ir priemaišų savybes išnaudojant vyksta valymas ir rūšiavimas? Kurie sietai yra našesni - cilindriniai ar plokšti ir kodėl? Kuo ypatingi žaliuziniai sietai (pateikti schemą)? Kokiais sietais sėklos skirstomos tiksliausiai, kokias - našiausiai? Kam dažniausiai naudojami pinti ir austi sietai? Trijerių tipai ir paskirtis (pateikti veikimo schema)? Kokie oro parametrai yra svarbūs valant sėklas oro srautu? Koks oro srautas (kryptis) sėklas valo tiksliausiai? Kodėl? Kaip galima sumažinti ventiliatoriaus tiekiamo oro pulsaciją? Kodėl būtina tai daryti? Kuo skiriasi išcentrinių ventiliatorių darbas su mentėmis ir palenktomis į priekį bei atgal (pateikti schema)? Kaip keičiamas ventiliatoriaus pučiamo oro srauto greitis? Kaip sumažinama oro pulsacija? Pneumatinio rūšiavimo stalo dalys ir veikimas? Kokiais būdais galima rūšiuoti sėklas pagal tankį? Kokia mašina tai atlieka? Pagal kokias savybes skirsto gyvatukas? Paaiškinti jo veikimą (schema)? Kokios valomosios rūšiuoja sėklas pagal jų frikcines savybes? Nubraižyti audeklinės valomosios schemą ir paaiškinti jos veikimą. Elektromagnetinės valomosios (EMS-1A) darbines dalys? Kaip reguliuojamos šios valomosios našumas? Iš kokių dalių sudarytos elektromagnetines valomosios (EMS-1A) elektromagnetinis būgnas? Kaip jis veikia? Kokiais elektriniais skirstymo metodais rūšiuojamos sėklos? Nubraižyti ir paaiškinti sėklų valomosios elektrostatiniame lauke schemą? Kokia pirminio ir antrinio (pagrindinio) sėklų valymo mašinų paskirtis? Jų našumas. Pirminio sėklų valymo mašinų dalys (galima pateikti schemą) ir jų paskirtis? Kokie ir kaip išdėstyti sietai pirminio sėklų valymo mašinoje K-527A. Pirminio sėklų valymo mašinos reguliavimai. Pirmosios ir antrosios aspiracijų paskirtis valomosiose? Kur patenka abiejų aspiracijų nusiurbtos priemaišos (pateikti schema)? Nubraižyti antrinio (pagrindinio) sėklų valymo mašinos K-547A schemą? Paaiškinti jos veikimą? Antrinio (pagrindinio) sėklų valymo mašinos K-547A reguliavimai? Kokie yra drėgmės pašalinimo iš grūdų būdai (grūdų džiovinimo būdai) pagal šilumos perdavimą grūdams? Trumpai pakomentuoti grūdų konservavimo būdus? Pakomentuoti grūdų kondukcinį ir konvekcinį džiovinimo būdus. Pakomentuoti grūdų mechaninį ir sorbcinį džiovinimo būdus. Kada ir kodėl laikomi grūdai kaista (pateikti priežastis)? Kokie reikalavimai keliami grūdų laikymo technologijai? Koks leistinas sandėliuojamų grūdų drėgnis ir temperatūra, kam reikalinga juos džiovinti? Kiek procentų sumažinamas grūdų drėgnis vieno džiovinimo metu šachtinėse ir recirkuliacinėse džiovyklose? Kodėl? Recirkuliacines džiovyklos sandara ir veikimas? Jos privalumas lyginant su šachtine? Džiovyklų tipai (pateikti schemas). Kokia leistina sėklų ir pašarinių grūdų įkaitimo temperatūra džiovinimo metu? Kuo galima džiovinti linų galvenas? Kaip ta džiovykla veikia? Šachtinės džiovinamosios darbines dalys ir veikimas, reguliavimai (pateikti schema)? Kas įtakoja grūdų judėjimo greitį šachtinėje džiovykloje? Kaip iškraunami grūdai iš šachtines džiovinamosios (pateikti schema)? Ortakių išdėstymo variantai šachtinėje džiovykloje? Kuris geriausias? Kodėl? Būgninės džiovinamosios darbinės dalys, veikimas (pateikti schemą). Kas žarsto grūdus būgninėje džiovykloje ir kam tai daroma? Kaip atšaldomi grūdai šachtinėje ir būgninėje džiovyklose ir kam tai daroma? Pateikti bokštinio aruodo schemą ir paaiškinti grūdų džiovinimą jame.
  Žemės ūkis, konspektas(13 puslapių)
  2006-01-12
 • Hedges

  Darbas anglų kalba. Gyvatvorės. Hedges. How to grow a successful hedge. Pruning a new hedge. Planting and training a new hedge. Examples. Summary.
  Žemės ūkis, referatas(8 puslapiai)
  2008-03-08
 • Importuotų juodmargių galvijų panaudojimas Lietuvoje

  Įvadas. Lietuvos juodmargiai — pagrindinė Raseinių rajone veisiama galvijų veislė. Karvių produktyvumas Raseinių rajone. Kontroliuojamų karvių skaičius kitimas rajone pagal metinį produktyvumą. Raseinių rajone esančių galvijų veislinių bandų vidutinis produktyvumas. Raseinių rajone esančių rinktinių karvių skaičius ir jų vidutinis produktyvumas. Apibendrinimas.
  Žemės ūkis, kursinis darbas(17 puslapių)
  2009-03-02
 • Individualaus verslo žemės ūkyje organizavimas

  Žemės ūkio verslo organizavimo referatas. Įvadas. Individualus verslas. Individualaus verslo žemės ūkyje organizavimas. Individualaus verslo žemės ūkyje steigimas. Individualaus verslo žemės ūkyje valdymas. Individualaus verslo žemės ūkyje vykdoma veikla. Individualaus verslo žemės ūkyje ateities perspektyvos. Išvados.
  Žemės ūkis, referatas(14 puslapių)
  2011-09-22
Puslapyje rodyti po