Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Žemės ūkio mašinos

Žemės ūkio mašinos

  
 
 
123456
Aprašymas

Žemės dirbimo mašinos: Plūgo paskirtis ir klasifikacija. Plūgo darbinės dalys. Kultivatoriai. Volai. Sėjamosios ir sodinimo mašinos: Sėjos būdai ir agrotechniniai reikalavimai. Sėjamųjų mašinų pagrindinės dalys. Eilinės sėjamosios. Bulvių sodinamosios. Daigų sodinamosios. Žolinių pašarų ruošimo mašinos: Žolinių pašarų paruošimo būdai. Šienapjovės. Grėbliai. Šieno ir šiaudų surinkimo mašinos. Smulkintuvai. Šieno džiovinimas aktyviąja ventiliacija. Presai. Tręšiamosios ir augalų apsaugos mašinos: Mineralinių trąšų barstomosios. Mėšlakratės technologinis darbo procesas. Srutų laistytuvai. Purkštuvų dalys. Hidraulinio vamzdinio purkštuvo ventiliatorinio purkštuvo, beicavimo mašinos technologiniai darbo procesai. Darbas iliustruotas paveikslėliais, schemomis.

Ištrauka

. Plūgo paskirtis ir klasifikacija: plūgu dirva suariama, įdirbant dirvą žemė yra apverčiama, supurenama, sumaišoma ir suslegiama. Kol kas plūgas yra pagrindinis žemės dirbimo padargas. Juo dirvos sluoksnis apverčiamas ir daugiau mažiau supurenamas. Pagal paskirtį plūgai skirstomi į 1)bendrosios paskirties – ariama sukultūrinta dirva; 2)specialiosios paskirties – pritaikyti arti sodams, miškams, pelkių-miškų. Pagal sukabinimą su traktoriumi plūgai skirstomi į: 1)pakabinamuosius; 2)pusiaupakabinamuosius – priekis remiasi ant traktoriaus, galas turi savo važiuoklę; 3)prikabinamuosius – traktoriui svorio nuo plūgo netenka, nes jis turi savo važiuoklę. Pagal konstrukciją plūgai būna paprasti (pakabinami) arba apverčiami (pusiau pakabinami). Pagal darbines dalis plūgai gali būti verstuviniai arba lėkštiniai (rečiau naudojami, nelabai panašūs į plūgus.
2.Plūgo darbinės dalys:
2.1.Korpusas – pagrindinė verstuvinio plūgo dalis. Jis atpjauna dirvos riekę iš apačios, ją apverčia ir daugiau mažiau sutrupina. Korpusas sudarytas iš: a)norago – jis atpjauna dirvos riekę iš apačios, dalinai trupina ir nukreipia ją verstuvui. Pagal formą būna trapeciniai ir kaltiniai; b)verstuvo – norago atpjautą velėną trupina ir apverčia. Jo sugebėjimas atlikti šiuos darbus priklauso nuo jo paviršiaus formos: cilindrinis – gerai žemės riekę trupina, tačiau labai blogai verčia; sraigtinis – atpjauta dirvos riekė šliauždama sraigtinio verstuvo paviršiumi mažai linksta ir netrupinama, tačiau persukama ir gerai apverčiama; kultūriniai ir pusiau sraigtiniai – yra kombinuotos paviršiaus formos, t.y. priekinė dalis cilindrinė, o galas persuktas. Plačiausiai naudojami sraigtiniai ir pusiau sraigtiniai verstuvai, o cilindriniai iš vis nenaudojami; c)pavažos – tai plieninė juosta, skirta priimti dirvos riekės spaudimą, suteikiant korpusui ir visam plūgui stabilumą; d)stovo – visų korpuso dalių sujungimui ir jų pritvirtinimui prie rėmo.
2.2.Peilis – atpjauna dirvos riekę vertikaliai, kad vagos sienelė liktų lygi. Daugiausiai jis statomas prieš paskutinį korpusą.
2.3.Priešplūgis – atpjauna viršutinį sužėlusį 9-10cm dirvos sluoksnį ir verčia jį į vagos dugną. Jis statomas prieš korpusą, tai mažesnių matmenų korpusas. Jis naudojamas, kai dirva yra sužėlusi. Armens gilintuvas – jis skirtas poakmeninio sluoksnio purenimui iki 15cm gylio. Sudarytas iš stiebinio noragėlio ir stovo, pritvirtintų prie plūgo korpuso stovo. Saugikliai – skirti apsaugoti plūgo korpusą nuo sulaužymo ar sugadinimo, ariant akmenuotas dirvas. Jie būna svirtiniai, frikciniai, spyruokliniai, hidrauliniai.
3. Kultivatoriai: jais supurenama dirva ir naikinamos piktžolės. Pagrindinė dalis – noragėlis, sudarytas iš koto ir ašmenų. Kultivatoriai būna ištisinio ir tarpueilinio dirbimo. Ištisinio dirbimo naudojami prieš sėją, kai supurenamas visas dirvos paviršius. Ištisinio dirbimo kultivatorių noragėliai būna: a)stiebinis universalus; b)purenamasis su standžiu kotu; c)purenamasis su spyruokliniu kotu; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio konspektas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKonspektai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis263.2 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes ukio masinos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą