Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Javų kombaino kuliamoji

Javų kombaino kuliamoji

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Dantinio kūlimo būgno ypatumai. Kuliamosios dalys, jų paskirtis. Pobūgnio paskirtis. Skersinių ir išilginių juostų paskirtis ir gaubimo kampo įtaka darbui. Kaip veikia variatorius (abu skriemuliai)? Kaip jis valdomas? Pirštiniai ardeliai. Atmušimo būgnų tipai ir paskirtis. Klavišinių kratiklių paskirtis, pagrindiniai technologiniai ir konstrukciniai parametrai. Kaip veikia klavišiniai kratikliai? Kaip veikia rotoriniai šiaudų separatoriai? Klavišų laiptelių ir dantytų keterų paskirtis. Purentuvų paskirtis ir tipai. Kam reikalinga virš klavišų esanti užlaida ir kaip kombainui dirbant fiksuojami kratymo grūdų nuostoliai? Koks bus klavišinių kratiklių darbas jei: a) alkūninių velenų sukimosi dažnis bus didesnis nei optimalus; b) alkūninių velenų sukimosi dažnis bus mažesnis nei optimalus; c) tiekiamų šiaudų kiekis bus didesnis nei optimalus; d) tiekiamų šiaudų kiekis bus mažesnis nei optimalus? Kratomosios lentos ir pirštinių ardelių konstrukcija bei paskirtis. Valytuvo paskirtis ir sandara. Sietų skaičius valytuve, jų paskirtis? Ilgintuvo paskirtis? Sietų ir ilgintuvo reguliavimai. Ventiliatorių tipai, paskirtis, reguliavimai. Koks bus valytuvo darbas jei: a) ventiliatoriaus sukimosi dažnis bus didesnis už optimalų; b) ventiliatoriaus sukimosi dažnis bus mažesnis už optimalų; c) viršutinio sieto tarpai tarp žvynų didesni nei optimalūs; d) viršutinio sieto tarpai tarp žvynų mažesni nei optimalūs? Koks bus valytuvo darbas jei: a) apatinio sieto tarpai tarp žvynų didesni nei optimalūs; b) apatinio sieto tarpai tarp žvynų mažesni nei optimalūs; c) ilgintuvo tarpai tarp žvynų didesni nei optimalūs; d) ilgintuvo tarpai tarp žvynų mažesni nei optimalūs? Koks bus kūlimo aparato darbas jei: a) būgno sukimosi dažnis bus didesnis už optimalų; b) būgno sukimosi dažnis bus mažesnis už optimalų; c) tarpas tarp būgno ir pobūgnio didesnis nei optimalus; d) tarpas tarp būgno ir pobūgnio mažesnis nei optimalus? Sraigių ir elevatorių skaičius ir jų paskirtis kombaino kuliamojoje. Kur iš neiškultų varpų sraigės gali būti nukreipiamos varpos? Būdų privalumai ir trūkumai? Kūlimo aparato reguliavimai ir jų įtaka kuliamosios darbui. Ar keičiamas tarpas tarp javų masės greitintuvo (Claas Lexion) būgno ir pobūgnio? Jei keičiamas, tuomet kaip? Kaip gali būti pertvarkomas kombaino pobūgnis (John Deere) sunkiai iškuliamiems augalams nuimti? Šiaudų smulkintuvai, kapojų kreipikliai, jų reguliavimai? Kokios iš valytuvo išmetamų pelų judėjimo galimybės? Kaip ir kuomet keičiami susidėvėję spragilai? Kokia gretimų spragilų rievių padėtis? Kombainų darbo kokybės vertinimo rodikliai. Grūdų nuostolių klasifikacija. Akmenų gaudyklės įrengimo vieta. Veikimas. Priežiūra. Kaip valdomas valytuvo ventiliatoriaus variatorius? Kaip ir kodėl keičiama ventiliatoriaus tiekiamo oro kryptis? Kaip keičiamas ventiliatoriaus tiekiamo oro kiekis, kai nėra variatoriaus?

Ištrauka

1. Dantinio kūlimo būgno ypatumai?
Dantiniai būgnai yra retesni, nei spragiliniai. Jie geriau iškulia, bet labiau žaloja grūdus ir smulkina šiaudus. Tinka dirbti drėgno klimato sąlygomis. Spragiliniai būgnai yra universalesni. Jie turi grotelinį pobūgnį, pro kurį išbyra didesnė iškultų grūdų dalis, todėl kratiklių darbas yra lengvesnis.

2. Kuliamosios dalys, jų paskirtis?
Kuliamąją sudaro akmenų gaudyklė, kūlimo aparatas, kratikliai, valytuvas, sraigės, elevatoriai, grūdų bunkeris, smulkintuvas ir kiti įrenginiai. Pagrindinės kuliamosios dalys yra kuliamasis aparatas, atmušamasis biteris, klavišiniai kratikliai, valytuvas, sraigės ir elevatoriai, grūdų bunkeris, šiaudų kupetuotuvas ir varpų kultuvė. Kuliamasis aparatas nupjauna javus, išmuša grūdus iš varpų bei juos ištrina. Akmenų gaudyklė gaudo papuolusius akmenis ir juos atrenka. Atmušamasis biteris atmuša iš kuliamojo aparato būgno išmestus šiaudus, bei nusviedžia juos ant kratiklių pradžios. Valytuvas išvalo grūdus, atskiria pelus, šiaudgalius ir kitas stambias bei lengvas priemaišas. Sraigės ir grandikliniai elevatoriai gabena grūdus į bunkerį ir neiškultas varpas į kultuvę. Grūdų bunkeris talpina visus iš valytuvo elevatoriaus atneštus išvalytus grūdus. varpų kultuvė– įrenginys varpoms perkulti. Šiaudų kupetuotuvas iškultus ir iškratytus šiaudus kartu su pelais suspaudžia, supresuoja ir padaro iš jų kupetą. Klavišiniai kratikliai kratikliams judant krato šiaudus. Grūdai prabyra pro groteles ir klavišo dugnu patenka į valytuvą. Smulkintuvas susmulkina šiaudus ir jei to reikia, paskleidžia juos po dirvos paviršių.

3. Pobūgnio paskirtis. Skersinių ir išilginių juostų paskirtis ir gaubimo kampo įtaka darbui?
Pobūgnis yra reikalingas tam, kad jį būtų galima staigiai nuleisti užsikimšus kuliamajam aparatui ir apsaugoti jį, kad nesulūžtų, kai į tarpą patenka kietų daiktų. Jis yra ardelinis, vienos sekcijos, su 8, 10, 12 arba 14 skersinių juostų, gaubimo kampas 90˚, 106˚, 117˚, 121˚, 142˚ ir t.t. Pobūgnio padėtis reguliuojama vienu arba dviem rankenėlėm. Sekciją sudaro iš šoninių, vidurinių ir skersinių juotų (lygiagrečių būgnui) surinktas karkasas. Skersinėse juostose yra skylės, pro kurias prakišti virbalai. Juostos su virbalais ir sudaro ardelius, pro kuriuos išbyra didesnė iškultų grūdų dalis. Pobūgnio priekyje pritvirtintas skydelis. Jis nukreipia javus į tarpą tarp būgno ir pobūgnio. Prie užpakalinio skydelio pritvirtinta užuolaida, kad pro ardelius prabyrėjusios nuokulos nebūtų toliau nusviedžiamos, o kristų ant kratomosios lentos pradžios. Kai nusidėvi juostų vienas šonas, pobūgnį galima apsukti. Žinoma, tuomet skydelius reikia sukeisti vietomis. Kai kuriuose kombainuose (Class Corsar, Cosmos, Comet, Consul, Mercator, Dominator 85) prieš pobūgnį akuota laužytuvė – papildoma trijų skersinių juostų sekcija, kuri turi dvi padėtis (paisiklis nulaužo miežių akuotus). Nuimant javus bei kitus grūdinius augalus akuotų laužytumės skersinės juostos turi būti nukreiptos žemyn, tuomet javai slysdami lygiu jos paviršiumi yra kuliami, bet netrinami. Daugelyje kombainų, kad akuotai būtų geriau nulaužomi, pagrindinio pobūgnio priekinė dalis iš apačios uždengiama dangalais. Uždengus dalį pobūgnio, iškulos neprabyra, pobūgniu stumiami javai intensyviau maigomi, laužomi akuotai. Uždengus pobūgnio priekinę dalį, sumažėja grūdų reparacija pro pobūgnį, daugiau jų su šiaudais patenka ant kratiklių, gali padidėti kratymo grūdų nuostoliai, todėl reikia sulėtinti kombaino važiavimo greitį. Nuimant kitus grūdinius augalus visas pobūgnis turi būti atviras. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio konspektas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKonspektai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.64 KB
AutoriusGiedrius
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Javu komabaino kuliamoji [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 10 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą