Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Nekrakmolo polisaharidų ir fitatų įtaka paukščių produktyvumui ir juos skaidantys fermentiniai preparatai

Nekrakmolo polisaharidų ir fitatų įtaka paukščių produktyvumui ir juos skaidantys fermentiniai preparatai

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Paukščių organizmas ir grėsmę jam keliantys veiksniai. Paukščių produktyvumas. Nekrakmolo polisaharidų ir fitatų įtaka paukščių produktyvumui ir juos skaidantys fermentiniai preparatai. Išvados.

Ištrauka

Per paskutinį pusė šimto metų mėsai auginamų vištų pramonė iš kiaušinių industrijos pridėtinės šakos virto savarankiška gamybos šaka, pasaulyje per metus produkuojanti daugiau kaip 7 milijardus broilerių. Paukštininkystės pramonė yra didžiausia (gyvūnų skaičiumi), labiausiai automatizuota ir intensyviausia gyvulininkystės šaka. Todėl paukščių gerovė šioje gamybos srityje kelia didelį susirūpinimą, kuris stimuliuoja ir atitinkamus mokslinius tyrinėjimus, ypatingai Europoje. Reikia atkreipti dėmesį, kad vertinant tam tikras technologines procedūras, turi būti atsižvelgta į daugelį faktorių, tokių kaip paukščių sveikata, produktyvumas, fiziologija ir elgsena.
Per pastarąjį 50 metų genetinė selekcija, heterozė, pagerėjęs šėrimas, ligų kontrolė leido pasiekti didelius mėsinių paukščių prieaugius. 1940-aisiais broileriui išauginti iki realizacijai tinkamo 2 kg svorio prireikdavo 12 savaičių, šiandieną tokį svorį priauga per 6 savaites ir šis laikotarpis pastoviai trumpėja viena diena per metus. Keletas mėsiniams paukščiams būdingų gerovės problemų yra susiję su greitu svorio padidėjimu. Mėsinėms vištoms, kaip ir kalakutams atsiranda skeleto pažeidimų, ypatingai kojų kaulų (blauzdikaulis, kelias, šlaunikaulis, pėda) ir atitinkamų sausgyslių. Šie pažeidimai nebūtinai yra sąlygojami padidėjusio svorio ar pakitusios formos, bet atsiranda dėl skirtingo kūno dalių augimo, ypač dėl to, kad greitai augantys raumenys neatitinka skeleto vystymosi. Skeleto anomalijos vėliau komplikuojasi motorikos sutrikimais. Nesinchroniškai augančios broilerių kūno dalys, tame tarpe širdis ir plaučiai gali sukelti padidėjusį spaudimą plaučiuose, dėl ko kūne ima kauptis skysčių perteklius (ascitas). Šios paukščių sveikatingumo problemos kelia didelį susirūpinimą ir pasaulyje plačiai tyrinėjamas greito augimo neigiamas poveikis broileriams. Šis ryšys yra sudėtingas ir šiuo metu dar nėra nei genetinių nei negenetinių sprendimų. Šioks toks pagerėjimas gali būti pasiektas tam tikrais paukščių gyvenimo laikotarpiais reguliuojant jų augimą.
Broileriai ir jų tėvinės formos turi didelį greito ankstyvo augimo potencialą ir jei lesinami ad libitum prisilesa kiek tik telpa į jų skrandį. Todėl, jei pašarų kiekis yra neribojamas, paukščiai nutunka ir tai neigiamai atsiliepia jų reprodukcijai ir gyvybingumui. Pagal esamas gamybines šėrimo normas paukščiai lesinami tokiu kiekiu pašarų, kuris apskaičiuotas tam tikram paukščių svoriui pasiekti ir išlaikyti. Toks pašarų normavimas broileriams yra stresinis faktorius, sukeliantis hiperaktyvumą, agresiją, streso hormonų kiekio padidėjimą. Nepaisant to, kad tokio normavimo teigiamas poveikis paukščių sveikatai atsveria jo neigiamus padarinius, būtina ieškoti ir alternatyvių metodų paukščių kūno masei reguliuoti.
Daug problemų kelia didelio paukščių tankumo neigiamas poveikis – bloga oro kokybė, ligų atvejų padažnėjimas, agresija. Didelis tankis skatina tiek broilerių, tiek dedeklių didesnį mirtingumą, augimo sumažėjimą ir reprodukcijos sutrikimą, nors tankiai laikant paukščius ekonominis efektas yra didesnis. Be to, nėra patikimų įrodymų, kad didelis paukščių tankumas didina broilerių agresiją. Broileriai yra pakankamai ramūs, realizuojami jauni ir nespėja susiformuoti hierarchija.
Šio darbo tikslas yra ištirti nekrakmolo polisaharidų ir fitatų įtaką pauksčių produktyvumui ir juos skaidančius fermentinius preparatus.

Darbo uždaviniai:
• Išsiaiškinti kas yra nekrakmolo polisaharidai ir fitatai;
• Nustatyti juos skaidančius fermentinius preparatus;
• Išanalizuoti nekrakmolo polisaharidų ir fitatų įtaką pauksčių produktyvumui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-27
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis31.03 KB
AutoriusPaule
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nekrakmolo polisaharidu ir fitatu itaka pauksciu produktyvumui ir juos skaidantys fermentiniai preparatai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 3 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą