Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Žemės dirbimo mašinos

Žemės dirbimo mašinos

  
 
 
1234
Aprašymas

Plūgo paskirtis ir klasifikacija. Plūgo darbinės dalys. Susipažinti su traktorinio prikabinamojo ir pakabinamojo plūgo konstrukcija. Kultivatorių noragėlių tipai ir jų panaudojimo atvejai. Susipažinkite su ištisinio įdirbimo ir tarpueiliniu kultivatoriumi. Akėčių tipai. Jų panaudojimo atvejai. Susipažinti su valkėmis ir volais. Sėjos būdai ir agrotechniniai reikalavimai. Sėjamųjų mašinų pagrindinės dalys. Eilinės sėjamosios. Bulvių sodinamosios pagrindinės dalys ir darbo procesas. Daigų sodinamosios pagrindinės dalys ir darbo procesas. Žolinių pašarų ruošimo mašinos. Žolinių pašarų paruošimo būdai. Šienapjovės. Grėbliai. Šieno ir šiaudų surinkimo mašinos. Smulkintuvai. Mobilaus smulkintuvo pagrindinės dalys ir darbo procesas. Šieno džiovinimas aktyviąja ventiliacija. Presai. Tręšiamosios ir augalų apsaugos mašinos. Mineralinių tašų barstomosios. Mėšlaratės technologinis darbo procesas. Srutų laistytuvai. Purkštuvų dalys. Hidraulinio vamzdinio purkštuvo technologinis darbo procesas. Hidraulinio ventiliatorinio purkštuvo technologinis darbo procesas. Beicavimo mašinos technologinis darbo procesas.

Ištrauka

1.Plūgo paskirtis ir klasifikacija:
Plūgas yra pagrindinio dirvos įdirbimo padargas. Apverčia dirbamąjį sluoksnį, dirvą supurena, suslegia ir nulygina dirvos paviršių. Jis klasifikuojamas:
Pagal paskirtį:  bendrosios paskirties, šiais traktoriniais plūgais ariamos kultūrinės dirvos kasmet, dar priskiriami ir akmenynuotoms dirvoms arti.
 specialiosios paskirties. Pritaikyti darbui sunkesnėms sąlygomis ir naudojami melioraciniams darbams, soduose, miškuose.
Pagal konstrukciją:  apverčiami, rėmas pasukamas apie jo išilginę ašį taip, kad vieni korpusai aria, o kiti būna iškelti viršuje.
 pasukami
 paprasti.
Pagal sujungimą su traktoriumi: pakabinami – žemės neliečia. Čia kilnojama tik vertikalioji plokštuma. Prie dirvos nelygumų prisitaiko nelabai gerai.
pusiau pakabinamos- viršus pakabinamas, o apačia ant žemės.
prikabinamas – tai tik prikabinama ir velkama.
2.Plūgo darbinės dalys:
1 korpusas – sudarytas iš  Noragas atpjauna dirvos riekę iš apačios, dalinai trupina ir nukreipia ją verstuvui. Jie būna: trapeciniai, kaltiniai, trikampiai. Verstuvas tai yra svarbiausia korpuso dalis. Jis norago atpjautą velėną apverčia ir sutrupina. Jie dar skirstomi į: •kultūriniai(armenį biški blogai apverčia ir gerai sutrupina.), •pusiau sraigtiniai ir •sraigtiniai(gerai paverčia, bet blogai trupina. ), • cilindriniai(labai blogai verčia, labai gerai trupina.). Pavaža tai plieninė juosta, kurios galu korpusas remiasi į vagos dugną ir sienelę ir priima dirvos riekės spaudimo jėgą. Suteikia plūgui stabilumą. Stovas naudojamas anksčiau išvardintoms dalims sujungti. Visos dalys tvirtinamos prie jo. Jų būną ne vienas.
2 priešplūgis – tvirtinami prieš kiekvieną korpusą. Jis skirtas atpjauti viršutinį sužėlusį 8-10 cm storio dirvos sluoksnį ir apversti jį į vagos dugną. Jis sudarytas kaip ir korpusas.
3 peilis- jis skirtas atpjauti dirvos riekę vertikaliai, tam kad vagos sienelė liktų lygi, tvirtinamas prieš paskutinį korpusą, jie būna diskiniai(), kotiniai( kaip virtuvinis peilis)
3.Susipažinti su traktorinio prikabinamojo ir pakabinamojo plūgo konstrukcija:
Pakabinamieji plūgai: reikalingi plūgams pakabinti prie traktorių pakabinimo mechanizmų. Sudaro: šoniniai paspyriai, vidurinės traukės, apatiniai pirštai. Prikabinamieji plūgai – plūgui prikabinti prie traktoriaus. Sudaro: išilginės ir įžambios traukės, skersinis ir ąsos(prikabinimo ir rėmo).
4. Išsiaiškinkite kuo skiriasi bendrosios paskirties plūgai nuo specialiųjų plūgų.

5. Kultivatorių noragėlių tipai ir jų panaudojimo atvejai.
Kultivatorių noragėlių tipai yra: ravimieji yra vienpusiai plokščiapioviai(peilinė dalis išpjauna žoles, o vertikali sienelė apsaugo augalus, kad jie nebūtų užversti žemėmis Jie būna 2 rūšių; kairiniai, ir dešininiai) peiliai ir dvipusiai arba strėliniai plokščiapioviai(strėlės pavidalo, naudojami tarpueilinio įdirbimo kultivatoriuose piktžolėms išpjauti. Universalūs ne tik išpjauna piktžoles, bet ir gerai išpurena dirvą). Darbinis gylis 12 cm. Purenamieji – yra kaltiniai(lenkto kalto pavidalo, piktžoles tik ištraukia į paviršių), apverčiamieji ir neapverčiamieji(ištraukia varputį gerai iš dirvos. Turi ašmenis iš abiejų šonų), išnagrinėti universalūs strėliniai(per vidurį turi didesnį pakilimą nei kiti noragėliai). Darbinis gylis 5 –25 cm. Kaupiamieji: yra stambūs ir dažnai vadinami kaupimo korpusais. Jie skirti piktžolėms naikinti vagų dugne ir augalams kaupti. Darbinis gylis kinta keičiant verstuvo padėtį. Neapverčia armens, tik svarbu, kad jie gerai apverstų žemėmis augalo stiebą. Tręšiamieji: dirvoje padaro vagutes mineralinėms trąšoms įterpti(iki 17 cm). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-19
DalykasŽemės ūkio špera
KategorijaŽemės ūkis
TipasŠperos
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis15.8 KB
AutoriusSimona
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word autospera [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Šperos
  • 5 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą