Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Sodybos želdiniai: vejos sodyboms

Sodybos želdiniai: vejos sodyboms

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Vejos. Vejų rūšys. Žolių tinkamumas vejoms. Vejų formos. Pasiūlymai planuojantiems veją. Įrengimai. Senos vejos atnaujinimas. Naujos vejos įrengimas. Drenažas. Dirvos paruošimas. Sėjimas sėklomis. Dirvos volavimas. Vejos laistymas po sėjos. Mulčiavimas ir žolės dygimas. Vejos klojimas. Priežiūra. Vejos priežiūra. Vejos pjovimas. Parenkama vejapjovė. Vejos laistymas. Vejos tręšimas ir kalkinimas. Dirvos vėdinimas ir smėliavimas. Problemos iškylančios prižiūrint veją. Vejos tvarkymas.... Dekoratyvinių vejų darbų priežiūros kalendorius. Specifinės vejos. Vejos pavėsyje. Žydinčios vejos. Teniso ir golfo aikštynų vejos. Geros ir blogos vejos.

Ištrauka

Nuo viduramžių iki šių dienų stebėtos, augintos ir keistos žaliosios vejos tapo neatskiriama sodo dalimi.Graži, šviesiai žalia vejos spalva ramina, lyg minkštas kilimas traukia pailsėti.Tai sodo pagrindas apjuosiantis lysves, rožių krūmus, dekoratyviuosius krūmus.Kartu tai ir natūralus fonas ir kontrastas ryškiomis žiedų spalvomis.Pačiose gražiausiose, reprezentaciniuose ir poilsio plotuose reikalinga lygi lyg sušukuotas kilimas veja.Žolinė danga labai svarbi sodo, reprezentacinių ir poilsio plotams mikroklimatui sukurti.
Tikslas-susipažinti su vejų tipais, jų panaudojimu, įrengimu, galimybėmis.


1 variantas
Norint atnaujinti veją, j pirmiausiai(geriau rudenį)reikia suarti, ar sukasti(jei plotas nedidelis), išakėti, išliginti.Reikėtų palaukti, kol vėl pradės augti daugiametės piktžolės(varputis, pienės).Kai piktžolės užauga iki 10-15 cm aukščio, jas nudeginkite herbicidų mišiniu.
Po 10-15 dienų nudegintos žolės nugrėbstomos.Įterpkite kreidos ir trąšų.Geriausiai imti sudėtinės trąšas su mikroelementais(50-100g/m2).Sugrėbstoma.
Grumsteliai susimulkinami, išrenkami akmenys.Po to žemė suvoluojama, kad būtų matomi jos paviršiaus nelygumai.Juos išliginus, užpilama papildomai žemės.Vėl sugrėbstoma, privoluojama, sėjama kryžmai ir vėl privoluojama.
2 variantas
Šis būdas paprastesnis,reikalauja mažiau darbo, tačiau gal dideliam plotui ir
netinkamas, nes reikia atsivežti daug žemės.Tačiau nedideliems plotams-tai neblogas
s-' variantas.
Pievos paviršius nupurškiamas rundapu. Praėjus 10 dienų, atsivežti geros, purios žemės ir paskleisti 5-10 cm storio sluoksniu.Viską išlyginti, išgrėbstyti, patręšti, suvoluoti ir tik tada galima sėti.
Drenažas
Drenažas reikalingas tam, kad veja nebūtų šlapia ir greitai neišsimindytų. Norint įsitikinti, ar dirvą būtina sausinti,reikia iškasti vieną, ar kelias 0,7m gylio ir 0,4-0,4m pločio duobes ir pripildyti vandens. Jei jis susigers trumpiau nei per 20 min., tuomet drenažas nereikalingas, 20-30 min. gal pakaks ant podirvio užpilti 8-10 cm smėlio, šlako, ar žvyro mišinio sluoksnį. Jei vanduo susigeria per ilgesnį nei 30 min. laiką, tuomet drenažas būtinas. Dekoratyvinėms vejoms drenos klojamos 6m atstumais 0,9-l,2m gylyje su 0,5% nuolydžiu,Geriausia"eglutės"tipo drenažo sistema. Drenos gali būti plastmasinės ar degto molio. Sausintuvų skersmuo 7,5 cm, rinktuvų 10-15 cm.
Dirvos paruošimas
Prieš sėja tinkamai paruošti dirvą
Žolė geriau auga laidžioje drėgmei, lengvoje, derlingoje ir puveningoje dirvoje.Jei ji per sunki ir molinga, įmaišykite smėlio, o jei per lengva ir smėlinga-mėšlo, kompostinių durpių arba žievės komposto.Labai rūgščioje dirvoje pabarstomą kreidos, kalkių, ar dolomitmilčių.Dirvožemio struktūrą bei savybes pagerina ir biohumusas, kurio sudėtis bei poveikis panašus į mėšlo.0,5 kg užtenka Im2.visus priedus perkasti su dirva 10-15 cm gylio.Derėtų patręšti mineralinėmis trąšomis.Jei nenustatyta, kiek dirvoje yra kalio ir fosforo, rekomenduojamos vidutinės trąšų normos.Išbėrus dvigubą normą fosforo, vejos nereikės tręšti 2-3 metu.Amonio salietros norma-15-30g/m2.Gesintuvų kalkių norma sunkesnei dirvai-45 kg/100m2, lengvesnei-šiek tiek mažiau.Azoto trąšos beriamos į dirvą prieš pat sėją.Tiek mineralines trąšas, tiek kalkes į dirvą įterpti 15 cm gylyje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis33.76 KB
AutoriusRenaldas
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJ. Kučinskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sodybos zeldiniai vejos sodyboms [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • J. Kučinskienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą