Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Dekoratyvinių medžių ir krūmų komponavimas gėlyne, gėlyno įrengimas

Dekoratyvinių medžių ir krūmų komponavimas gėlyne, gėlyno įrengimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Želdynų projektavimo, įrengimo ir priežiūros kursinis darbas. Įvadas. Dekoratyviniai medžiai ir krūmai. Karpomi spygliuočiai. Formuojami medeliai. Gėlyno įrengimas, priežiūra, jų tipai. Gėlyno įrengimas. Gėlynų priežiūra. Gėlynų tipai. Išvados.

Ištrauka

Kurdami savo sodus kiekvienas ieškome ko nors ypatingo ir nepakartojamo kiemo, poilsio zonai ar reprezentacinei sklypo vietai. Dažniausiai augalai savo grožiui už skirtą dėmesį atsidėkoja pavasarį ir vasarą, tačiau juk norisi, kad mūsų žalioji zona džiugintų akį visais metų laikais, būtų išskirtinė. Būtent todėl vis daugiau augalų mylėtojų imasi auginti ir formuoti dekoratyvinius medžius, gėlynus. Niekas nesiginčys, kad laikas ir skrupulingas rankų darbas sodui suteikia ypatingo žavesio. Sodininkystė turi labai senas ir gilias tradicijas, siekiančias kelis tūkstančius metų, todėl norintiems pasisemti patirties tikrai pakaks teigiamų pavyzdžių.
Ruošiantis apželdinti pasirinktą plotą, iš anksto reikia žinoti, kur augs ir iš ko bus formuojamos formos, figūros, kad vėliau joms pakaktų erdvės ir derėtų prie aplinkos. Šiam tikslui tinka daugelis visžalių augalų, tačiau šiuo metu paplitusios įvairios gėlynų, kukmedžių, tujų, kadagių, pušų formos.
Kursinio darbo objektas – karpomi spygliuočiai, medeliai, gėlyno įrengimas, priežiūra, tipai.
Kursinio darbo tikslas – išanalizuoti dekoratyvinius medžius ir krūmus, gėlyno įrengimą, priežiūrą, tipus.
Kursinio darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti kokie yra tinkamiausi karpyti spygliuočiai.
2. Išnagrinėti gėlyno įrengimą.
3. Išanalizuoti gėlyno priežiūrą.
4. Išnagrinėti gėlynų tipus.

Kukmedžiai – amžinai žaliuojantys augalai. Jie paplitę visoje Europoje. Augintojų mėgiami, nes turi labai daug puikių sąvybių: laja tanki ir graži, nebijo pavėsingų vietų. (žr. 1 pav.) Kukmedžiai auga lėtai, todėl ypač tinka nedideliems plotams apželdinti. Be to, jie puikiai išlaiko ir geometrinių, ir įmantrių figūrų formas. Atsparūs ligoms ir kenkėjams, tačiau pavasarį gali nukentėti nuo kaitrių saulės spindulių, todėl pasodintus saulėtoje vietoje rekomenduojama pridengti.
Suformuotų kukmedžių grupelės ar pavieniai augalai papuoš jūsų sklypą ir suteiks jam originalumo. Kad geriau išryškėtų formos, juos galima ,,įrėminti" įvairiomis medžiagomis: akmenėliais, spalvotu mulčiu, žemaūgių gėlių ar daugiamečių žolynų kilimu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Dydis2.68 MB
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasRietavo Technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dekoratyviniu medziu ir krumu komponavimas gelyne gelyno irengimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • R. Vasiliauskienė
Pasidalink su draugais