Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Žemės ūkio verslo organizavimas ir planavimas

Žemės ūkio verslo organizavimas ir planavimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Žemės ūkio verslų planavimas. Planavimo sąvoka. Augalininkystės verslų planavimas. Kitų žemės ūkio verslų planavimas. Žemės ūkio verslų organizavimas. Išvados.

Ištrauka

Planavimą galima apibūdinti kaip procesą priimti sprendimus, kurie turi reikšmę tolimesnei jų veiklai. Planavimo rezultatu yra priėmimas valdymo organų sprendimu kas turi būti nuveikta, kur ir kokiu būdu. Planavimo procese numatoma ir apsprendžiama alternatyvūs variantai būsimajai veiklai ir kuri iš jų bus pasirinkta geresnė. Vadovų sprendimai perduodami pagal herarkiškumo laipsnį, kad žemesnė grandis išdirbtų ir perduotų jį tolimesnei grandžiai. Priėmimas planiniu sprendimu yra surištas su išteklių panaudojimu.
Planavimas yra viena verslo organizavimo funkcijų. Nuo jo priklauso įmonės veiklos tikslai ir rezultatai. Planavimas prasideda valdymo sprendimų visose įmonės veiklos srityse priėmimu. Reikia planuoti medžiagų, žaliavų tiekimą, ekonominius ir finansinius rodiklius, išlaidas, pajamas, kapitalą, pelną, rentabilumą ir kitus.
Augalininkystės verslų valdymas – gamybos ir komercijos proceso planavimas, organizavimas, vadovavimas, motyvavimas ir kontrolė. Augalininkystės verslams būdingas strateginis, taktinis ir operatyvinis planavimas. Strateginio planavimo tikslai apibūdinami gamybos įvairinimu, naujų rinkų įsisavinimu, kooperatinio ryšio plėtojimu. Tai būtų naujos kultūros ar gyvulių veislės auginimo įsisavinimas perspektyvai.
Organizavimas - dviejų ar daugiau žmonių įtraukimas dirbti kartu tam tikroje struktūroje, siekiant konkretaus tikslo ar tikslų visumos. Organizavimas – toks darbo, valdžios ir išteklių paskirstymo tarp organizacijos narių ir jų suderinimo procesas, kuris leidžia jiems pasiekti organizacijos tikslus.
Referato tikslas – plačiau panagrinėti žemės ūkio verslų planavimą ir organizavimą.
Organizavimą žemės ūkio versluose reikėtų suprasti kaip augalininkystės ir gyvulininkystės procesų organizavimą arba tam tikro ūkinio dalinio bei priemonės suorganizavimą augalininkystėje bei gyvulininkystėje. Organizuojant augalininkystės ir gyvulininkystės verslus pirmiausia būtina suorganizuoti gamybinę struktūrą, tai yra visuma gamybos agroserviso ir komercijos šakų tarpusavyje suderintų ir susietų glaudžiais ekonominiais ryšiais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis18.51 KB
Autoriustoma
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word zemes ukio verslo organizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą