Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Ekologinės žemdirbystės problemos ir perspektyvos

Ekologinės žemdirbystės problemos ir perspektyvos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Ekologinė žemdirbystė kaip alternatyva tradicinei žemdirbystei. Ekologinės žemdirbystės samprata ir ypatumai. Ekologinės žemdirbystės patirtis Europoje. Ekologinės žemdirbystės formavimosi Lietuvoje prielaidos ir veiksniai. Ekologinės žemdirbystės atsiradimo priežastys. Ekologinės žemdirbystės problemos ir perspektyvos Lietuvoje. Ekologiškų produktų rinkos problema. Ekonominiai ekologinio ūkininkavimo rezultatai. Ekologinės žemdirbystės perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

Dabartiniu metu labai veiksmingu Lietuvos ekonomikos gaivinimo svertu gali tapti ekologinio sertifikuoto žemės ūkio plėtra bei jo produkcijos realizavimas vidaus ir užsienio rinkose. Tam Lietuvoje šiuo metu yra visos reikiamos sąlygos. Vos ne dešimtį kartų sumažėjo sintetinių cheminių medžiagų naudojimas ir aplinkos teršimas jomis. Kaime daug nevisiškai užimtų, kvalifikuotų ir norinčių dirbti žmonių. Įkurtos ir sėkmingai veikia ekologinio žemės ūkio ūkininkų ir rėmėjų bendrija "Gaja", sertifikavimo viešoji įstaiga "Ekoagros". Pradeda veikti vidaus rinka, pirmieji ekologiniai produktai pradėti eksportuoti į užsienį. Vyriausybė skiria tiesiogines išmokas ekologiniams ir pereinamojo laikotarpio ūkiams pirmuosius penkerius metus. Ekologinio žemės ūkio judėjimas pripažįstamas ir vertinamas pasaulyje. Europos Sąjunga ekologiniam žemės ūkiui ir aplinkosaugai skiria ypatingą dėmesį ir finansinę paramą. Taigi atrodytų, kad dabartiniu metu ekologinio žemės ūkio plėtrai Lietuvoje susiklostė labai palankios sąlygos.
Taigi šio darbo tikslas – išnagrinėti ekologinės žemdirbystės problemas ir perspektyvas.
Darbo uždaviniai:
• išnagrinėti ekologinių ir tradicinių ūkių skirtumus technologiniu ir ekonominiu aspektais;
• nustatyti ekologinės žemdirbystės mastą Europoje;
• išsiaiškinti ekologinio žemės ūkio atsiradimo Lietuvoje priežastis ir tikslus;
• išsiaiškinti svarbiausias ekologinių ūkių problemas;
• išanalizuoti turimus ekonominius ūkininkavimo Lietuvoje rezultatus;
• nustatyti ekologinės žemdirbystės perspektyvas.
Tyrimo metodai – specialios literatūros bendramoksliniai tyrimo metodai – loginė analizė ir sintezė; indukcija ir dedukcija; palyginamoji analizė, loginio ir grafinio vaizdavimo metodai.
Studijuojant Lietuvos ir užsienio autorių mokslinius, mokslo populiarinimo veikalus, Lietuvos Respublikos įstatymus bei periodinę literatūrą apie ekologinės žemdirbystės ypatumus mūsų šalyje ir Europoje, šiame darbe nagrinėjamos ekologinio žemės ūkio problemos ir nustatomos perspektyvos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis45.31 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekologines zemdirbystes problemos ir perspektyvos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais