Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Ekologinis žemės ūkis

Ekologinis žemės ūkis

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344
Aprašymas

Įvadas. Apie ūkį. Ūkio išplanavimas. Klimatinės sąlygos. Žemėlapis " Lietuvos klimatiniai rajonai". Dirvožeminės sąlygos. Žemėlapis " Dirvožeminės zonos ir jų rajonai". Žemėlapis" Žemės ūkio naudmenų našumo įvertinimas". Hidroterminis koeficientas (HTK). Hidroterminio koeficiento skaičiavimas. Antierozinis augalų kalendorius. Sėjomaina. Pasėlių struktūra. Lentelė "Priešdėliai". Sėklų norma ir planuojamas derlius. Rugiai. Žieminiai kviečiai. Ankstyvosios bulvės. Dobilų ir motiejukų mišinys. Mėšlas. Tvarte sukaupiamo mėšlo metinės išeigos iš 1 gyvulio. Tręšimo planas. Balansas. Galvijininkystės reikšmė ir galvijų biologinės savybės. Galvijų laikymo sąlygos. Lietuvos juodmargiai. Galvijų šėrimas. Galvijų šėrimo planas. Pienas. Karvių pieningumas. Pirminis pieno paruošimas. Pastatai gyvuliams. Natūrali ganykla. Lentelė" Natūralių pievų maistingumas". Išvados.

Ištrauka

Darbas žemės ūkyje- tai žmogaus veikla, teikianti materialinę naudą, tai gali būti vienintelis pajamų šaltinis. Dirbdamas žemės ūkyje žmogus pažįsta gamtą, mokosi ją tobuliau naudoti savo tikslams, nekenkdamas ir neteršdamas jos. Dirvožemis aprūpina žmones žemės ūkio produktais bei teikia žaliavas pramonės įmonėms. Rengdamas savo ūkį, žmogus privalo nusimanyti apie dirvožemio ir klimatines sąlygas, turi išmanyti augalų poreikius ir jų savybes, kad gautų norimą derlių bei galėtų jį reguliuoti ir pakreipti sau naudinga linkme. Dirvožemis tampa ne tik darbo priemone, bet ir darbo produktu, dėl prasto dirvožemio naudojimo jis gali net degraduoti, todėl naudodami dirvožemį mes privalome kelti jo derlingumą. Ūkininkas turi įprasti prie nuolatinio lavinimosi , gebėjimo persikvalifikuoti dėl sparčiai atsirandančių naujų ūkininkavimo formų. Visa tai lemia Lietuvos stojimas į Europos Sąjungą.
Liętuvos žemdirbiai iš senų laikų maistui ir gyvulių pašarui augino įvairius augalus, tačiau vystantis mokslui ir technikai, iš esmės pasikeitė Lietuvos žemės ūkis. Dirvų melioracija, kultūrinimas, trąšos, cheminiai preparatai, o taip pat ir modifikuoti augalai turėjo didelę reikšmę visų lauko augalų auginimo tobulinimui ir derlingumui. Žemdirbius visada domino, kaip gauti daugiau ir geros kokybės augalininkystės produkcijos, kokius augalus ir veisles auginti naudingiausia, kokias taikyti agrotechnines priemones. Tačiau ekologiški produktai nekelia pavojaus sveikatai ir apsaugo musų organizmą nuo cheminių medžiagų. Todėl savo ūkyje auginsiu ekologiškus žemės ūkio produktus. Dažnai prie augalininkystės ūkio derinamas gyvulininkystės ūkis.

Mano darbo objektas ekologinis gyvulininkystės - augalininkystės ūkis Lietuvos Rytų zonoje – Molėtų rajone. Šios vietos pasižymi nederlingai ir kalvotais jauriniais priemolio dirvožemiais. Vietovės linkę eroduoti, todėl rinkdama augalų kultūras atsižvelgiau, kad jos apsaugotų dirvą nuo erozijos. Laikomų gyvulių forma- galvijai. Auginama 30 karvių verslui. Gyvuliai šeriami ūkyje išaugintais pašarais, o vasaros metu jie ganosi natūraliose ganyklose. Vykdoma penkialaukė sėjomaina, kurioje auginama: rugiai su įsėliu žaliąjai trąšai, ankstyvosios bulvės, žieminiai kviečiai su įsėliu, dobilų ir motiejukų mišinys pirmų naudojimo metų ir daugiametės žolės antrų naudojimo metų. Sėjomainai iš viso skiriama 30 ha dirvožemio. 18 ha užima ganyklos, o likusius 2 ha ūkiniai ir gyvenamieji pastatai. Iš viso ūkiui skiriama 50 ha žemės.
Nuo tradicinio ūkio jis skiriasi tuo, kad norimai produkcijai išauginti nenaudojamos trąšos, tik mėšlas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis41 puslapis 
Dydis6.02 MB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekologinis zemes ukis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 41 puslapis 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 4 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais