Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Augalų apsaugos priemonės

Augalų apsaugos priemonės

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Augalų apsaugos priemonės. Insekticidai. Fungicidai. Herbicidai. Lentelės.

Ištrauka

Insekticidai – tai cheminės medžiagos žalingiems vabzdžiams naikinti. Vartojami augalų apsaugai nuo kenkėjų ir kovai su žmogaus ir gyvulių parazitais. Pagal veikimo būdą skirstomi į vidinius, kontaktinius, dujinius ir sisteminius. Vidiniai insekticidai – dažniausiai neorganiniai arseno junginiai, metalų fluoridai – naikina vabzdžius, patekę su maistu į jų virškinamąjį traktą. Kontaktiniai insekticidai – tai organiniai junginiai, piretrinai, piretroidai, naikina vabzdžius, patekę į jų organizmą pro odą. Dujiniai insekticidai – naikina vabzdžius, patekę į jų organizmą pro kvėpavimo takus. Sisteminiai insekticidai – įsiskverbia į augalo lapus ar šaknis, susimaišo su augalų sultimis ir tam tikrą laiką naikina jomis mintančius vabzdžius.
Fungicidai – tai cheminės medžiagos kovai su grybinėmis augalų ligomis. Pagal vartojimo pobūdį fungicidai skirstomi į profilaktinius ir gydomuosius, pagal veikimą – į kontaktinius ir sisteminius. Kontaktiniai fungicidai veikia augalo paviršiuje ir tiesiogiai naikina parazitinius grybus. Sisteminiai fungicidai prasiskverbia į augalo vidų ir jame naikina ligų sukėlėjus. Fungicidai yra vario preparatai, sieros preparatai, gyvsidabrio preparatai, įvairūs organiniai ir neorganiniai junginiai. Fungicidais purškiami, dulkinami augalai, beicuodamos sėklos, dezinfekuojama dirva, sandėliai.
Herbicidai – tai cheminės medžiagos, kuriomis naikinamos piktžolės arba slopinamas jų vystymasis. Skirstomi į atrankinio veikimo (pažeidžia vienas augalų rūšis ir nekenkia kitoms) ir visuotinio veikimo (naikina visus augalus). Atrankinio veikimo herbicidais naikinamos piktžolės kultūrinių augalų pasėliuose, visuotinio veikimo – augalija dirvoje prieš kultūrinių augalų sėją ar sudygimą. Pagal augalų pažeidimą herbicidai skirstomi į kontaktinio ir sisteminio veikimo. Kontaktinio veikimo herbicidai pažeidžia tas augalo dalis, ant kurių patenka. Sisteminio veikimo herbicidai nepažeidžia sąlyčio vietos, bet prasiskverbia į augalo vidų ir sunaikina visą augalą. Kontaktiniai herbicidai yra nitrafenas, DNOK, sisteminiai – chlorfenoksirūgštys ir jų dariniai, simazinas, piraminas, linuronas.

Fastak 10% k.e. Veiklioji medžiaga - alfa cipermetrinas 100 g/l.
Fastak - efektyvus, plataus veikimo insekticidas. Naudojamas daugelio žemės ūkio kultūrų, sodų, miškų ir sandėlių kenkėjams naikinti. Fastak - kontaktinis insekticidas, veikia per virškinimo organus bei pasižymi repelentinėmis savybėmis. Fastak naudojamas profilaktiškai arba kenkėjams pasirodžius. Ruošdami tirpalą individualiam naudojimui naudoti 2 ml preparato 10 l vandens. Purškiama vegetacijos metu, kai pasirodo kenkėjai. Miškuose purškiama norint apsaugoti lapuočius nuo auksauodegių verpikų, ąžuolinių lapsukių - 0,1 l/ha; nuo neporinių verpikų, rudųjų pušų pjūklelių ir kitų lapus bei spyglius graužiančių kenkėjų - 0,05-0,1 l/ha; nuo pušų verpikų - 0,01 l/ha. Fastak naudojamas medienos rietuvių apsaugai nuo liemenų kenkėjų. Naudojamas 1-1,5% tirpalas išpurškiant 1,5-2 l vienam medienos kietmetriui arba 250 ml 1m2 žievės paviršiaus. Spygliuočių sodinukų apsaugai nuo straubliukų naudojamas 1,25-1,75% tirpalas. Sodinukai apipurškiami arba pamirkoma antžeminė dalis. Tuštiems sandėliams apdoroti naudojama 0,2 ml/m2, o teritorijai apie sandėlius - 0,4 ml/m2 insekticido. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Dydis29.52 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Augalu apsaugos priemones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais