Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Ekologinis žemės ūkis (2)

Ekologinis žemės ūkis (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Ekologinio žemės ūkio samprata. pagrindiniai ekologinio žemės ūkio tikslai, principai ir reikalavimai. Ekologinio žemės ūkio plėtra. Ekologinis žemės ūkis Europos Sąjungoje. Ekologinio žemės ūkio vystymasis Lietuvoje. Ekologiškų produktų sertifikavimas. Ekologinės žemės ūkio produkcijos rinka. Ekologinių ūkių paplitimas Lietuvoje. Ekologinio žemės ūkio prognozės. Išvados.

Ištrauka

Nuo XX a. aštuntojo dešimtmečio pradžios jau visame pasaulyje pradėjo plisti ekologinės ir tausojančios žemdirbystės idėjos. Alternatyvių ūkininkavimo būdų diegimą skatino visame pasaulyje stiprėjantis susirūpinimas aplinkos apsauga, paieška palankesnių kaimo ekonominių ir socialinių problemų sprendimo būdų, sveikatos problemos, aštuntojo dešimtmečio pradžioje prasidėjusi naftos krizė ir dėl to brangstančios žaliavos, energija bei pašarai. Aštuntajame dešimtmetyje išsivysčiusių šalių žemės ūkyje didėjo perprodukcija, buvo liberalizuojama žemės ūkio produktų rinka. Iškilo ir nauja grėsmė gamtai - genų inžinerijos metodų taikymas žemės ūkio bei maisto produktų gamyboje. Visa tai vertė stiprinti ir vienyti viso pasaulio žemės ūkyje plintančius ekologinius judėjimus.
Tarptautinė ekologinės žemdirbystės judėjimų federacija – IFOAM, įkurta Paryžiuje 1972 m., šiuo metu jungia apie 600 organizacijų iš daugiau, kaip 100 pasaulio šalių. Per pastaruosius 10 metų plotai Vakarų Europoje, kuriuose ūkininkaujama ekologiškai, vidutiniškai padidėjo daugiau nei 10 kartų. Tokį ekologinių ūkių augimą skatina Vyriausybių agrarinė politika, skirianti didelį dėmesį aplinkosaugai žemės ūkyje ir sparčiai auganti ekologiškų produktų paklausa. Lietuvos ekologinės žemdirbystės bendrija "Gaja", įkurta 1990 m. gruodžio 15 d., kitais metais tapo IFOAM nare.
Šiame darbe aptariamas ekologinio žemės ūkio vystymąsis, tikslai, principai ir reikalavimai, ekologinio žemės ūkio plėtra Lietuvoje ir ES, Ekologiškos produkcijos rinka ir sertifikavimas, ekologinių ūkių sklaida Lietuvoje, bei jų prognozės.

Ekologinis žemės ūkis – tai harmoninga ūkininkavimo sistema, kurioje nenaudojant sintetinių cheminių medžiagų ( trąšų, pesticidų, vaistų, augimo skatintojų ) siekiama uždaro, tęstinio energijos ir maisto medžiagų apytakos ciklo, neteršiama gamta ir vartotojai aprūpinami sveikais maisto produktais.
Tarptautinio ekologinio judėjimo pradininkai, įkvėpėjai ir ekologino ūkio moslinių pagrindų kūrėjai buvo 5 žymūs mokslininkai: R. Štaineris ( Austrija ), H. Miuleris
( Vokietija ), E. Balfaur (D. Britanija ), J. Rodale ( JAV ) ir M. Fukuoka ( Japonija ).
Ekologinio žemės ūkio pradininkai įvairiai vadino savo veiklą, todėl pasaulyje buvo pradėti vartoti skirtingi ekologinio žemės ūkio pavadinimai ( jų yra apie 16 ). Šis pavadinimas dažnai priklauso nuo šalies kalbos, pavyzdžiui, angliškai kalbančiose šalyse ekologinis ūkis vadinamas organiniu, vokiškai ir prancūziškai – biologiniu ir bioorganiniu. Šiaurės šalyse, Lenkijoje – ekologiniu. Dabar visi šie pavadinimai pripažįstami lygiaverčiais ir laikomi sinonimais. Lietuvoje ši žemės ūkio sistema vadinama ekologiniu žemės ūkiu, o ūkiai – ekologinės gamybos ūkiais.
Ekologinis žemės ūkis yra pagrįstas tausojančio ūkininkavimo idėjomis ( svarbus žemės ūkyje skleidžiamos taršos mažinimas, dirvožemio gyvybingumo užtikrinimas, biologinės įvairovės išsaugojimas ). Jis agronominiu požiūriu yra panašus į įprastinius ūkius, tačiau skiriasi nuo jų tuo, kad ekologinis žemės ūkis privalo laikytis griežtų Ekologinio žemės ūkio taisyklių, o šių ūkių produkcijai taikoma kilmės sertfikacija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis22.1 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekologinis zemes ukis (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais