Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Pašarininkystė: šienainio gamyba

Pašarininkystė: šienainio gamyba

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Šienainio reikšmė gyvulių šėrimui. Šienainio gamybos komponentai. Šienainio gamybos technologija. Šienainio kokybės įvertinimas. Laikymas ir apskaita. Užduoties sprendimas.

Ištrauka

Integruojantis į Europos Sąjungą, Lietuvoje daugiau dėmesio skiriama pažangių pieno ūkių plėtrai. Pieninės ir mėsinės galvijininkystės plėtros sėkmė labai priklauso nuo geros kokybės ir pigių pašarų. Literatūros analizė rodo, kad užsienio šalyse galvijams šerti visuotinai naudojami žoliniai pašarai. Nustatyta, kad šių pašarų gamyba yra mažiausiai imli energijai, jiems paruošti reikia mažiausiai lėšų.
Laikas keičia pašarų ruošimo būdus ir technologijas. Jau nepamatysi laukuose su dalgiais mosuojančių pjovėjų, rankiniais grėbliais šieną traukiančių grėbėjų. Gal tik vienur kitur gali pastebėti bėrio traukiamą tarškantį arklinį grėblį.
Laukuose vietoj kupetų vis dažniau gali pamatyti boluojančius balta polietileno plėvele aptrauktus didelius rulonus. Tai vytintos žolės ruloninis šienainis arba silosas. Kiekvienas ūkininkas tokio pašaro savo jėgomis dar nepasigamins. Tam reikia specialių priemonių – ruloninio preso ir žolės įpakavimo į apsauginę plėvelę įrenginio.
Pastaruoju metu pažangiuose šalies ūkiuose žoliniai ir kiti pašarai ruošiami įvairiomis mašinomis, taikant modernias technologijos. Čia mažiau gaminama šieno, o daugiau ruošiama šienainio pašarų, nes geras šienainis gali atstoti šieną ir šakniavaisius, jo savikaina yra beveik 2 kartus mažesnė negu šieno ir apie 6,5 karto negu šakniavaisių.
Žoliniai pašarai Lietuvoje dažniausiai silosuojami tranšėjose arba plastikiniuose kaupuose, rečiau plastikiniuose ritiniuose. Naujiena yra pašarų konservavimas polietileno apvalkaluose (maišuose), kurių skersmuo būna 1,8 – 3,6 m, o ilgis – iki 90 m.
Šienainis dedamas dviem būdais. Geriau ir pigiau dėti į prizmes, tiktai reikia tinkamos ir kokybiškos technikos. Su šienainio rutuliais yra geriau dirbti, bet vis tiek reikalinga tinkama technika. Nuo technikos priklauso ir šienainio pateikimas žiemą gyvuliams. Rūgsta gana gerai tiek rutulyje, tiek prizmėje. Viskas priklauso nuo to, ar gerai atliksi darbą, tiksliai paruoši. Sugesti gali visada.
Ritininė šienainio gamybos technologija perspektyvi mažuose ūkiuose. Su šienainio rutuliais yra geriau dirbti, bet vis tiek reikalinga tinkama technika. Nuo technikos priklauso ir šienainio pateikimas žiemą gyvuliams. Rūgsta gana gerai tiek rutulyje, tiek prizmėje. Viskas priklauso nuo to, ar gerai atliksi darbą, tiksliai paruoši. Sugesti gali visada.
Šienainio maistinę vertę lemia augalų kokybė, jų tręšimas, vegetacijos tarpsnis pjaunant. Gaminant šienainį itin svarbu, kad žolynas būtų geros botaninės, sudėties: daug svidrių, pašarinių motiejukų, tikrųjų eraičinų, raudonųjų ar rausvųjų dobilų, paprastųjų garždenių, sėjamųjų esparcetų ir kt.
Šienainio gamyba yra vienas iš labiausiai paplitusių ir perspektyviausių daugiamečių žolių ruošimo pašarui būdų. Jį galima gaminti gerokai nepalankesniu oru negu šieną. Be to, maisto medžiagų netenkama tik 10-15%. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis188.63 KB
Autoriusjovita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasVeterinarijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasarininkyste sienainio gamyba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą