Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Intensyvus žieminių rugių auginimas lengvuose dirvožemiuose

Intensyvus žieminių rugių auginimas lengvuose dirvožemiuose

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Kilmė ir paplitimas. Žieminių rugių biologinės, morfologinės ir cheminės savybės. Augimo sąlygos. Žieminių rugių veislės. Dirvos parinkimas ir sėjomaina. Dirvos dirbimas. Tręšimas. Organinės trąšos. Mineralinės trąšos. Mikroelementai. Sėklos paruošimas sėjai. Sėklos kokybė. Sėklos beicavimas. Sėja. Pasėlių priežiūra. Piktžolių naikinimas. Žieminių rugių ligos. Žieminių rugių kenkėjai. Derliaus nuėmimas. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Žieminiai rugiai – labai svarbūs duoniniai augalai. Be to, juos žemdirbiai vertina ir dėl to, kad jie gerai auga ir dera lengvose, rūgščiose dirvose. Lietuvoje žieminių rugių kas metai sėjama vis daugiau, nes jie labai efektyviai pasinaudoja po žiemos likusia dirvoje likusia drėgme ir dera kiekvienais metais. Derliumi jie dažniausiai pralenkia kitus lengvose dirvose auginamus javus ir yra atsparūs žiemojimui.
Intensyvus žieminių rugių auginimas nelabai skiriasi nuo įprasto auginimo. Pasėliams skirti laukai ariami, purenami, tręšiami tik viskas atliekama daug tiksliau, geriau, labiau pamatuotai. Intensyviojoje augalininkystėje stengiamasi lanksčiai prisitaikyti prie dirvos, oro sąlygų, augalų būklės taip, kad kiekvienas degalų, trąšų ar sėklų kilogramas, kiekviena technikos ir žmogaus darbo valanda neštų neabejotiną naudą.
Kasdien valgome juodą ruginę duoną. Visiems aišku iš ko ji kepama. Ne kiekvienas žino, koks ilgas jos kelias iki mūsų stalo. Apie tai stengtasi parašyti šiame darbe. Tai ir yra pagrindinis temos pasirinkimo motyvas.
Darbo tiriamasis objektas – žieminių rugių intensyvusis auginimas lengvose dirvose.
Kursinio darbo tikslas – susipažinti su intensyviojo žieminių rugių auginimo specifika.
Darbo uždaviniai pateikti žinių apie žieminių rugių savybes ir jų auginimui taikytiną agrotechniką. Darbas parašytas remiantis Lietuvoje atliktų tyrimų duomenimis, su rugių auginimu susijusia literatūra. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Dydis48.31 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Intensyvus zieminiu rugiu auginimas lengvuose dirvozemiuose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais