Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Agronomija (2)

Agronomija (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Agronomijos pagrindų turinys. Derliaus priklausomybė nuo aplinkos ir kitų veiksnių. Derliaus priklausomybė nuo žemės ūkio gamybos technologijos elementų. Žemės ūkio gamybos ypatumai. Žemės ūkio gamybos šakos. Žemės ūkio būklė Pasaulyje ir Lietuvoje. Žemės reformos Lietuvoje. Žemės ūkis Pasaulyje. Žemės rinka. Žemės ūkio vystymasis Lietuvoje. Kaimo plėtra. Žemės ūkio ir kaimo plėtros strategija. Žemės ūkio būklė Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą (ES). Šiuolaikiniai Europos Sąjungos agrarinės politikos bruožai. Kas lemia ūkio būklę? Ekologinis ūkininkavimas. Žemės ūkio švietimas tarpukario Lietuvoje. Žemės ūkio švietimas. Žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Žemės ūkio rūmai. Žemės ūkio mokslas ir mokslo įstaigos Lietuvoje bei žymesnieji mokslininkai. Žemės ūkio mokslo įstaigos Lietuvoje. Lietuvos žemės ūkio švietimo ir mokslo įstaigos internete. Mokslo pasiekimų taikymas žemės ūkio gamyboje. Žemdirbystės reikšmė. Augalijos reikšmė. Maisto produktų suvartojimas. Atsistatančioji energija. Energetinė biomasė. Pagrindinės biomasės išteklių rūšys. Pagrindinės biomasės konversijos technologijos. Augalų augimo veiksniai. Šviesa. Šiluma. Vanduo. Dirvos drėgmė. Oras. Maisto medžiagos. Žemdirbystės dėsniai. Lietuvos klimatas.

Ištrauka

Agronomijos pagrindų turinys
Agronomijos pagrindų kursas apima dirvožemio susidarymo, jo sudėties ir savybių nagrinėjimą, žemės tvarkymą, t. y. kultūrinimą, sausinimą, drėkinimą, žemės dirbimą, žemdirbystės sistemų tobulinimą, sėjomainas, augalų augimo sąlygų tvarkymą, t. y. dirvų dirbimą, tręšimą, sėklą ir sėją, augalų apsaugą nuo ligų ir kenkėjų ar piktžolių, atskirų žemės ūkio augalų agrotechniką, pievų ir ganyklų rengimą bei priežiūrą ir kt.
Žemės ūkis yra viena reikšmingiausių ūkio šakų. Žemė yra viso sausumos gyvenimo pagrindas, čia geriausiai panaudojami atsinaujinantys ištekliai: augalija, gyvūnija, saulės energija, drėgmė ir kt. Žemė yra svarbi ir įvairių atliekų surinkėja, nes joje esantys mikroorganizmai skaido ir perdirba įvairias medžiagas iki aplinkai nekenksmingų junginių.
Žemės ūkis yra ne tik mokslas ir praktika, bet ir kūryba.
Žemės ūkio gamyba sėkminga bus tada, kai panaudojamos tinkamos priemonės, taikomos pažangios technologijos, o svarbiausia žinios.
Žemės ūkio produktų gamyba remiasi žaliųjų augalų sugebėjimu panaudoti saulės spindulių energiją neorganinių junginių sintezei į organinius. Augalai yra pirmoji svarbi žemės ūkio gamybos priemonė. Skirtingai nuo pramonės gamybos - augalų masė gamybos procese didėja.
Augalams augti reikalingos maisto medžiagos, kurias jie šaknimis gali paimti iš žemės. Todėl žemė, dar suprantama kaip dirva, dirbama žemė, yra antroji svarbi žemės ūkio gamybos priemonė. Kartu ji yra ir darbo objektas, nes reikia paruošti ir palaikyti tinkamas sąlygas augalų augimui: supurenti, sumaišyti, suslėgti. Skirtingai nuo pramonės gamybos, ji nesusidėvi ir, jei teisingai naudojama, nuolat gerėja.
Žemės dirbimas yra kompleksinė priemonė ir daugiausiai lemianti žemės ūkio gamybos sėkmę. Žemės dirbimo išlaidos pasiskirsto ne vienų metų derliui.
Dirva, dirbama žemė, yra pastovus žemdirbio veiklos objektas. Ir žemės naudojimo padarytų klaidų neigiamos pasekmės dirvai dažnai būna ilgalaikės ir sunkiai likviduojamos. O teisingai panaudotos medžiagos ir priemonės turi teigiamą poveikį ateičiai.

Derliaus priklausomybė nuo aplinkos ir kitų veiksnių
Žmogaus nevaldomi arba iš dalies valdomi veiksniai:
• krituliai.
• temperatūra.
Žmogaus valdomų veiksnių grupė:
• dirvožemis,
• sausinimas ir drėkinimas,
• augalų maisto medžiagos,
• sėjomainos, žemės dirbimas, piktžolių kontrolė,
• augalų veislė ir sėkla,
• apsauga nuo ligų, kenkėjų ir pasėlių išgulimo,
• mokslinė-techninė pažanga.
Organizacinių veiksnių grupė:
• gamybos procesų valdymas,
• materialinis aprūpinimas,
• tiekiamų ir turimų materialinių vertybių kokybė,
• paskolos, išmokos, paramos fondai ir kt.,
• žinios ir patyrimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio konspektas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKonspektai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis73.91 KB
Autoriusaidas03
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ivadas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą