Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Gamybinės praktikos ataskaita: ekologinis ūkininkavimas AB "Ekotechnologijos"

Gamybinės praktikos ataskaita: ekologinis ūkininkavimas AB "Ekotechnologijos"

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Įmonės charakteristika. Įmonės ekonominis apibūdinimas ir apskaita. Darbuotojų vaidmuo įmonėje. Darbuotojų įdarbinimo galimybės. Gebėjimas bendrauti ir bendravimas. Darbų sauga ūkyje, darbo laikas ir kiti su sauga susiję dalykai. Darbų saugos ir sveikatos tarnybos ūkyje metodai ir paskirtis. Ūkyje esančios žemės ūkio technikos techninės būklės įvertinimas. Ūkyje esančios žemės ūkio technikos sąrašas, privalumai ir trūkumai. Naujos technikos įsigijimo perspektyvos šiuolaikiškam augalininkystės, gyvulininkystės įgyvendinimui. Žemės ūkio technikos valymo įrenginiai ir techninės priežiūros darbai ūkyje. Mašinų techninės būklės nustatymo technologiniai procesai, diagnozavimo reikšmė. Ūkyje auginamoms kultūroms sudaromų žemės ūkio agregatų analizė. Trijų skirtingų ūkyje naudojamų žemės ūkio agregatų judėjimų lauke schemų įvertinimas. Ūkyje auginamoms kultūroms sudaromų žemės ūkio agregatų įrengimų analizė. Išvados.

Ištrauka

Šiandieninis Lietuvos žemės ūkis reikalauja pokyčių derinantis prie naujų žemės ūkio produkcijos rinkų, kainodaros procesų ir socialinių veiksnių pokyčių. Lietuvos kaimo plėtros strategijoje yra numatyta įgyvendinti ekologinio žemės ūkio plėtojimo programą. Ekologinio žemės ūkio klausimai yra labai svarbūs, nes ekologinis žemės ūkis yra vienas perspektyviausių ūkininkavimo būdų, kur kompleksiškai sprendžiami ekonominiai, ekologiniai ir socialiniai aspektai.
Ūkis kuriame aš dirbau veikai ekologinio ūkininkavimo pagrindais bei UAB "Ekotechnologijos propoguoja ekologinį ūkininkavimą.
Tai yra svarbu gausėjant alerginiams, vėžiniams ir kitokiems susirgimams, plintant apsigimimams ir pasitaikant apsinuodijimų pesticidais atvejų, žmonės ima vengti chemikalais apdorojamų produktų. Europos Sąjungoje (ES) dabar nėra kitos tokios žemės ūkio specializacijos srities, kuri taip sparčiai didėtų kaip ekologinė žemdirbystė. Kiekvienais metais ekologiškas maistas įgauna vis didesnį populiarumą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Todėl sparčiai didėja jo paklausa (apytikriais skaičiavimais, bendra ekologiškų produktų paklausa viršys pasiūlą dar mažiausiai 5-10 metų). Ekologiškų produktų gamyba - tai papildomos pajamos kaimui, didesnis darbo vietų skaičius. Tokia sparti plėtra – naujos galimybės ne tik ūkininkams, maisto perdirbėjams, prekybininkams, bet ir vartotojams.

Ūkininko Sauliaus Labučio ūkis buvo įregistruotas 1996 m. Ūkis įsikūręs Pietarių kaime buvusio stipraus "Pavasario" kolūkio šiltnamių kompleksas.
Ūkininkas savo valdose turi 30 ha žemės. 21 ha žemės yra nuosava o 9 ha nuomojami.. 2 ha iš jų skirti ankstyvoms daržovėms dengiamoms lankais. Žemės našumas balais svyruoja nuo 44, 8 iki 58,0 balų. 2000 m. birželį 5 ha nuosavos žemės buvo atliktas agrocheminis dirvožemio tyrimas. Paimtuose dirvožemio pavyzdžiuose nustatyta dirvožemio reakcija (pH), judraus fosforo (P2O5) ir kalio (K2O), kalcio (Ca) ir magnio (Mg) mg 100 g dirvožemio kiekiai.
Ūkininko sklype vyrauja veliniai, glėjiški nujaurėję dirvožemiai (VGJ1). Vidutinis priemolis (p1) vyrauja ariamajame sluoksnyje, podirvyje – molis (m). Žemė yra neutralios reakcijos (pH 6,6 ir duagiau).
Pagrindinės ūkio veiklos daržininkystė.
15 a –ankstyviems baltagūžiams kopūstams, šiltnamiuose auginami daigai , o juos išsodinus auginamos cukinijos (iki lapkričio vidurio).
2 ha kalafiorai.
1,5 ha brastučio.
1 ha – cukriniai kukurūzai, 5 ha – žieminiai Pekino kopūstai, 3 ha – žieminiams baltagūžiams ko-ūstams, 3 ha salierams, (agurkai, cukinijos , salotos) atliekami sėjomaina. Užsėjama rapsu, lubinais. (Šaknų gumbo ligos vengiant)
Ūkyje dirba ūkininkas (tiekėjas ) , 4 žemės ūkio darbininkai (nuolatiniai) darbymečio metu ravėjimui samdomos darbininkės papildomai.
Žiemą daržovės ruošiamos pardavimui, darbas sandėliuose daržovės fasuojamos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio praktikos ataskaita
KategorijaŽemės ūkis
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis30.62 KB
AutoriusIngrida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gamybines praktikos ataskaita ekologinis ukininkavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Praktikos ataskaitos
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą