Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Melžiamų karvių šėrimas

Melžiamų karvių šėrimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Karvių šėrimas. Vitaminai. Vanduo. Sausosios medžiagos. Pašarai tvartiniu laikotarpiu. Melžiamų karvių šėrimas tvartiniu laikotarpiu. Karvių šėrimas ganykliniu laikotarpiu. Melžiamos karvės racionas. Melžiamos karvės raciono pataisymas.

Ištrauka

Lietuvoje galvijininkystė yra svarbiausia gyvulininkystės šaka. Iš galvijų gaunama daugiau kaip 99 proc. pieno, apie 45 proc. mėsos, daug odų bei šalutinių produktų: kaulų, ragų, plaukų, endokrininių liaukų.
Gyvulininkystės produkcijos gamybos intensyvumas daug priklauso nuo sistemingo pašarų išteklių didinimo bei jų kokybės gerinimo ir nuo tinkamo racionalaus gyvulių šėrimo. Tam tikslui reikia gerai žinoti gyvulių šėrimo mokslo pagrindus. Gyvulių šėrimo mokslas Lietuvoje jau nuo seno vystomas. Šioje stityje dirba nemažai mokslininkų, kurie organizavo bandymus, rašė ir teikė gamybai rekomendacijas.

Kiek maisto ir kitų medžiagių reikia karvei, priklauso nuo jos amžiaus, laktacijos fazės, pieningumo, aplinkos ir kitų veiksnių. Kai kalbame apie maisto medžiagų reikmę tam tikro amžiaus bei fiziologinės buklės karvei, atrodytų, galime tiksliai nustatyti, kiek konkrečiam gyvuliui reikia maisto ir kitų medžiagių. Tačiau daugelis šėrimo specialistų, teigia, kad ne visiškai tikslu, kai sakoma "maisto ir kitų medžiagų poreikis karvei". Būtų tiksliau sakyti ,,reikia", nes labai tikslių žinių, kiek ir kokių pašarų gyvuliui reikia, dar nėra. Žodžiais ,,reikia duoti", norima pasakyti, kiek medžiagų reikia pienui, priesvoriui, medžiagų apykaitai, judejimui, reprodukcijai. Kai kalbame apie medžiagų pasiskirstyma, turime galvoje vidutinę reikmę. Karvės virškinimo traktas yra labai sudetingas, todėl jo veikla priklauso nuo to, kiek ir kaip sušeriami, kokios kokybės pašarai ir koks jų santykis. Racione turi būti visų reikalingų medžiagų. Nuo to, kaip sugebama spręsti šiuos klausimus, priklauso karvių pieno produkcija ir produktyvumo genetinių galimybių realizavimas.
Galvijai turi daugiakamerį skrandį ir, kol jame vyksta fermentacija, suvirškina didžiąją maisto medžiagų dalį. Daugiakameris skrandis skiriasi nuo vienakamerio tuo, kad:
1) turi didelį fermentavimo katilą - didįjį prieskrandį, kuriame mikroorganizmai suskaido angliavandenius, pakeičia proteinų
sudėtį ir sintetina vandenyje tirpstančius vitaminus;
2) pagreitina fermentacijos procesą atrajodami, kramtydami ir
seilėmis vilgydami pašarą;
3) fermentavimo produktus jie naudoja kaip papildomą maisto
medžagų šaltinį, nes didžiojo prieskrandžio paskirtis ir yra pa-
naudoti sudėtingus angliavandenius.

Labai svarbu, kad karvės ir vitaminų gautų pakankamai. Vandenyje tirpstančiais vitaminais B ir C galvijai sugeba apsirūpinti fermentuojantis pašarams didžiajame prieskrandyje. Tačiau riebaluose tirpstančių vitaminų - A, D ir E jie turi gauti su pašaru. Šių vitaminų gyvuliams trūksta, kai jie šeriami prastais pašarais. Per didelę sausrą gali nesusikaupti jų atsargų organizme. Labai produktyvioms karvėms reikia daug riebaluose tirpstančių vitaminų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis34.46 KB
Autoriusatnala
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasGyvulininkystės technologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Melziamu karviu serimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą