Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Lengvai prižiūrimos kambarinės gėlės

Lengvai prižiūrimos kambarinės gėlės

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Kambarinių gėlių priežiūra ir auginimo ypatumai. Lengvai prižiūrimų gėlių asortimentas. Aspidistra. Dracena. Juka. Peperomija. Filodendras. Sanpaulija. Išvados.

Ištrauka

Retas žmogus, kuris savo namuose neaugintų nė vienos kambarinės gėlės. Dažnai jas renkasi tokias, kurias lengviau prižiūrėti, mažiau laistyti ar tręšti ir kurios nėra reiklios šviesai ar net šilumai.
Nedaug atsiranda tokių, kurie savo namuose kambarines gėles ypatingai puoselėja ir prižiūri. Ir net kai kurie nors ir įsigiję didesnės priežiūros reikalaujančias gėles negali ilgai džiaugtis jų dekoratyvumu ir tik dėl mažai skiriamo laiko gėlių priežiūrai.
Žmonės, kurie skiria didelę laiko dalį gėlių priežiūrai gali didžiuotis tuo, kad sugeba išlaikyti gėles gražias ir dekoratyvias.
Bet visgi didelė dalis žmonių renkasi lengvai prižiūrimas gėles: dracenas, jukas, filodendrus. Tokias gėles lengva prižiūrėti, nes jos neturį ypatingai išskirtinų poreikių jų priežiūrai.

Tikslas: Sudaryti lengvai prižiūrimų gėlių asortimentą
Užduotys:
1. Išanalizuoti literatūrą apie kambarinių gėlių priežiūros ypatumus
2. Išanalizuoti lengvai prižiūrimų gėlių bioekologines ir morfologines savybes, bei jų ypatumus.

Gėlė – augalas, turintis estetinę vertę, dažniausiai vertinamas dėl žiedų, rečiau – dėl dekoratyvių lapų. Dauguma gėlių – žoliniai augalai, likę – krūmai. Gėlės yra gyvosios aplinkos dalis, kurioje išgyventi yra pakankamai sunku, ypač sunku dekoratyvias gėles Lietuvoje ir daugelyje europos šalių, kur klimatas nėra pastovus.
Augalo dekoratyvumą iš dalies nulemia fizinės ( temperatūra, fotoperiodizmas, šviesos intensyvumas), agrotechninės ( žemės mišinių sudėtis, mineralinės trąšos, laistymas) ir mechaninės ( genėjimas) priemonės. [1] Norint, kad augalai būtu gražūs ir dekoratyvus visi išvardinti veiksniai turi atitikti augalo poreikius, nes aplinkos veiksniai sąveikauja kartu.
Šviesa. Šviesos poveikis skirtingiems augalams yra skirtingas. Augalams šviesos reikia nevienodai. Augalai mėgstantys saulę tai šviesomėgiai – fotofilai, yra augalų, kurie gali augti pavėsyje ar net visiškoje ūksmėje tai – fototobai. Reikia žinoti ir tai, kad jauniems augalams reikia daugiau šviesos, nei seniems.
Norint gėles pražydinti anksčiau gali ilginti ir intensyvinti apšvietimą, tuomet gėlių daigai išauga trumpesni ir storesni. Sumažinus ir sutrumpinus apšvietimą, žydėjimą ir augimą galima sulėtinti. Daugiausia įtakos šviesa turi augalų žydėjimui.
Veikiant šviesai augaluose vyksta – fotosintezė. Jos metu sukuriamas gyvybinis pagrindas- organinė medžiaga ( angliavandeniai). Jiems sukurti reikia anglies dvideginio ir vandens. Fotosintezė vyksta dalyvaujant augalo ląstelės plastinėms – chloroplastams. Tamsiu paros metu augalai ilsisi, tuomet fotosintezė nevyksta. Fotosintezės sukurta organinė medžiaga kvėpavimo metu yra sunaudojama energijai, kurios reikia augalo gyvybiniams procesams gauti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis26.89 KB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasMarkevičienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasKraštotvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lengvai priziurimos kambarines geles [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Markevičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą