Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Mikroelementų įtaka paukščių produktyvumui

Mikroelementų įtaka paukščių produktyvumui

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Paukščių produktyvumas. Mikroelementų įtaka paukščių produktyvumui. Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu Lietuvoje kaimo plėtrai atsiranda vis daugiau galimybių. Žemės ūkyje dirba daugiau nei pusė visų kaimo gyventojų. Šalyje ypač palanku plėtoti gyvulininkystę: tinkamos gamtinės sąlygos, gausu pašarų, didelė šios srities patirtis. Mėsos ūkis – viena prioritetinių Lietuvos žemės ūkio šakų, o paukštiena – viena pagrindinių mėsos rūšių, sudaranti apie 14,7 % bendro Lietuvos mėsos balanso. Paukštininkystė, kaip itin rentabili gyvulininkystės šaka, gaus Europos Sąjungos subsidijas.
Paukštininkystės ūkiai aprūpina gyventojus geros kokybės dietiniais produktais, tai yra kiaušiniais ir paukštiena. Tai viena produktyviausių gyvulininkystės šakų, nes paukščiai subręsta ir auga greitai, yra vislūs, gyvybingi ir gana produktyvūs.
Be paukštienos ir kiaušinių, iš paukščių papildomai gaunama plunksnų, pukų, žemės ūkis aprūpinamas vertingomis organinėmis trąšomis. Iš paukštininkystės pramonės atliekų gaminami pašariniai miltai, kuriais galima lesinti paukščius.
Dabar atsiranda galimybių mažinti paukštienos gamybos kaštus, kombinuotiesiems lesalams gaminti naudojant daugiau vietinių žaliavų: kvietrugių, lubinų, pašarinių pupų, žirnių, rapsų išspaudų.
Pagrindiniai veiksniai, lemiantys didelį paukščių produktyvumą, yra lesinimo kokybė bei sveikatos būklė. Viena svarbiausių maisto medžiagų – baltymai. Jie negali būti pakeisti kitomis maisto medžiagomis, todėl su lesalais turi nuolat patekti į organizmą. Esant nepakankamam baltymų kiekiui racione, mažėja paukščių produktyvumas. Ypač jautriai į sumažintą lesalo baltymų kiekį reaguoja vištos dedeklės. Didžiąją dalį su lesalais gaunamų baltymų vištų dedeklių organizmas panaudoja kiaušiniui subrandinti. Net 6 % kiaušinio sudaro baltymai. Vištų dedeklių savybė lesalų baltymus perdirbti į kiaušinio baltymą yra ypač svarbi. Dėl šios priežasties palyginti su broileriais vištų organizmas yra jautresnis nepakeičiamų aminorūgščių trūkumai. Taigi labai svarbu, kad paukščių racionai būtų subalansuoti ne tik pagal baltymų kiekį, bet ir pagal nepakeičiamas aminorūgštis. Praktikoje sunku ( netgi neįmanoma ) sudaryti racionus su natūraliais lesalų komponentais, kad pakaktų visų reikalingų aminorūgščių. Būtini aminorūgščių koncentratai racione leidžia sumažinti lesalų baltymų kiekį ir kartu išlaikyti optimalų aminorūgščių santykį. Dar geriau, kai aminorūgščių priedai yra ne sintetiniai, o natūralios kilmės.
Vienas iš tokių mikrobiologinės kilmės baltyminių lesalų priedų yra " Lyprot SG – 9 ". Jame yra lengvai pasisavinamo lizino ( 13 – 15 % ), kitų aminorūgščių, B grupės vitaminų, mikroelementų ir makroelementų bei 30 – 35 % žalių proteinų. Be to, šiame lesalų priede yra ir betaino, kurio metilo grupės labai reikalingos paukščio organizmui, nes dalyvauja transmetilinimo procesuose, imuninėse reakcijose, fosfolipidų sintezėje ir kt.
Paukščiai negali sintetinti metilo grupių, todėl turi jų gauti su lesalais. Pagrindiniai metilo grupių šaltiniai lesaluose yra metioninas, cholinas ir betainas. Taigi baltyminis lesalų priedas " Lyprot SG – 9 " gali papildyti lesalus reikalingomis paukščių organizmui aminorūgštimis ir baltymais.
Gerai subalansuotas racionas turi didelės įtakos paukščių auginimui ir produktyvumui. Ne mažiau svarbus veiksnys yra paukščių sveikatos būklė. Gerai sveikatos būklei palaikyti ir kartu auginimui skatinti paukštininkystėje naudojamos natūralios biologiškai aktyvios medžiagos: įvairios žolės ir prieskoniai, eteriniai aliejai bei augaliniai ekstraktai. Šios medžiagos aktyvina virškinimo procesus paukščių organizme, stiprina imuninę sistemą, pasižymi baktericidinėmis bei dezinfekuojamosiomis savybėmis. Jos stabilizuoja žarnyno mikroflorą. Tas svarbu bendram paukščio sveikatingumui palaikyti. Vienas iš tokių preparatų yra " Digestarom Gefliügel Premium – 1317 ". Tai fitogeninis lesalų priedas virškinimui gerinti, maisto medžiagų pasisavinimui skatinti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-03
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis28.05 KB
AutoriusMilda
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasGyvulininkystės technologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mikroelementu itaka pauksciu produktyvumui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą