Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Viešvilės naujasis daigynas

Viešvilės naujasis daigynas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Tikslas. Uždaviniai. Įvadas. Medelyno vieta. Temperatūra. Vandens balansas. Vanduo. Vėjas. Dirvožemis. Ankstesnė vietovės paskirtis. Dirvos paruošimas. Pagrindinės dirvožemio paruošimo taisyklės. Tręšimas. Azotas. Fosforas. Kalis. Magnis. Kalcis. Mikroelementai. Pageidautini trąšų kiekiai. Trąšų rūšys. Tręšimo dozės. Trąšų išbarstymas. Santrauka. Piktžolės. Piktžolių ekologija. Piktžolių naikinimas. Herbicidai. Herbicidų veikimo būdas. Herbicidų žala. Priedų naudojimas. Vegetatyvinis dauginimas. Vegetatyvinis dauginimasis natūralioje aplinkoje. Sėklos. Sėklų šaltiniai. Medynas. Sėklų gavybos vieta. Sėjinukų auginimas. Sėklų gavybos vieta. Dirvožemio temperatūra. Sėjimas. Laistymas. Šaknų pakirtimas. Santrauka. Sodinukų auginimas. Persodinimo laikas. Persodinimo būdai. Persodinimas. Santrauka. Priedai (5). Išvados. Atsakymai. Резюме.

Ištrauka

Tikslas

Praplėsti savo akiratį apie Viešvilės naująjį daigyną, ugdant savo ir tų, kurie susipažins su projektu gamtosauginį požiūrį į mus supančią aplinką.

Uždaviniai

1. Surinkti kuo daugiau medžiagos apie medelyną.
2. Pateikti anketas įvairaus amžiaus žmonėms apie daigyną ir jas apibendrinti.
3. Padaryti medelyno nuotraukas.
4. Paruošti išsamiai medžiagą su kuria galėtų susipažinti mokyklos mokiniai ir suaugę miestelio gyventojai.

Pirmosios žinios apie valstybės rūpinimąsi miškų atželdinimu Lietuvoje randamos XVI a. vidurio dokumentuose.1677 m. instrukcija želdiniams veisti karališkosiose valdose siūlo miško dykvietėse sėti kankorėžius.
Didesnis dėmesys miškų atkūrimui skirtas po baudžiavos panaikinimo. Iki pirmo pasaulinio karo (1914 m.) Lietuvoje buvo įvesta apie 42 tūkst. ha miško želdinių , t.y. vidutiniškai po 800 ha kasmet. Dažniausiai buvo želdinamos pušys (paprastoji, kalninė, juodoji), ąžuolai (paprastasis ir raudonasis), uosiai, maumedžiai, juodalksniai, eglės, liepos, bukai.
Šiais metais mums buvo pasiūlyta daug įvairiausių temų. Kadangi mes domimės Viešvilės miškais ir giriomis, nusprendėme pasirinkti temą apie Viešvilės naująjį daigyną. Mes gyvename vietovėje, kuri apsupta miškais, o miškai šiais laikais yra kertami. Jeigu nebūtų miškų, mes neturėtume kuo kvėpuoti, nes medžiai išskiria deguonį. Šiuo projektu savo žinias galėtų pagilinti mokyklos mokiniai bei suaugusieji.
Daigynai yra steigiami tam, kad būtų atsodinami iškirsti ar sudegę miško plotai. Daigynas – vieta, kur auginami daigai ar medeliai.
Viešvilės naujasis daigynas užima labai didelį plotą, nes didelio ploto medelynai labiau specializuojami. Daigyne yra daug mechaninių mašinų, kurios palengvina žmonių darbą sodinant, ravint, tręšiant ar dirbant kitus darbus medelyne.
Naujasis daigynas yra suskirstytas į 6 plotus. Kiekvieno dydis yra apie 2,6 ha. Yra daigais užsodinami ne visi plotai iš karto. Tarkim, šiuo metu daigyne daigais yra užsodintas penktas plotas, kiti palikti užželti piktžolėm, kurios atėjus laikui bus sunaikintos, dar kiti yra užsodinti garstyčiomis, kviečiais ar kitais augalais, kurie neleidžia veistis piktžolėms ir gerina dirvą. Kai į tokį plotą yra sodinami daigai, jiems daug trąšų nereikia, nes po rugių, garstyčių ar kt. augalų dirva yra tinkama daigams. Jeigu yra teikiama daug trąšų, tai daigams, persodintiems į kitą vietą, kurioje jie turėtų augti be žmogaus pagalbos, būtų sunku išgyventi, nes miško dirvoje negautų tokių trąšu kaip daigyne.
Šiuo metu daugelyje Lietuvos daigynų yra auginami labai įvairūs medžiai ir krūmai. Pvz.: svarainiai, klevai, ąžuolai ir kt. augalai. Kiekvienas augalas subrandina vis kitokius vaisius ir pritraukia įvairius paukščius ar gyvūnus. Taip yra siekiama sukurti kuo didesnę biologinę įvairovę Lietuvos miškuose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio tyrimas
KategorijaŽemės ūkis
TipasTyrimai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis91.96 KB
Autoriusaiwike
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas8
Mokytojas/DėstytojasMarija Rochmanienė
Švietimo institucijaJurbarko r. Viešvilės pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Projektinis Viesviles daigynas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Tyrimai
  • 26 puslapiai 
  • Jurbarko r. Viešvilės pagrindinė mokykla / 8 Klasė/kursas
  • Marija Rochmanienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą