Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Avininkystė

Avininkystė

  
 
 
123456789
Aprašymas

Šalinimo organų sistema. Pašarų virškinamumas ir maistingumas. Medžiagų apykaita. Svarbiausi pašarų rodikliai. Pašarai kiaulėms. Lesalai. Avių auginimo ir laikymo ypatumai. Avininkystės reikšmė. Avys – pulko gyvuliai. Avių laikymas ir šėrimas. Avių priežiūra. Lietuvos juodgalvės.

Ištrauka

Šlapimo šalinimo organai – stuburinių gyvūnų organai, iš organizmo kartu su šlapimu šalinantys medžiagų apykaitos produktus, bei kitas nereikalingas medžiagas ir reguliuojantys organizmo skysčių, druskų kiekį, bei šarmų – rūgščių balansą. Be to, šlapimo organuose šlapimas surenkamas ir iš jų pašalinamas.
Šalinimo organams priklauso inkstai, plaučiai, žarnynas ir oda. Inkstai su šlapimo išvedamaisiais takais atlieka didžiausią organizmui nereikalingų medžiagų šalinimo funkciją. Nepageidautinos organizmui medžiagos šalinamos per odą ir plaučius, nors tiesiogiai šalinimo sistemai nepriklauso. Per šalinimo sistemą iš kraujo šalinamos nenaudingos ar žalingos medžiagos, susidarančios vykstant medžiagų apykaitai. Iš inkstų išsiskyręs skystis, vadinamas šlapimu, teka šlapimtakiais, kaupiasi šlapimo pūslėje ir šalinamas per šlapimo išvedamąjį kanalą. Inkstai yra pilvo ląstoje, juosmens srityje. Inkstai yra porinis organas. Įdubimo (inkstų vartų) srityje įeina arterijos ir nervai, išeina – vena ir šlapimtakis. Inkstai aptraukti jungiamojo audinio plėvele (kapsule), kuri nupenėtų gyvulių apauga riebalais. Inkstuose šlapimtakis baigiasi geldele. Inksto periferijoje yra žievinė dalis, o centre – šerdinė.

Žievinėje dalyje vyksta šlapimo išsiskyrimo procesas. Smulkūs šlapimo išskiriamieji kanalėliai iš žievinės dalies pereina į šerdinę, ir susijungę su kitais tokias pat kanalėliais, sudaro pirmos, antros ir trečios eilės surenkamuosius kanalėlius, kurie baigiasi inkstų speneliuose. Per spenelių skylutes patenka į inksto geldelę, o po to – į šlapimtakį. Tai porinis latakas, jungiantis inksto geldelę su šlapimo pūsle. Dėl gerai išsivysčiusio raumeninio sluoksnio susitraukinėjamų šlapimas varomas į šlapimo pūslę.
Šlapimo pūslė, turinti kriaušės formą, yra dubens ląstoje. Šlapimui prisipildžius, ji nusvyra i pilvo ląstą. Pūslės kaklelio srityje yra žiedinis uždaromasis raumuo. Per šlapimo pūslės kaklelį šlapimas patenka į šlapimtakį. Moteriškosios lyties gyvulių šlapimkanalis atsiveria makšties prieangyje, o vyriškos – išėjęs iš dubens ląstos, pereina į lytinę varpą ir vadinamas šlapimo-lyties kanalu.
Išskirto šlapimo kiekis priklauso nuo suvartotų skysčių, pašaro kokybės, aplinkos temperatūros, metų laiko ir kitų veiksnių. Vidutiniškai per parą karvė išskiria apie 14 litrų, kiaule apie 2-5 litrus šlapimo. Šlapimo lyginamasis svoris įvairių žemės ūkio gyvulių yra 1,018 – 1,042. Žolėdžių šlapimo reakcija būna šarminė, mėsėdžių – rūgšti, o kiaulių gali būti šarminė arba neutrali. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis264.91 KB
Autoriuspupcikaz
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Avininkyste [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą