Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Žemės ūkio problemos. Praktinė situacija Lietuvoje

Žemės ūkio problemos. Praktinė situacija Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos žemės ūkio sektoriaus apžvalga. Lietuvos žemės ūkio pagrindinės problemos. Pelningiausia auginti grūdines kultūras. Cukraus reforma. Augalininkystės produkcijos priklausomybė nuo oro sąlygų. Gyvulininkystės situacija Lietuvoje ir perspektyva. Pienininkystė ir jos perspektyvos Lietuvoje. Ekologinio ūkininkavimo galimybės ir problemos. Žemės reforma. Kvalifikuotos darbo jėgos stoka žemės ūkyje. Lietuvos žemės ūkio perspektyvos. Išvados. Darbas iliustruotas grafikais. PowerPoint pristatymas (15 skaidrių).

Ištrauka

Lietuvos ekonomika sparčiai vystosi ir augimo procese labai sparčiai restruktūrizuojasi žemės ūkio sektorius. Šalyje nuo seno plėtojamos gilios ūkininkavimo tradicijos, todėl restruktūrizacijos procesas stipriai veikia didelę dalį gyventojų, gyvenančių kaimo vietovėse ir dirbančių žemės ūkyje. Iš dalies, būtent ilgalaikės tradicijos ir stabdo spartesnį žemės ūkio sektoriaus reformavimą. Tačiau nepaisant visų kliūčių, Lietuvos žemės ūkio sektorius su ES struktūrinių fondų parama sparčiai modernėja ir tampa konkurencingesnis visoje ES rinkoje.
Tačiau net ir toks spartus žemės ūkio sektoriaus modernėjimas negarantuoja stabilios plėtros. Nuolat kyla įvairiausių problemų susijusių ne tik su Lietuvos ūkio, bet ir su ES dokumentuose numatytos visos ES šalių žemės ūkio plėtros krypčių adaptavimu dabartinei rinkos ekonomikai ir įgyvendinimu. Šiuo metu kyla įvairiausių sunkumų: grūdų ir pieno kainų kilimas, išmokų ekologiniams ūkiams mažėjimas, valstybės biurokratų vangumas, kvalifikuotų darbininkų trūkumas ūkiuose ir pan. Tačiau įgyvendinus atitinkamą politiką ir įgyvendinus tam tikras priemones Lietuvos žemės ūkis turi labai šviesias perspektyvas.
Pastaruoju metu Lietuvos visuomene aktyviai diskutuoja dėl svarbiu jai dalykų: kylančių maisto produktų kainų, netinkamai skirstomų ES struktūrinių fondų paramos, niekaip neužbaigiamos žemės reformos ir t.t. Taigi, šiame darbe ir pabandysime aptarti bendriausias Lietuvos žemės ūkio problemas ir ateities perspektyvas.
Darbo objektas – Lietuvos žemės ūkis.
Darbo tikslas – išanalizuoti Lietuvos žemės ūkio sektoriaus situaciją bei jame kylančias problemas bei apžvelgti Lietuvoje žemės ūkio perspektyvas.
Darbo uždaviniai:
1. aptarti Lietuvos žemės ūkio sektoriaus dabartinė situacija;
2. atskleisti pagrindines Lietuvos žemės ūkio sektoriuje kylančias problemas;
3. išanalizuoti Lietuvos žemės ūkio ateities perspektyvas.
Darbo metodai: mokslinės, publicistinės literatūros ir Vyriausybės nutarimų analizė bei interpretacijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis187.12 KB
AutoriusDaina
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft PowerPoint pristatymas [speros.lt].ppt
Microsoft Word Zemes ukio problemos. Praktine situacija Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą