Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Kopūstų tręšimo optimizavimas

Kopūstų tręšimo optimizavimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Baltųjų gūžinių kopūstų kilmė ir paplitimas. Biologinės ir morfologinės savybės. Baltųjų gūžinių kopūstų maistinė vertė. Respublikoje auginamos ankstyvosios baltųjų gūžinių kopūstų veislės. Agrotechnika. Tręšimas. Kopūstų ligos ir kenkėjai. Apsaugos priemonės prieš jas. Tyrimų metodika. Tyrimų schema, planas ir tręšimas. Bandyme naudotų trąšų charakteristika. Bandymų laukelių dydis. Naudota agrotechnika. Analizių ir tyrimų metodai. Tyrimų sąlygos. Dirvožemis. Meteorologinės sąlygos. Tyrimų rezultatų duomenys. Įvairių tręšimo sistemų įtaka baltiesiems gūžiniams kopūstams. Gūžių kokybė. Baltųjų gūžinių kopūstų auginimo ekonomika. Išvados. Santrauka anglų kalba.

Ištrauka

Lietuvos žemdirbių uždavinys - šalia grūdų, pieno, mėsos produktų gamybos didinimo pilnai aprūpinti gyventojus vaisiais bei daržovėmis bet kuriuo metų laiku ir duoti pakankamai žaliavos vaisių bei daržovių perdirbimo pramonei.
Daržovės - labai svarbus produktas gyventojų mitybai ir jos pagrįstai vadinamos sveikatos šaltiniu. Jos vertingos tuo, kad iš jų organizmas gauna daug vitaminų, organinių rūgščių, mineralinių druskų, lengvai virškinamų angliavandenių. Be to daržovės padeda geriau įsisavinti kitus maisto produktus (mėsą, pieną, žuvį). Todėl daržovių reikia valgyti kasdien.
Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytos daržovių normos vienam gyventojui yra 130 - 150 kg., tame skaičiuje kopūstų 25-35 kg. Lietuvos gyventojai mažai jų gauna ir suvalgo. Pas mus vienam gyventojui jų tenka po 70 - 80 kg.
Daržininkystė - tai žemės ūkio šaka, kuriai vystyti reikalingos didelės darbo sąnaudos, tai sudaro apie 700 - 800 valandų l hektarui. Šaka yra mažiausiai mechanizuota, daržovių derliai labai maži. Nėra tinkamų šiltnamių konstrukcijų ir dangų, o esamų labai didelės kainos [20].
Daržovių kainos yra labai didelės. Tai labai sumažina daržovių kiekį, kurį suvartoja gyventojai. Dauguma daržovių išauginama ir suvartojama rudenį. Šviežių daržovių ypač trūksta žiemą. Todėl reikia auginti ankstyvųjų daržovių šiltnamiuose bei apsaugomose nuo šalnų vietose. Todėl augintojai turi gerai pažinti kiekvienos daržovės biologines savybes ir mokėti joms parinkti tinkamą agrotechniką [21].
Lietuvoje iki 1995 m. kopūstams maksimaliai liestina nitratų norma buvo 500 mg/kg, t. y. realizuoti maistui su didesniu nitratų kiekiu buvo draudžiama. Dabar šį nitratų norma yra ne draudžiamojo , o tik rekomendacinio pobūdžio[18].
Siekiant išauginti ne tik geros kokybės, bet ir tinkamus ilgesniam laikymui kopūstus, labai svarbu parinkti tinkamą azoto trąšų normą ir racionalų trąšų įterpimo būdą.
Iš visų mūsų respublikoje auginamų daržovių, gūžinių baltųjų kopūstų, dėl jų plataus vartojimo, auginama daugiausia. Gūžiniai baltieji kopūstai, lyginant su kitomis daržovėmis, gausiausiai dera ir jų derliaus savikaina mažiausia [6].
Tyrimai "Tręšimo sistemos parengimas daržovėms intensyvios gamybos sąlygomis" atliekami nuo 2001 metų. Šiame diplominiame darbe patiekiami dviejų metų tyrimų duomenys.
Tyrimų tikslas yra parinkti optimalią tręšimo sistemą intensyviai auginamiem baltiesiems gūžiniams kopūstams., užtiriančią didelį jų derlių, gerą produkcijos kokybę, mažą savikainą ir taršą aplinkai. Tikslui pasiekti spendžiami šie uždaviniai:
1. Vertinama vidutinių ir didelių mineralinių trąšių normų , naudojant kompleksines trąšas, įtaka kopūstų produktyvumui, produkcijos kokybei.
2. Tiriama mineralinių trąšų normų apskaičiuotų pagal dirvožemio analizes, ir kompleksinių trąšų , apskaičiuotam vidutiniam ir dideliam derliui gauti, įtaka augalų derliui, produkcijos kokybei ir savikainai, maisto medžiagų balansui.
3. Nustatoma tręšimo per lapus įtaka kopūstų produktyvumui , produkcijos kokybei ir savikainai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio diplominis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasDiplominiai darbai
Apimtis44 puslapiai 
Literatūros šaltiniai30 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis616.26 KB
Autoriusx
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdr. G. Staugaitis
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasAgronomijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kopustu tresimo optimizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 44 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • dr. G. Staugaitis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą