Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Augalų apsauga

Augalų apsauga

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Cheminės augalų apsaugos priemonės. Herbicidų naudojimas. Piktžolių išplitimo pasėliuose įvertinimas. Insekticidų naudojimas. Kenkėjų išplitimo pasėliuose įvertinimas. Fungicidų naudojimas. Pasėlių užkrėstumo, ligų sukėlėjais vertinimas. Beicai. Įvairių kultūrų augalų apsaugos planai. Išvados.

Ištrauka

Kokie bebūtų metai – lietingi ar sausi – kasmet tai vieni, tai kiti kenkėjai ar ligos puola žemės ūkio augalus, želia piktžolės, o kad augalai netrukdomai galėtų imti maisto medžiagas iš dirvožemio, būtų stiprūs, apsaugoti nuo įvairių neigiamų veiksnių, reikia nemažai jiems padėti, o pirmiausia tai išmanyti, kaip tai padaryti.
Šiais laikais, kai vis atsiranda naujų cheminių produktų, reikia žinoti – nuo ko kas labiausiai tinka, galbūt užtenka jų ir mažesnių normų, kad nebūtų pakenkta augalui ir iš jo gaminamai produkcijai, kad nebūtų didelių išlaidų auginant augalus, kad ekonomiškai apsimokėtų užsiimti žemės ūkio gamyba.
Šiandien pasaulyje vis daugiau dėmesio skiriama augalų bet ir aplinkos apsaugai. Tiek ekonominis, tiek ir socialinis progresas priklauso nuo aplinkos būklės, kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės išsaugojimo, racionalaus gamtinių išteklių naudojimo. Ūkio plėtra turi remtis aplinkos apsaugos principais. Tačiau valstybės ekonominė politika, ūkio restruktūrizavimas bei būtinumas neatidėliotinai spręsti kai kurias aplinkos apsaugos problemas reikalauja aiškiai apibrėžti aplinkos apsaugos tikslus, nustatyti prioritetus, parinkti efektyviausias priemones aplinkos apsaugos tikslams pasiekti, o tai apima ir augalų apsaugos cheminėmis priemonėmis naudojimo problemas ir galimybes jas tobulinti.
Augalų apsaugos pagrindinis uždavinys – užtikrinti gausų ir geros kokybės derlių. Ir svarbiausia čia ne cheminiai produktai. Svarbiausia – taikyti optimaliausias augalų auginimo technologijos – auginti kuo atsparesnes veisles, laikytis sėjomainos, tinkamai dirbti žemę, o prireikus naudoti cheminius preparatus – tinkamai pasirinkti jų naudojimo laiką ir normas. Taip pat reiktų išmanyti ligų epidemiologiją, t. y. žinoti, nuo ko tos ligos atsiranda, kaip vystosi, kenkėjų migracijos aktyvumą ir t.t.
Tikras ūkininkas privalo mokėti atpažinti žaladarius ir išmanyti, kaip veiksmingai su jais kovoti. Tik pasirinkus efektyviausias priemones bei tinkamai jas panaudojus , galima pasiekti norimų rezultatų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai31
Dydis254.76 KB
Autoriuspirmokas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Augalu apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą