Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Gėlynų tipai ir Daugpilio miesto gėlyno analizė

Gėlynų tipai ir Daugpilio miesto gėlyno analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Želdynų įstatymas. Želdynų funkcijos. Gėlės ir jų savybės. Gėlynų tipai. Ornamentiniai Švedijos gėlynai. Gėlininkystės verslo ypatumai kai kuriose. Europos šalyse. Gėlių sortimentą lemiantys veiksniai ir jų rūšys. Darbo tikslas ir uždaviniai. Darbo tikslas. Atlikti mokslinės literatūros analizę apie gėlynų tipus, gėlių bioekologines savybes, jų sortimentą bei atlikti Daugpilio miesto centrinės dalies gėlynuose augančių gėlių rūšių tyrimą. Uždaviniai. Tyrimo objektas ir metodika. Tyrimo objektas. Daugpilio miestas. Tyrimo metodika. Gėlynų analizės metodika. Gėlių sortimento analizės metodika. Darbo rezultatai. Išvados. Priedai (2 psl.).

Ištrauka

Gėlynai ir jų dizainas yra neatskiriama aplinkos kultūros dalis. Kultūros raida, sparčiai kintantys žmogaus ir visuomenės poreikiai, juos tenkinanti veikla neretai sukelia nenumatytų problemų. (Kondratienė, 2005). Žmogus, būdamas gamtos dalimi, nuo seno ieškojo ne tik prieglobsčio, bet ir jėgų, stiprybės, sveikatos, kurios pasisemdavo jį supančioje aplinkoje. Natūrali gamta, jos vertingas, nepakartojamas kraštovaizdis visada buvo žmogaus gyvenamoji aplinka. Miestas – tai ne tik gyvenamieji ir pramonės rajonai, sudėtingos transporto ir inžinerinės komunikacijos, bet ir aplinka, kurioje žmogus gyvena, dirba, mokosi ir poilsiauja, bendrauja su kitais žmonėmis (Burinskienė, 2003). Mieste žmogus realizuoja save, čia vyksta visa jo veikla. Svarbiausias miesto uždavinys – suteikti galimybę žmogui, gyvenančiam jame, jaustis patogiai ir darbe, ir namie, ir pakeliui tarp darbo ir namų (Vanagas, 1996). Mieste reikia sudaryti tinkamas sąlygas žmonių veiklai ir sukurti humanišką aplinką šiuolaikinės bendruomenės poreikių tenkinimui. Kad žmogus gerai jaustųsi, jis turi jausti aplink save gamtą. Želdynai yra labai reikalingi ten, kur intensyvi ir daugialypė žmogaus veikla, ypač miestuose, kur jie tampa reikšmingais kompoziciniais bei struktūriniais elementais, gerina ir palaiko kultūrinio kraštovaizdžio kokybę bei suteikia jam savitumo (Bučas, 2001).
Vienas iš želdynų tipų yra gėlynai, kurie gerindami aplinkos estetinį vaizdą bendrą grožio ir supančios aplinkos sampratą, sukelia geras emocijas. Gėlynai mieste atlieka estetinį vaizdą,
gerina rekreacinių zonų patrauklumą.
Analizuojant literatūros šaltinius, pastebėta, kad Latvijoje daugelis miestų, tokie kaip Ventspilis, Ryga, Liepoja skiria daug dėmesio ir lėšų gėlynų priežiūrai, įrengimui, bei šie išpuoselėti plotai reprezentuoja miestus. Galima teigti, kad Ventspilio ir Rygos gėlynai tampa miestų vizitine kortele.
Šiame kursiniame darbe atlikta mokslinės literatūros analizė apie gėlynų tipus, auginamas juose gėlių rūšis, asortimentą, bei atliktas Daugpilio miesto centrinės dalies gėlynų ir gėlių sortimento rūšinės sudėties tyrimas bei parengta tyrimo metodika bakalauro darbui atlikti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis4.42 MB
AutoriusDarius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasRita Mikaliūnaitė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gelynu tipai ir Daugpilio miesto gelyno analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Rita Mikaliūnaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą