Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Daržovių drėkinimo būdai ir naudojama technika

Daržovių drėkinimo būdai ir naudojama technika

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Susipažinti su daržovių drėkinimo būdais ir naudojama technika. Daržovių drėkinimas. Drėkinimo būdai. Paviršinis drėkinimas. Podirvinis drėkinimas. Lietinimas. Lašelinis drėkinimas. Drėkinimo technika. Išvados.

Ištrauka

Drėkinimas yra labai svarbus augalų vegetacijos laikotarpiu. Tai ypač svarbu sausomis vasaromis, kai mažas kritulių kiekis. Taip pat kai oro temperatūra aukšta, nes tada dirvos paviršius labai stipriai įšyla ir drėgmė garinama labai intensyviai. Dažniausiai drėkinamos daržovės ir ganyklos. Geriausia lietinimo sistemą įrenginėti pasikvietus inžinierių, kad nebūtų padaryta didelių klaidų įrenginejant lietinimo sistemą. Lietinant svarbiausia neperlieti vandens. Reikia lieti tiek, kad vanduo spėtu gertis ir kad nepasiektu gylesnio sluoksnio, nei tas kuriame yra augalų šaknys. Jei liesime per smarkiai (per intensyviai), dirvožemis nespės sugerti ant paviršiaus patenkančio vandens ir susidarys balos. Jei liesime per ilgai, vanduo prasisunks giliau negu šaknys ir taip patirsime vandens nuostolių. Taip pat galime patirti ir maisto medžiagų nuostolių, nes vanduo tekėdamas į gylesnius sluoksnius kartu nusineš ir maisto medžiagas. To galima išvengti nustačius vandens kiekį drėkinamiems augalams per visą sezoną ir vieno liejimo metu. Nerekomenduojama laistyti nelygiose vietovėse su nuolydžiu.
Kaip augalai pasisavina vandenį, priklauso ne tik nuo dirvos drėgmės, bet ir nuo jo struktūros, dirvos tirpalo koncentracijos, dirvoje esančių dujų sudėties, ypač deguonies kiekio, taip pat nuo dirvos temperatūros. Normaliam augalo vandens režimui svarbu ne tik vandens kiekis substrate, bet ir jo patekimo į augalą galimybės, t. y. optimalios sąlygos šaknims pasisavinti vandenį.
Daugiausia vandens augalams reikia sėklų dygimo ir vaisių brandinimo laikotarpiu.

DARBO TIKSLAS: Susipažinti su daržovių drėkinimo būdais ir naudojama technika.

DARBO UŽDAVINIAI:
1. Išnagrinėti kokie yra pagrindiniai drėkinimo būdai.
2. Aptarti koks yra tinkamiausias drėkinimo būdas.
3. Išnagrinėti kokia yra drėkinimo technika.

Daržovės per savo vegetacijos laikotarpį sunaudoja daug vandens, todėl reikia, kad dirvožemis šaknų zonoje visą laiką būtų drėgnas. Kaip šie reikalavimai tenkinami praktikoje? Mūsų Respublikoje per metus iškrinta vidutiniškai 600 – 650 mm kritulių. Daugiau jų būna Žemaitijos aukštumoje (iki 850 mm), mažiau šiaurės Lietuvoje (iki 500 mm). Šiltuoju metų laikotarpiu (balandžio – rugsėjo mėnesiais) jų būna 380 – 420 mm, arba 60 -70 proc. metinių kritulių. Turint galvoje ir pavasarines dirvožemio drėgmės atsargas, kurios priklausomai nuo dirvožemių sudaro 80 – 130 mm, net ir labiausiai drėgmę mėgstančioms daržvėms tokio vandens kiekio turėtų pakakti. Tačiau bėda ta, kad krituliai Lietuvoje tiek per vienerius metus, tiek per keletą metų pasiskirsto labai netolygiai. Metiniai krituliai nuo vidutinių daugemiačių skiriasi iki 50 proc., vegetacijos laikotarpio iki 80 proc. Dar nevienodesnis mėnesinis kritulių kiekis. Šlapiais mėnesiais kritulių kiekis būna iki 10 ir daugiau kartų didesnis negu sausais. Štai dėl tokio netolygaus kritulių pasiskirstymo vienu metu būna drėgmės perteklius, kitu – jos trūkumas.
Daugumai auginamų daržovių labai svarbu, kad dirvožemio drėgnumas būtų pakankamas vegetacijos pradžioje, t. y. gegužės – birželio mėnesiais. Tuo laikotarpiu dėl tebesančios silpnos šaknų sistemos augalams drėgmės trūksta ne tik sausais, bet ir vidutinio drėgnumo metais.
Svarbiausias drėkinimo uždavinys – aprūpinti daržoves vandeniu sausuoju laikotarpiu. Tačiau drėkinant pagerėja ir aprūpinimas maisto medžiagomis – vanduo ištirpina jas dirvožemyje, ir augalai šaknimis geriau įsisavina. Tačiau per daug drėkinant, maisto medžiagos gali būti išplaunamos į gilesnius dirvožemio sluoksnius.
Drėkinimas suaktyvina mikrobiologinius dirvožemio procesus, nes mikroorganizmai intensyviai vystosi tik optimalios augalams dirvožemio drėgmės diapazone.
Drėkinimas turi įtakos dirvožemio fizinėms savybėmis. Sudrėkinti priemolio, molio dirvožemiai suminkštėja, lengviau prasiskverbia augalų šaknys, o priesmėlis – priešingai, tampa rišlesnis, atsparesnis vėjo erozijai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio referatas
KategorijaŽemės ūkis
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis333.62 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLekt. A. Baltrušis
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasKraštotvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darzoviu drekinimo budai ir naudojama technika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Lekt. A. Baltrušis
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą