Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Žemės ūkis>Ūkinių miškų sausinimas

Ūkinių miškų sausinimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Griovių išilginiai profiliai. Hidrologiniai skaičiavimai. Hidrauliniai skaičiavimai. Žemės ir stiprinimo darbų kiekių skaičiavimai. Miško kirtimo kiekiai. Kelmų rovimo kiekiai. Apytikslis miško sausinamas plotas. Miško sausinimo darbai. Eksploataciniai miško sausinimo darbai.

Ištrauka

Pagrindinis šlapių miškų sausinimo tikslas – jų produktyvumo didinimas. Sureguliavus drėgmės rėžimą, geriau auga miškas, padidėja savaiminio miško atsinaujinimo galimybės, senus medžius keičia jauni, dėl to gerokai padidėja ir medienos prieaugis.
Sausinimo priemonės tiesiogiai veikia gruntinį vandenį, pažemina jo lygį. Pažemėjus vandens lygiui, pasikeičia drėgmės rėžimas šaknų zonoje ir ne tik pagerėja miško augimo sąlygos, bet pasikeičia ir bendra miško būklė. Dėl to pagerėja ūkininkavimo miške sąlygos, išsiplęčia vietinių kelių tinkles, taip pat svarbu miško estetiškumas, floros ir faunos įvairovė. Tai taip pat susiję su sausinimo efektyvumu.
Miško nusausinimas ir kartu su juo įgyvendinamos miškininkystės bei miško kultūrinimo priemonės pagerina vandens, oro ir iš dalies šilumos, bei maisto medžiagų rėžimą dirvoje, kartu pagerėja miško augimo sąlygos ir padidėja medienos prieaugis.
Dėl miško sausinimo pasikeičia daug ekologinių rodiklių: pažemėja gruntinio vandens lygis, pasikeičia vandens balanso išlaidų, kai kurių dalių dydžiai, augalų sudėtis ir kokybiniai rodikliai, gyvūnų rūšinė sudėtis. Itin šie pokyčiai išryškėja nusausinus pelkes. Sausinant miškus norima gauti kuo daugiau naudos ir pirmiausia kuo didesnio medienos prieaugio. Kartu miškų sausinimas susijęs ir su neigiamu poveikiu aplinkai, tą reikia numatyti iš anksto ir pasistengti, kad jo nebūtų arba kiek galima jį sumažinti. Sausinant pirmiausia reikia nepažeisti pirminės draustinių būklės, gamtos paminklų, vertingų produktyvių uogynų, vaistinių augalų bendrijų ir kitų saugotinų objektų. Tam tikslui apie saugotiną objektą paliekama nesausinama buferinė zona. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽemės ūkio kursinis darbas
KategorijaŽemės ūkis
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Dydis45.33 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ukiniu misku sausinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais